Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

У Першотравенську завершилася реалізація проєкту «Громада своїми руками - 2019»

Фотографія

12 грудня в ЦДТ «Надія» представники 4 ініціативних груп – переможців конкурсу «Громада своїми руками - 2019» презентували свої об`єкти, які вдало реалізували за фінансової підтримки компанії ДТЕК та міської влади.

Традиційно на презентації проєктів були присутні регіональний представник компанії ДТЕК з соцпартнерства Олена Невєрова та голова Центру сприяння розвитку міста Першотравенська Катерина Мінченко.

Автори ідей розповіли, як завзято та наполегливо працювали, яку кропітку роботу виконали. Представники ініціативних груп поділилися досвідом про те, як виконували роботу гуртом, організовуючи численні суботники. Як придбавали будматеріали, шукали спеціалістів, з якими труднощами зіткнулися та як тепер радіють тому, що зробили певну частину навколишнього простору кращим.

«Шуби на труби» - під такою назвою реалізувала проєкт ініціативна група ОСББ «Наша Мрія» (керівник Валентина Прохорова). Співвласники будинку № 2 на вулиці Гагаріна замінили водопровідні та каналізаційні труби і труби опалення в місцях загального користування. Реалізація проєкту обійшлась мешканцям ОСББ у 118 200 грн. З них 80 тис. грн з фонду конкурсу, решта – власний внесок.

Проєкт «Розумне енергоспоживання «ВІКНО ДО СОНЦЯ» реалізувала ініціативна група з ОСББ «3-Д» (керівник Микола Конюшенко). У трьох будинках на вулиці Горького замінили в під'їздах старі вікна на металопластикові та зробили сучасне енергоефективне освітлення, а також установили датчики руху, облаштували прибудинкову територію. Сума гранту склала 80 тис. грн, а власних коштів мешканці квартир вклали у проєкт 110 696 грн. Члени ініціативної групи «Активні жителі будинку по вулиці Паркова, 2» здійснили свою мрію, реалізувавши проєкт «Тепло, комфорт, затишок» (керівник Оксана Докучаєва). Вони замінили вікна в під'їздах будинку № 2 на вулиці Парковій, зробили там сучасне енергозберігаюче освітлення, а також освітлення біля трьох будинків. Крім цього, ініціативна група разом з працівниками ПП «Комунальник – 1» пофарбували перші поверхи фасадів трьох житлових будинків. Загальний бюджет проєкту склав 139 тис. грн, 80 з них - кошти гранту, 19 тис. грн – залучені з інших джерел, 40 – кошти мешканців будинків № 2, 4, 6 на вулиці Парковій.

«Енергозбереження - вимоги сучасності» (ініціативна група КДНЗ «Казка», керівник Ольга Трифонова). Цей проєкт реалізували в дитячому садку. Тут у спортивній залі виконали енергоефективні та санітарні заходи, щоб діти повноцінно і безпечно займалися спортом. У відремонтовану залу придбали футбольні ворота, скеледром, м’ячі, доріжку «Перешкола», дитячі самокати та ще багато цікавого і корисного інвентарю. З фонду конкурсу на проєкт використано 80 тис. грн; своїми руками зроблено на суму 39 664 грн; залучені кошти - 42 000 грн. Загальний бюджет склав 161 664 грн. Користуючись нагодою, учасники заходу висловили щиру вдячність міській владі Першотравенська і компанії ДТЕК за організацію проведення конкурсу і фінансування омріяних проєктів, а також за постійний супровід і практичну допомогу спеціалістів ДТЕК та ГО «Центр розвитку підприємництва».

Заступник начальника управління комунального господарства та майна Лариса Черевко розповіла присутнім мешканцям будинку, які мають намір створити ОСББ, про міську програму фінансової підтримки об’єднань. Програма діє вже два роки і в наступному 2020 році на капремонти для створених ОСББ планується спрямувати 1,3 млн грн. Грошовий внесок мешканців ОСББ становитиме 20% вартості, а 80% - кошти з міського бюджету. Тож слід не гаяти часу, а створювати об’єднання і використати можливість.

Отже, цими проєктами завершився цьогорічний конкурс, завдяки якому в місті створено ще 16 чудових об’єктів, які робитимуть повсякденне життя містян комфортним, а також заощаджуватимуть енергоресурси. Загалом за 7 років, відколи в місті розпочався цей прекрасний конкурс, реалізовано 94 проєкти.

Довідково: У 2019 році на розгляд конкурсної комісії було подано 60 заявок, з яких визначено 16 переможців. Мешканці міста подали на конкурс найрізноманітніші проєктні заявки - дитячі ігрові і спортивні майданчики у дворах житлових будинків, дитячих садах, школах. Традиційно активними були ініціативні групи зі шкіл, дитячих садків та ОСББ. Ключовими напрямками в конкурсі були визначені «Енергоефективність в ЖКГ», «Екологія» та нове направлення «SMART». Цьогоріч загальний фонд конкурсу склав 1 млн 220 тис. грн: 720 тис. грн - кошти компанії ДТЕК та 500 тис. грн - бюджет Першотравенської міської ради.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді