Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Фотографія

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Також цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Адже у світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що становить близько 15% населення усього світу.

Оцінкою благополуччя і цивілізованості будь-якої країни є відношення суспільства до людей з інвалідністю. В Україні цей показник помітно зростає. Віднедавна і Першотравенськ значно просунувся у цьому напрямку. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення знаходяться 836 інвалідів загального захворювання, 124 – інваліди з дитинства та 101 особа з категорією дитина-інвалід. Цьогоріч, окрім державної соціальної допомоги, найбільш неадаптованим у фізичному плані особам вперше в рамках програми «Турбота» надана грошова допомога. 35 інвалідів І-ІІ групи та діти-інваліди до 18 років, які пересуваються на візках, отримали допомогу у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн). Окрім цього, з 2016 року в закладах освіти діти-інваліди отримують безкоштовне харчування. Також Першотравенськ став одним із перших в області, ввівши інклюзивне навчання в закладах освіти.

Цьогоріч в місті кардинально зрушилось питання адаптації першотравенських дітей з особливими потребами у суспільстві. А у вересні громада зробила величезний крок уперед, провівши захід з назвою «Помогай-ка», у якому взяли участь діти-інваліди та їх ровесники без особливих потреб. Дитяче свято стало початком руйнування стереотипу щодо розподілу дітей з різними можливостями. Не залишаються поза увагою міської влади й родини, де виховуються діти-інваліди. Влітку за підтримки Сергія Риженка, депутата обласної ради, головного лікаря обласної клінічної лікарні ім. І.І.Мечникова, батьки дітей з особливими потребами отримали необхідні діагностування та лікування. Також батьки особливих дітей дуже вдячні за кваліфіковану допомогу психологів, яку отримали також вперше. З ними працювали фахівці з Дніпропетровська в рамках реалізації нідерландського проекту «Партнерство в ім`я розвитку».

Соціально захищені в шахтарському місті й потерпілі на виробництві. Вони також отримують соціальні виплати та санаторно-курортне лікування.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Заходи, до яких в День людей з інвалідністю закликає всі країни Асамблея ООН, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Від цього залежить наша цивілізованість.

У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров’я, засобів і успіху. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

Сьогодні я звертаюся до всіх жителів Першотравенська з проханням поділитися своєю увагою і турботою з тими, кому особливо потрібна ваша допомога. Людей з обмеженими фізичними можливостями часто відрізняє необмежена сила духу, тому спілкування з ними легко може перетворитися з допомоги в подарунок. І хай наша щира участь і підтримка допоможуть цим мужнім і мудрим людям відчути себе щасливими і впевненими в собі! Єднаймо ж зусилля, щоб ці люди почували себе рівноправною часткою суспільства та завжди були впевнені у власних силах і нашій підтримці.

Оксана Вінницька, міський голова

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини України

Новини Дніпропетровська

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді