Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Міський бюджет за І півріччя 2017 року виконано на 101,6 %

Фотографія

9 серпня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. В порядку денному члени виконкому розглянули 16 питань, з них: 5 основних, 3 – у порядку контролю та 8 різних.

На початку засідання було внесено зміни до Порядку надання та використання коштів міського бюджету у вигляді фінансової допомоги на поповнення обігових коштів підприємств, що належать до комунальної власності міста. Зміни внесені відповідно до заходів міської Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста Першотравенська на 2015-2019 роки шляхом доповнення напрямків використання фінансової допомоги, з метою сприяння поліпшенню фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, забезпечення їх сталого функціонування, збереження майна комунальної власності.

Окрім того, заступник міського голови – начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова доповіла про підсумки виконання міського бюджету за І півріччя 2017 року. Вона зазначила, що результати виконання планових показників доходів за звітний період підтверджують позитивні тенденції зростання надходжень до міського бюджету. Зведений бюджет міста по доходах за І півріччя поточного року виконано на 101,6 %, що в грошовому виразі становить 107,9 млн грн.

Дохідна частина загального фонду міського за звітний період виконана в обсязі 52,1 млн грн, або на 107,8%. Обсяг перевиконання уточнених планових показників доходів загального фонду міського бюджету складає 3,8 млн грн. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року доходи збільшились на 11,7 млн грн, або в 1,3 рази.

Основним бюджетоутворюючим податком в загальному обсязі доходів міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Надходження податку та збору на доходи фізичних осіб за І півріччя склали 45 млн грн, що становить 86,4% від усіх надходжень. Найбільшими платниками податку на доходи фізичних осіб є: ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» - 31,6 млн грн та ТОВ «Першотравенський ремонтно–механічний завод» - 2,6 млн грн. Офіційних трансфертів до міського бюджету за І півріччя 2017 року надійшло 51,1 млн грн. Зокрема, освітня субвенція – 15,4 млн грн та медична субвенція в сумі 12,1 млн грн.

Видатки зведеного міського бюджету за І півріччя поточного року виконано в обсязі 103,7 млн грн, або на 82%. У порівнянні з аналогічними показниками 2016 року видаткова частина міського бюджету зросла на 23,4 млн грн.

В структурі видатків загального фонду міського бюджету за І півріччя 2017 року пріоритетне направлення займали галузі бюджетної сфери, на які спрямовано 85,7 млн грн, або 90,6% коштів міського бюджету від загальної суми видатків. Зокрема, на освіту направлено 34,3 млн грн (в тому числі освітня субвенція – 13,7 млн грн); охорону здоров’я – 17 млн грн (в тому числі медична субвенція – 11,6 млн грн); соціальний захист та соціальне забезпечення населення - 24,4 млн грн; культуру і мистецтво – 3,6 млн грн; фізичну культуру і спорт – 900 тис. грн тощо. На соціально захищені видатки міського бюджету направлено 89,2 млн грн, або 94,3 % від загальної суми видатків, що на 24,8 млн грн більше ніж у 2016 році.

За звітній період видаткова частина загального фонду міського бюджету за економічною структурою була розподілена таким чином: соціально захищені видатки – 89,2 млн грн (заробітна плата з нарахуванням – 52,7 млн грн, медикаменти - 923 тис. грн, харчування – 1,7 млн грн, трансферти населенню – 24,1 млн грн, оплата енергоносіїв - 3,6 млн грн, трансферти органам державного управління іншого рівня або реверсна дотація, перерахування до державного бюджету – 5,9 млн грн); інші видатки – 5,4 млн грн (предмети, матеріали, оплата послуг – 3,6 млн грн; трансферти установам (організаціям) – 1,4 млн грн, інше – 327 тис. грн).

На фінансування житлово-комунального господарства у звітному періоді спрямовано 6,2 млн грн. Ці кошти були направлені на: поточний ремонт доріг – 1,1 млн грн; оплату вуличного освітлення – 450 тис. грн; утримання дільниці озеленення та благоустрою, освітлення – 427 тис. грн; омолоджувальну та формовочну обрізку дерев – 194 тис. грн; придбання матеріалів для виконання робіт з озеленення, благоустрою та зовнішнього освітлення – 300 тис. грн; експлуатаційне утримання доріг (фарбування бордюрів, нанесення розмітки, посипка у зимовий період тощо) – 49 тис. грн; прибирання вулиць – 146 тис. грн; покіс трави – 46 тис. грн; капітальний ремонт житлового фонду – 451 тис. грн; фінансова допомога Першотравенському МЖКП – 2,7 млн грн та інше.

На проведення відновлювальних робіт та капітальних ремонтів з утримання будівель і споруд та підготовки закладів соціально-культурної сфери до осінньо-зимового періоду та інші заходи у І півріччі 2017 року з міського бюджету було спрямовано 1,8 млн грн. За ці кошти було здійснено придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів дитячих садків і шкіл, поповнення бібліотечного фонду, капітальний ремонт БК «Шахтар», придбання обладнання для центральної міської лікарні, капремонт приміщень інфекційного відділення у ЦМЛ, придбання обладнання для Центру первинної медико-санітарної допомоги, придбання оргтехніки для територіального центру соціального обслуговування тощо.

Рішенням міської ради було збільшено загальний обсяг міського бюджету на 14,8 млн грн за рахунок розподілу вільного залишку коштів, який склався станом на 01.01.2017 року. Додатковий фінансовий ресурс спрямований на виконання міських програм соціально-культурного розвитку, збільшення фонду оплати праці педагогічних працівників відповідно до розпорядчих документів Уряду (1,8 млн грн), сферу житлово-комунального господарства (5,4 млн грн), капітальні вкладення в галузі бюджетної сфери (5,8 млн грн), забезпечення коштами міського бюджету проведення Конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками» (500 тис. грн), інші напрямки, визначені міською радою відповідно по пріоритетів міста.

Також 340 тис. грн вільного залишку коштів передбачено на реалізацію Програми здійснення депутатами Першотравенської міської ради повноважень, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2017-2020 роки. Відтепер кожен депутати може спрямувати кошти у сумі близько 10 тис. грн на надання матеріальної допомоги мешканцям міста чи на підтримку соціально-культурної сфери.

За рахунок перевиконання дохідної частини міського бюджету спрямовано додатково 4 млн грн. Ці кошти спрямовані на виконання міських програм соціально-культурного розвитку, фінансування бюджетних установ, проведення робіт з підготовки установ та організацій міста до осінньо-зимового сезону, проведення заходів з благоустрою міста тощо.

У місто активно залучаються інвестиції

Цього дня члени виконкому заслухали звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста за І півріччя 2017 року. За словами виконуючої обов’язки начальника відділу економіки та торгівлі Юлії Шлегель, в місті ведеться значна робота із залучення інвестицій.

Так, за фінансової підтримки компанії ДТЕК та Першотравенської міської ради проведено Конкурс міні-грантів «Громада своїми руками». Конкурсною комісією було визначено 20 переможців серед 43 поданих проектних заявок. Для реалізації проекту з міського бюджету виділено 500 тис. грн, компанія ДТЕК направила 450 тис. грн. В 2017 році збільшено суму міні-гранту до 50 тис. грн. За ініціативи та фінансової підтримки компанії ДТЕК проводився конкурс ідей на отримання великого гранту в рамках реалізації цього проекту. Розглянувши всі ідеї, конкурсна комісія підтримала створення універсального спортивно-оздоровчого майданчика «Спорт для всіх» поряд з шахтарськими гуртожитками по вул. Пушкіна. Наше місто отримало грант від Фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності» НЕФКО для впровадження енергозберігаючих заходів та підвищення енергоефективності міських об'єктів на загальну суму 420 тис. євро. Слід зазначити, що Фонд відібрав лише три міста України для надання гранту, в їх число увійшов і Першотравенськ. В рамках проекту в місті планується здійснити повну заміну вікон у школі № 2, завершити заміну вікон та провести капітальний ремонт фасаду в школі № 4, а також замінити вікна в БК «Шахтар». Також буде замінено насоси на одній із котелень та проведено реконструкцію системи вуличного освітлення міста з використанням сучасних енергоефективних технологій та енергозберігаючого обладнання.

Першотравенськ продовжує брати участь в проекті «Державне будівництво і підзвітність у Східній Україні», який фінансує Міністерство закордонних справ Нідерландів. Цьогоріч було розроблено та направлено заявку «Партнерство в ім’я розвитку» на отримання гранту у розмірі 25 тис. євро, частину з яких вже отримано та освоєно. Наразі в місті пройшли масштабні спортивно-туристичні змагання «Юний прикордонник», творчий конкурс «Таланти Першотравенська». Планується проведення заходу зустріч-пікнік «ПОМОГАЙ-КА» для дітей з особливими потребами та міської спартакіади «Спортивний Першотравенськ», в рамках якої будуть проведені змагання з футболу, волейболу та баскетболу.

З метою вирішення проблеми щодо забезпечення якісними соціальними послугами населення міста та вимушених переселенців Першотравенською міською радою був затверджений та поданий на обласний конкурс проектів і програм розвитку місцевого самоврядування в 2017 році проект «Облаштування, використання та розвиток громадських просторів» шляхом реконструкції пішохідних доріжок та зовнішнього освітлення біля буд. № 28 по вул. Горького, кошторисна вартість якого склала понад 470 тис. грн.

З метою надання послуг щодо започаткування, ведення та розширення бізнесу регіонального рівня на розгляд Європейської комісії в рамках проекту «Мери за економічне зростання» Першотравенською міською радою було подано концептуальну заявку «Створення інформаційно-сервісного культурно-ділового центру «Time&Рlace»», загальна вартість якого складає 620 тис. євро.

У травні 2017 року до Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України було направлено повідомлення про вираження зацікавленості в участі у відборі проектів, спрямованих на задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб та приймаючої громади.

Дуже позитивним моментом в інвестиційній діяльності є залучення коштів обласного бюджету на реконструкцію аварійних каналізаційних колекторів міста. Вирішення цього надважливого питання було для керівництва міста одним з пріоритетних, оскільки загрожувало Першотравенську екологічною катастрофою. На виконання цих робіт було спрямовано понад 17 млн грн коштів області.

Міські заклади освіти активно готують до нового навчального року

Інформуючи про підготовку закладів освіти до початку нового 2017-2018 навчального року, тимчасово виконуюча обов’язки начальника міського відділу освіти Галина Манченко зазначила, що на виконання заходів з підготовки до опалювального періоду, поточних та капітальних ремонтів освоєно 1,5 млн грн. В усіх закладах освіти міста здійснено поточні ремонти систем опалення, водопостачання, водовідведення, покрівель та інші роботи з підготовки до опалювального періоду на загальну суму 338 тис. грн. Проведено омолоджувальну обрізку дерев та видалення сухостою, вивезено сміття з території закладів (233 тис. грн). На капітальні ремонти та виготовлення проектно-кошторисної документації витрачено 898 тис. грн.

Міський голова Оксана Вінницька зазначила, що найближчим часом планується здійснити об’їзд всіх закладів освіти міста з метою перевірки їх готовності до початку навчального року. Інформація про результати об’їзду також буде надана на розгляд виконавчого комітету.

МЖКП зекономило цьогоріч близько 4 млн грн

Директор Першотравенського МЖКП Ірина Кривенко поінформувала про виконання виробничої програми, фінансового плану та фінансово-господарську діяльність підприємства за І півряччя 2017 року. За її словами, за звітний період підприємством отримано доходів у сумі 27,7 млн грн, що складає 85% від плану, у порівнянні до аналогічного періоду 2016 року більше на 29 %. Питому вагу в доходах складає: послуга теплопостачання – 59%; водопостачання – 16%; водовідведення – 10%; кошти місцевого бюджету – 5%; вивезення ТПВ – 4%; інші доходи – 4%; орендна плата – 1%; ритуальні послуги – 1%.

Видатки підприємства за основною діяльністю склали 35,9 млн грн, що менше на 1% від плану. Питому вагу у витратній частині складають витрати: на оплату праці – 28%; вугілля - 20%; амортизаційні відрахування – 14%; електроенергію - 12%; воду – 12%; матеріали – 4%; податки та збори – 3%; ПММ – 3%; послуги та інші - 3%; приймання ТПВ – 1%. Загальна сума перевитрат коштів склала 3,6 млн грн. Основні статті перевитрат у порівнянні до плану це: податки та збори (плата за землю, збір за спец. використання води та екологічний) - 265 тис. грн у зв’язку зі збільшенням ставки податку, видатки на техніку безпеки та охорону праці – 21 тис. грн, амортизація – 3,4 млн грн.

Підприємством було зекономлено близько 4 млн грн за такими статтями витрат: електроенергія – 1,5 млн грн, вугілля – 779 тис. грн; оплата праці - 443 тис. грн; покупна вода – 536 тис. грн; інші послуги – 163 тис. грн; пально-мастильні матеріали – 144 тис. грн; матеріали – 244 тис. грн; прийом ТПВ – 142 тис. грн.

Фінансовим результатом з основної діяльності за звітний період став збиток у сумі 8,1 млн грн. Серед основних негативних факторів, які вплинули на збиткову діяльність підприємства - ріст цін на електроенергію, матеріали, пально-мастильні матеріали, підвищення рівня мінімальної заробітної плати тощо. Все це призводить до невідповідності розрахунків діючих тарифів на комунальні послуги. Неповна оплата споживачами комунальних послуг призводить до дефіциту грошових коштів.

Головна комунальниця також доповіла про роботу підприємства зі стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги з населення та суб’єктів господарювання за І півріччя поточного року. З її слів, за звітний період до Державної виконавчої служби подано 35 виконавчих документа на суму 470 тис. грн. Протягом шести місяців виконавчою службою було частково стягнуто заборгованість у сумі 64 тис. грн. Загалом на виконанні у ДВС перебуває 168 виконавчих документів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги на суму 1,7 млн грн.

Також підприємством проводилась робота по досудовому стягненню заборгованості, в результаті якої було відшкодовано 851 тис. грн. Протягом І півріччя за договорами реструктуризації надійшло 170 тис. грн.

Загалом за звітний період за результатами претензійно-позовної роботи на рахунок підприємства надійшли кошти у сумі 1,4 млн грн. За аналогічний період 2016 року ця сума склала 328 тис. грн.

Окрім того, на підставі акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, оскільки аварійні та сухостійні дерева загрожують життю та майну громадян, члени виконкому надали дозвіл Першотравенському міському житлово-комунальному підприємству або підрядній організації (на умовах договору) на видалення 5 дерев за адресами: вул. Театральна, 1 та Молодіжна,10.

Цього дня також були визначені кандидатури для нагородження Грамотою виконавчого комітету Першотравенської міської ради з нагоди святкування Дня шахтаря.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

 

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини України

Новини Дніпропетровська

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді