Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

П`ять переможців конкурсу «Громада своїми руками» презентували реалізовані проекти

Фотографія

19 вересня в Першотравенську презентували 5 нових об’єктів, реалізованих ініціативними городянами в рамках проекту «Громада своїми руками - 2018». В день урочистого відкриття представники міської влади, компанії ДТЕК побували в місцях, де реалізувались проекти, і привітали хазяїв нещодавніх надбань з радісною подією в їхньому житті.

«Про здоров'я я дбаю і природу пізнаю» - такий проект (керівник - Валентина Діжак) реалізувала ініціативна група батьків та вихователів для своїх малюків у дошкільному навчальному закладі «Черемшина». Вони створили зону для рухливих ігор з безпечним трав'яним покриттям, екодоріжку для маленьких ніжок, зону спортивного розвитку з дитячими тренажерами та «Екологічну лабораторію», де дітям показують як утворюються природні явища, як берегти та дбати про навколишнє середовище. Минулого року ініціативна група також виграла міні-грант, зробила власний чималий внесок і на території закладу з`вився скалодром і майданчик для міні-футболу. Тепер майданчик помітно збільшився, а маленькі прихильники спорту з радістю проводять тут час.

У дитсадку «Дзвіночок» вихователі та батьки похвалилися чудовим ігровим майданчиком, де діти з особливими потребами разом з ровесниками будуть фізично і психологічного розвиватись (керівник ініціативної групи - Лариса Ригаль). На майданчику дітлахи будуть гратись, займатись спортом та відпочивати. Дорослі продумали все до дрібниць: яке спортивне знаряддя та ігрові елементи для дітлахів мають стати улюбленими, як саме їх розташувати та у які кольори пофарбувати. І їм це вдалося – майданчик вийшов яскравим і дуже сподобався дошколятам. Їх радісні обличчя – найкраща винагорода всім, хто доклав зусиль, аби на подвір’ї «Дзвіночка» з`явилось ще одне чудове місце для вихованців дитсадка.

«Портал» - з такою назвою реалізувала свій проект ініціативна група (керівник - Шнейдер Світлана) батьків дітей, які займаються у гуртках та студіях Центру дитячої творчості «Надія». За кошти міні-гранту та за допомогою власних рук батьки встановили у будівлі 6 добротних дверей, двоє з них – до Центру та міської бібліотеки. Тепер в приміщеннях буде тепло і затишно. Влітку за кошти міського бюджету тут замінили старі вікна на нові. Минулого року також в рамках проекту міні-грантів «Громада своїми руками» коштом міського бюджету благоустроїли територію, тут встановили бюст Тарасу Шевченку, придбали гідний флагшток для Прапора України, який підіймається у державні свята. Першотравенці приводять сюди дітей та розповідають їм про видатного українця, виховують патріотичні почуття до Батьківщини.

На вулиці Горького ініціативна група жителів будинків 12-А, 16, 16-А (керівник - Раїса Черевко) презентували спортивний майданчик для дітей. Вони облаштували двір сучасним екологічно чистим ігровим і спортивним обладнанням, висадили дерева, встановили лавочки та урни. Тепер діти активно проводитимуть тут вільний час та фізично розвиватимуться, відволікаючись від комп`ютерів, смартфонів та інших гаджетів.

Ініціативна група ОСББ «Сім'я - 27А» презентувала проект «Чисте довкілля – здоров`я дитини» (керівник - Шатохіна Олександра). У дворі багатоповерхового будинку вони облаштували сучасний дитячий ігровий майданчик з екологічно чистих матеріалів – альтанку, двійну гірку, балансир, гойдалку, пісочницю з тентом від сонця, мольберт та інші споруди для розваг малюків. Також навколо майданчика дорослі висадили дерева, встановили лавочки, вазони та урни. Минулого року мешканці ОСББ реалізували проект з енергозбереження. За кошти гранту та власні внески члени об’єднання співвласників будинку замінили в під’їздах електропроводку, встановили пластикові вікна, лічильники споживання електроенергії та тепла. Тепер «Сім’я - 27А» сплачує за електроенергію вдесятеро менше. Торік в рамках міської програми щодо підтримки створення ОСББ у цьому будинку капітально відремонтували покрівлю.

Довідково

Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками» в Першотравенську, як і в інших населених пунктах присутності компанії ДТЕК, реалізується шостий рік поспіль. Дедалі він стає популярнішим серед мешканців міста, які відчули, що можуть змінювати умови життя на краще. Ініціативи небайдужих людей, фінансова підтримка енергетичної компанії та міської влади створюють звичайні чудеса. Спершу фонд конкурсу складався з коштів компанії ДТЕК та ініціативних груп, а з 2016 року також спрямовуються кошти міського бюджету, що дає можливість втілити більшу кількість цікавих і креативних проектів.

Цьогоріч вклад компанії ДТЕК складає 720 тис. грн, міського бюджету - 500 тис. грн.

У 2018 році на розгляд конкурсної комісії було подано 54 заявки, з яких визначені 22 переможці. Цьогоріч визначені ключові напрямки в конкурсі - «Енергоефективність в житлово-комунальному» і новий напрямок - «Екологія».

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді