Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від кору

Фотографія

07 лютого у виконавчому комітеті Першотравенської міської ради відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. В порядку денному члени комісії розглянули 6 питань.

На початку засідання було затверджено план роботи комісії на 2018 рік, а також основні заходи підприємств, установ і організацій міста щодо підготовки до дій під час відлиги та значних атмосферних опадів упродовж року.

Крім того, начальник Першотравенського міського відділу ГУ ДСНС Олексій Репетько, поінформував присутніх про стан пожежної і техногенної безпеки в житловому секторі та на об’єктах міста. З його слів, у минулому році було ліквідовано 61 пожежу, з них 17 – у житловому секторі. Матеріальний збиток, що виник в результаті пожеж, склав 62 тис. грн. Під час пожеж загинула 1 людина, 2 - врятовано. Основними причинами їх виникнення є необережне поводження з вогнем при палінні, дитячі пустощі з вогнем та коротке замикання електричних мереж. Торік працівниками СДПЧ-47 із залученням відповідних спеціалістів проводилися відпрацювання у житловому секторі та інші заходи із забезпечення пожежної і техногенної безпеки в місті. Але й самим громадянам треба бути пильними та дотримуватися правил пожежної безпеки.

Про стан захворюваності на кір та організацію профілактичних і протиепідемічних заходів доповіли Любов Ровенчук, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Першотравенська, та Володимир Сливченко, завідувач Першотравенського міськрайонного відділу лабораторних досліджень.

Так, у 2017 році рівень захворюваності на кір зріс у 43 рази порівняно із 2016-м. Найбільше людей захворіло у Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській, Тернопільській та Запорізькій областях. У Дніпропетровській області за минулий та початок 2018 року зареєстровано 63 випадки захворюваності на цей недуг.

За даними епідеміологічного розслідування встановлено, що серед захворілих 65% складають діти до 17 років, з яких 78% не щеплені проти кору. Серед загальної кількості захворілих особи, які не отримали щеплення, складають 67%.

На території Першотравенська наразі випадків кору не зареєстровано. Та зважаючи на динамічне поширення хвороби серед населення країни, все ж необхідно вживати профілактичних заходів, основним з яких є імунізація. Вакцинація проводиться в щеплювальних кабінетах державних та приватних медичних закладів вакциною КПК (кір, паротит, краснуха) згідно з календарем профілактичних щеплень. Вакцинація проти кору проводиться дітям у віці 12 місяців, ревакцинація – у 6 років. Альтернатив вакцинації немає. Наразі в Центрі первинної медико-санітарної допомоги в наявності вакцина «Пріорикс» виробництва Бельгії.

Відповідно до вимог наказу МОЗ, у разі виявлення хворого або спалаху на кір в організованих колективах розробляється план протиепідемічних заходів, який передбачає: проведення санітарно-гігієнічних заходів; максимально можливу ізоляцію групи (класу) від іншого колективу на 21 день; заборону приймання нещеплених осіб і осіб без довідки про щеплення або довідки про перенесене захворювання на кір в термін карантину; встановлення щоденного медичного нагляду за особами, які знаходилися протягом 21 дня у контакті з хворим; медогляд осіб, які перебували у контакті з хворим; вакцинацію контактних осіб у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір та не щеплені проти кору не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого.

Медичні працівники закликають городян провести щеплення від кору, щоб захиститися від цієї інфекції.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини України

Новини Дніпропетровська

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді