Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Громадська рада знову зібралась для обговорення важливих міських питань

Фотографія

28 березня у виконкомі відбулось засідання громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. Цього дня члени громадської ради розглянули 5 нагальних питань.

Опалювальний період в Першотравенську проходить стабільно

На початку засідання директор Першотравенського міського житлово-комунального підприємства Ірина Кривенко доповіла про хід опалювального періоду 2017-2018 років. Вона зазначила, що цей опалювальний сезон розпочався у місті вчасно 15 жовтня 2017 року. З початку опалювального сезону тепло населенню надається в повному обсязі, згідно із затвердженим графіком, відповідно до температури повітря. Котельні відпрацювали зиму без серйозних аварійних ситуацій.

Як зазначила головна комунальниця, з 214 багатоквартирних житлових будинків засобами обліку теплової енергії обладнані 169, або 79% від загальної кількості. Потребують оснащення, вузлами обліку 45 будинків. За період з грудня минулого року було викрадено 8 лічильників.

Плата за централізоване опалення споживачам житлових будинків які мають засоби обліку, нараховується згідно з показаннями лічильників, пропорційно до опалювальної площі. Плата ж за опалення споживачам, житлові будинки яких не обладнані засобами обліку теплової енергії, нараховується таким чином: обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, із щомісячним коригуванням за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою повітря.

У звітному періоді за рахунок бюджетних коштів та коштів підприємства виконані поточні ремонти на загальну суму 1,7 млн грн, в тому числі: на котельні «Центральна» на суму 253,6 тис. грн; на котельні «Південна» - 1,4 млн грн; відремонтовано 494 та замінено 21 засувку; замінено 804,6 м труб, встановлено 137 люків на теплові колодязі.

У рамках Стратегії соціального партнерства з компанією ДТЕК виконані роботи з капітального ремонту екранних та кип'ятильних труб, а також каркасу і обмурування котла № 3 котельні "Південна" на суму 2,6 млн грн.

Протягом опалювального періоду отримано 18,5 тис. тонн вугілля від ПРАТ «ДТЕК «Павлоградвугілля» на суму 13 млн грн, оплачено – 10,6 млн грн.

Спожито електроенергії ПРАТ «ДТЕК ДНІПРООБЛЕНЕРГО» на суму 13,8 млн грн, оплачено – 12,9 млн грн.

Отримано води від ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» на суму 10 млн грн, оплачено – 9 млн грн. Ірина Кривенко також озвучила, що нещодавно водоводом ДЗД було підвищено вартість води для міста. Тож з 21.03.2018 підприємство вже сплачує за воду підвищену ціну. Цей фактор, а також прийняття в комунальну власність «Майданчика № 10», збільшення мінімальної заробітної плати, підвищення цін на матеріали та інше змушують підприємство збільшити тариф на воду та водовідведення. В сусідньому Павлограді цю процедуру вже проведено і мешканці сплачують 32,4 грн за 1 куб. м. В Першотравенську процедура підвищення тарифів тільки розпочинається. Наразі ведуться розрахунки та готуються необхідні документи.

На честь Таїсії Бровко перейменують вулицю

Цього дня члени громадської ради обговорили питання про розміщення меморіальних дошок Почесним громадянам міста. Керуючий справами виконкому Надія Гарькава зазначила, що наразі це звання присвоєно 16 особам. Одинадцять Почесних мешканців на сьогодні померли. Члени громадської ради одноголосно погодилися з тим, що увічнювати пам’ять видатних людей міста необхідно, але варто обдумати, яким чином це краще зробити: чи то розміщувати меморіальні дошки на фасадах будинків, чи встановити для цього єдину меморіальну композицію тощо.

Також Надія Гарькава озвучила пропозицію щодо перейменування вулиці Сквер на честь Почесної громадянки міста, голови виконавчого комітету селищної, а потім міської ради депутатів трудящих протягом 17 років, депутата чотирьох скликань Таїсії Терентіївни Бровко, яка проживала на цій вулиці. Пропозиція була одноголосно підтримана громадською радою. Остаточне ж рішення щодо цього питання прийматиме міська рада.

Крім того, громадська рада обговорила питання щодо присвоєння спортсмену Валерію Вигонському звання «Почесний громадянин міста Першотравенська». Наразі проходить обговорення його кандидатури на присвоєння цього звання в засобах масової інформації, яке триватиме до кінця квітня (посилання на сайт міської ради:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfqUKXQYp2s6R14d3pYl1ioNxf7sgHwD4r5D-frWMZXOMAvlw/viewform

Громадська рада підтримала кандидатуру Валерія Вигонського.

Позашкільна освіта на високому рівні

Члени громадської ради заслухали інформацію міського відділу освіти про організацію позашкільної роботи з дітьми. Сьогодні позашкільна освіта в місті представлена здебільшого Центром дитячої творчості «Надія». Цей заклад має художньо-естетичне і декоративно-прикладне спрямування та сприяє творчому розвитку підростаючого покоління. Тут діти займаються бісероплетінням, валянням, ліпленням з глини, малюванням та багатьма іншими видами мистецтва. Кожен має можливість обрати собі зайняття до душі. Наразі Центр відвідують близько 800 вихованців, серед яких діти з особливими потребами та діти пільгових категорій. Слід зазначити, що навчання у закладі є безкоштовним.

Окрім занять на базі ЦДТ «Надія», спеціалістами Центру також ведуться гуртки різного спрямування у школах міста. Тож діти мають можливість опановувати мистецтво в своєму навчальному закладі.

Вихованці ЦДТ «Надія» мають численні творчі досягнення. Вони є переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Члени громадської ради дійшли висновку, що такий заклад потрібно всіляко підтримувати та розвивати.

Наприкінці засідання методист міського відділу освіти Валентина Хоруженко поінформувала присутніх про те, як займаються фізичною культурою в школах міста діти з особливими потребами. Вона зазначила, що для кожної такої дитини необхідний свій підхід, відповідно до діагнозу. Такі діти виконують тільки ті вправи, що їм не протипоказані, фізичні навантаження для них знижені. Протягом уроку вчитель контролює поведінку та стан здоров’я дитини. А це буває досить непросто, адже потрібно приділяти увагу і іншим учням. Як додала доповідачка, виходом з цієї ситуації було б створення міжшкільної спеціальної групи, яка б займалася лікувальною фізкультурою на базі міської лікарні. Але наразі немає спеціаліста відповідного профілю.

Громадська рада прийняла рішення звернутися до медичних закладів міста з проханням розглянути питання щодо відновлення роботи кабінету лікувальної фізкультури.

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді