Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Презентували перші шість об’єктів конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками - 2017»

Фотографія

Вже п’ятий рік поспіль за фінансової підтримки компанії ДТЕК в Першотравенську проводиться цей чудовий конкурс, спрямований на активізацію громадських ініціатив. Останні роки міська влада також суттєво підтримує учасників конкурсу. Так, у 2016 та 2017 роках на реалізацію цікавих проектів городян з міського бюджету спрямовувалося по 500 тис. грн. Враховуючи такий вагомий внесок міської влади, цьогоріч компанія ДТЕК також збільшила фінансування конкурсу до 450 тис. грн. Отже, 20 ініціативним групам городян, яким пощастило перемогти у конкурсі, було спрямовано у середньому по 50 тис. грн. А завдяки власним грошовим внескам та кропіткій роботі, реалізовані першотравенцями проекти стали більш досконалими.

1 листопада результати своєї фантазії та наполегливої праці презентували автори та виконавці шести перших проектів. Разом з ними пораділи та привітали з приємною подією ті, хто всіляко сприяв досягненню спільної мети – Оксана Вінницька, міський голова, Олена Нєвєрова, регіональний представник корпорації ДТЕК з соціального партнерства в Західному Донбасі, та Катерина Мінченко, голова громадської організації «Центр сприяння розвитку міста Першотравенська», яка виступає адміністратором проведення конкурсу.

Так, в дитячому садочку «Казка» реалізовано проект «Країна «Мереживна казка», в рамках якого на території садочка створено ландшафтний дизайн, встановлено красиві ковані фігури, а також замінено ворота та відремонтовано асфальтне покриття. На кошти фонду конкурсу були придбані будівельні матеріали, бруківка, бордюри, мармурова крихта, вазони та ковані фігури. Фактично своїми руками на суму понад 36 тис. грн було підготовлено територію для установки кованих фігур та облаштовано казкове штучне озеро з мармурової крихти. На відкритті «Мереживної казки» учасники ініціативної групи на чолі з Ольгою Трифоновою розповіли як їм вдалось створити таку красу. Присутні висловили вдячність один одному та побажали нових перемог, проектів і досягнень.

В дитсадку «Черемшина» завзяті прихильники спортивного руху на чолі з Наталією Безкровною облаштували «Скалодром і майданчик для міні–футболу для малечі». За кошти фонду було придбано скалодром із страховочними комплектами та штучне покриття для футбольного поля. Власний внесок ініціативної групи склав 11 тис. грн. Вони доставили будматеріали та обладнання, закупили м’ячі тощо. Відкриття спортивного майданчика малеча «Черемшини» відзначила яскравим флешмобом. Дивлячись на дітлахів, було зрозуміло, що це місце обов’язково стане для них улюбленим.

Цьогоріч активну участь у конкурсі взяли міські ОСББ. І як відмітила міський голова, по-справжньому небайдужих мешканців потрібно якнайбільше підтримувати в їх активності. Адже майбутнє за самостійними, хазяйновитими господарями своїх квартир, будинків, дворів, міста і, врешті-решт, України. У цікавому спілкуванні щодо труднощів і очевидних переваг вмілого господарювання пройшли зустрічі з мешканцями обох ОСББ, які реалізували свої проекти в рамках конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками». Так, ініціативна група громадян на чолі з Вірою Черкашиною з ОСББ «Наша мрія» блискуче довели, що «Мрії збуваються». Таку назву мав їх проект. За кошти гранту (33,5 тис. грн) співвласники будинку 2 по вулиці Гагаріна встановили металопластикові вікна в під’їздах, замінили світильники та труби опалення, встановили загальнобудинковий лічильник електроенергії. Також було виконано ремонт каналізаційної та водопровідної мереж, створено умови, що відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Власний внесок ОСББ «Наша мрія» склав понад 22 тис грн. Мешканці будинку закупили будматеріали, фарбу, цемент тощо. Розмили стіни у під’їздах та фасад, самі їх побілили та пофарбували; встановили лавки в дворі, облаштували клумбу, висадили квіти та зробили ще безліч роботи власними руками. Вони пишаються результатом та налаштовані дбати про дім ще краще і ділитись власним досвідом з тими, хто бажає створити ОСББ.

Свій проект під назвою «Енергозберігаючий будинок, дім добра та надії» втілила у життя ініціативна група мешканців ОСББ «Сім’я-27-А» (керівник Ганна Бондаренко). За кошти фонду конкурсу тут було придбано і встановлено вікна, світильники, датчики руху, труби, електрообладнання, фарба і будівельні матеріали. Фактично своїми руками на суму 32,8 тис. грн були виконані роботи щодо заміни каналізаційних труб та стояків, замінені труби водопостачання, установлені лічильники обліку електроенергії та датчики руху в під'їздах, замінені лампочки на енергозберігаючі тощо. Розповідаючи про результати своєї роботи, співвласники будинку №27-а зазначили, що тепер сплачують за електроенергію близько 200 грн на місяць, а раніше ця сума складала близько 2 тис грн..

Міський голова зазначила, що дуже радує той факт, що ОССБ взяли участь у конкурсі та отримали можливість втілити свої проекти. Адже для міської влади є пріоритетним напрямком підтримка цих активних городян, які не побоялися взяти на себе відповідальність за свій будинок та його мешканців. До того ж, нещодавно за ініціативи Оксани Вінницької міська рада затвердила програму фінансової підтримки ОСББ. Наразі ОСББ «Сім’я-27-А» вже отримало 300 тис. грн бюджетних коштів на ремонт покрівлі, решту необхідної суми направить об’єднання співвласників.

Проект «Делу время, потехе час» ініціативної групи «Культурне життя» (керівник Рима Селіна) дозволив встановити на фасаді БК «Шахтар» електронне багатофункціональне табло-годинник, а також вазони з квітами біля входу. З фонду конкурсу було придбано електронне табло та виконано його налаштування, придбано вазони для квітів. Фактично своїми руками на суму 9 тис. грн підготовлено територію і здійснено установку вазонів, закуплені та висаджені квіти тощо.

Ініціативна група городян «Нова хвиля» (керівник Наталя Савєнкова) втілила в життя проект дитячий ігровий майданчик «Сонечко», в рамках якого було облаштовано спортивно-ігровий майданчик по вул. Ювілейна, 14. З фонду конкурсу були придбані гойдалки, спортивний комплекс, тренажери. Фактично своїми руками на суму 22,6 тис. грн були виготовлені та встановлені дитячий столик і мольберт для малювання, завезений пісок, встановлено і пофарбовано спортивні та ігрові конструкції, проведено косметичний ремонт фасаду будинку, виготовлені і встановлені опори для сушки білизни, вирівняно рельєф майданчика та зроблено огорожу.

Отже, в рамках конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» першотравенці вкотре отримали нові цікаві і корисні об’єкти завдяки своїй активності та ініціативності. Наступного тижня будуть презентовані ще декілька проектів, які також прикрасять місто та зроблять його більш комфортним для мешканців.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Анонси

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді