Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Профілактика та лікування кору, дифтерії, правця

Фотографія

В Україні, як і у всіх цивілізованих країнах світу, діє Календар обов’язкових щеплень проти 10 інфекцій. До того ж робляться вони абсолютно безкоштовно за рахунок держави. Останні два роки вага профілактичних щеплень зменшилась вдвічі у зв’язку з недофінансуванням державних програм імунопрофілактики, а також відмовами батьків щеплювати своїх дітей. В той же час в Україні зареєстровано зростання захворюваності на коклюш, кір та відмічені випадки правця. Для того, щоб уберегти дітей від небезпечних інфекцій, а також створити колективний імунітет (щеплені не менше 95%), необхідно проводити щеплення.

Спалахи кору відбуваються в нашій країні кожні 5-6 років у зв’язку з низькими відсотками щепленого населення та відсутністю сильного колективного імунітету. Черговий цикл хвороби припав на кінець 2017-го – початок 2018 року. Випадки захворювання зареєстровано практично у всіх областях України.

Як можна заразитися кором?

Кір – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вірус дуже швидко розповсюджується - він передається при розмові, кашлі, чханні або будь-яким тісним контактом із хворим. Згідно зі статистикою, дев’ять з десяти не щеплених при контакті із хворою людиною на кір захворіють.

Симптоми хвороби

Саме захворювання складається із декількох періодів.

Початковий період – коли підвищується температура тіла, з’являється кашель, нежить, запалення очей (кон’юктивіт). Людина стає в’ялою, знижується апетит. Часто ці симптоми можна сплутати із звичайною застудою чи грипом.

Потім настає другий етап: з’являється сип, яка протягом трьох днів розповсюджується по всьому тілу.

Якщо на першому етапі температура тіла була достатньо високою – 38-39 градусів, то на другому етапі – ще вище. Крім того, можуть посилитися кашель та нежить, набрякають повіки та обличчя.

Ускладнення

Вірус кору небезпечний також низкою ускладнень. Інфекція сильно знижує імунітет, тому організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції. Це може бути пневмонія, бронхіт, отит, ларингіт, в деяких випадках енцефаліт (запалення головного мозку).

Лікування кору

Наразі не існує специфічних препаратів для лікування кору. Лікування тальки симптоматичне.

Профілактика кору

Єдиний метод профілактики кору - щеплення. Його проводять у 12 місяців життя та у 6 років. На сьогодні Першотравенськ повністю забезпечено вакциною проти кору – це бельгійська вакцина «Пріорікс», яка пройшла всі етапи очищення та ніяких побічних ефектів від неї не зареєстровано.

Після спалаху кору Україна стоїть на порозі ще однієї небезпечної хвороби – дифтерії.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також наднирників.

Шляхи зараження

Збудником дифтерії є мікроб – дифтерійна паличка. Частіше за все дифтерія розповсюджується при чханні, кашлі та диханні, також заразитися на неї можна через посуд, іграшки, канцелярські товари та інші речі, яких торкався носій захворювання.

Симптоми

Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тіла тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах та інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, рана починає кровоточити. Небезпечна не тільки сама дифтерія, а й ускладнення, які вона може викликати. Зокрема, перенесена хвороба може призвести до ураження центральної нервової системи (параліч дихальних м’яз: шиї, голосових зв’язок та гортані) та міокардиту. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.

Лікування

Хворих з підозрою на дифтерію відразу госпіталізують до інфекційного відділення. Основним методом лікування є введення пацієнту антитоксичної протидифтерійної сироватки, перед чим хворий проходить тести на чутливість до компонентів препарату.

Правець – інфекційне захворювання, яка уражає нервову систему та викликає сильні судоми м’язів. Нерідко трапляється летальний результат. Збудник правця мешкає в грунті і разом із його частинами потрапляє в середину організму через різні пошкодження шкіряного покрову. Обробка рани антисептиком фактично марна.

Профілактика

Самим ефективним методом профілактики дифтерії та правця є вакцинація, яка проводиться як дітям, так і дорослим.

Дітям необхідно отримати щеплення проти дифтерії та правця у віці 2-х, 4-х, 6-ти та 18-ти місяців, а також у віці 6 та 16 років необхідно зробити ревакцинацію. Дорослим необхідно поновлювати щеплення кожні 10 років.

На сьогодні в Першотравенську є в наявності вакцина АДП-М (анатоксин дифтерійно-правцевий) для ревакцинації дітей старше 7 років та дорослих.

Відповідальна за імунопрофілактику

КЗ «ЦПМСД м. Першотравенська» Л.Г.Кібальнікова

 

Графік обов’язкових щеплень


Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини України

Новини Дніпропетровська

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді