Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Наркоманія серед підлітків: як розпізнати, запобігти і допомогти

     020320  Коли мова йде про наркотики, то багато людей не хочуть про це чути, бо їх ця тема не обходить. Мовляв,  проблема наркотичної залежності ніколи не торкнеться мене та моїх рідних. Насправді ж серед тих, хто вживає наркотики, є не тільки діти, які опинилися в складній життєвій ситуації, а також із заможних родин. Спочатку ви можете навіть і не помітити, що ваша дитина-підліток вживає наркотики, адже вони можуть бути не лише у вигляді ін’єкцій, а й у таблетках та сумішах для куріння.

       Для того, щоб дитина не захотіла спробувати наркотики, батькам необхідно розповісти усю правду про наркотичні засоби, про їх шкідливість і формування залежності. Адже дитина отримує про наркотики неправдиву і позитивну інформацію від друзів, однолітків та знайомих. Дитина має знати про ті жахливі наслідки, що спіткають кожну наркозалежну людину.

        Також варто на власному прикладі показувати яке цікаве і різнобарвне життя без шкідливих звичок. Якщо дитині говорити про шкідливі звички, а ви самі при цьому палите чи при ній п’єте пиво чи інші алкогольні напої, то навряд чи ваші слова будуть для неї переконливішими за ваші дії. Це стосується і вживання наркотиків.

       Батьки мають змалечку готувати дитину до того, що у житті є невдачі і розчарування, але їх можна подолати і пережити. Тобто дитина має бути стійкою до проблем і стресів. Адже часто саме ті люди вживають наркотики, які знаходяться у депресії, вони не стійкі до стресів і не можуть самостійно вирішувати життєві проблеми.

       Дитина має рости упевненою у собі, у своїй красі, у своєму розумі, своїй успішності. Вона має знати, що її люблять і цінують батьки та вона завжди може розраховувати на їх пораду чи допомогу.

       Ознак, які можуть вказувати на те, що дитина цікавиться наркотиками чи вже спробувала їх, насправді багато. Слід спостерігати за поведінкою дитини, за її станом здоров’я, за зміною настрою. Ви повинні знати з ким товаришує ваша дитина і чи є серед цих людей наркозалежні. Вас має насторожити, якщо дитина запізнюється додому і приходить невчасно. Якщо дитина приховує від вас своїх друзів, не говорить де вона проводить свій час, або обманює  – це також має вас зацікавити. Має насторожити  і те, що дитина вживає нові слова. Ті слова, якими користуються наркозалежні, щоб позначити ту чи іншу річ. Справа в тому, що коли люди вживають наркотики, виникає деградація і вони забувають звичайні слова і тому, щоб не згадувати слово, називають предмет чи дію іншими, більш простими словами. Якщо у вашої дитини з’явилися такі слова це не є 100 відсотковим підтвердженням, що вона вживає наркотики, це лише свідчить про те, що тема наркотиків її цікавить, або вона спілкується з людьми, які активно вживають ці слова.

       Зовнішній вигляд дитини може вказати вживає вона наркотики чи ні. Діти, які вживають наркотичні засоби, стають блідими. Також, коли дитина знаходиться у наркотичному сп’янінні, її видають зіниці. Вони  можуть бути або дуже звужені до розміру вушка голки, або, навпаки, бути дуже розширеними. На тілі можуть бути сліди від ін’єкцій. Дитина може втратити інтерес до того, що раніше її цікавило. Це через те, що вживання наркотиків витісняє усе інше: родинні стосунки,  хобі,  навчання,  плани на майбутнє,  спортивні чи інші досягнення. Також варто спостерігати за настроєм дитини. Може бути як неадекватна веселість, надмірна активність, так і, навпаки, сонливість і поганий настрій. Також поведінка дитини може нагадувати п’яну людину, коли рухи погано контрольовані, швидкість мови змінена і настрій не такий, як завжди. Дитина ніби під дією алкоголю, але запаху спиртного від неї немає – це може бути не алкогольне, а наркотичне сп’яніння. Зміни ритму сну дитини також мають вас насторожити. Якщо дитина раніше спала уночі нормально, а тепер вона спить вдень чи ввечері, а вночі не спить, або спить кілька годин і прокидається – це може свідчити про її неврологічні розлади, пов’язані із вживанням наркотиків. Якщо у дитини змінився апетит – це також може бути ознакою вживання наркотичних засобів. Дитина може або перестати їсти, або їсти вдвічі чи втричі більше, ніж будь-коли. Люди, що вживають наркотики, дуже багато їдять солодкого та п’ють надмірну кількість води – це захисна реакція організму.

       У наркозалежних людей з’являються борги, які важко пояснити, зникають з дому особисті речі або речі рідних. 

        Якщо ви запідозрили, що дитина вживає наркотики, не варто кричати на неї чи відмовлятися від неї. Навпаки, підтримайте дитину тому що вона до кінця може не усвідомлювати небезпеку. Зверніться до лікаря. Адже тільки фахівець зможе визначити знаходиться дитина у залежності чи просто зловживає наркотичними засобами. І лікар розкаже, як правильно діяти і що зробити для того, щоб припинити вживання наркотиків.

Служба у справах дітей

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді