Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Освітяни готуються до роботи в умовах Нової української школи

Фотографія

12 квітня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. У порядку денному члени виконкому розглянули 20 питань.

Про підготовку до роботи в умовах Нової української школи доповіла начальник міського відділу освіти Ольга Горіна. Вона, зокрема, зазначила, що новітня школа має не тільки давати знання, а й уміння застосовувати їх у житті. У зв’язку з реформування загальної середньої освіти, міським відділом освіти розроблено відповідний план заходів на 2017-2029 роки. Адміністрації та педагогічні колективи закладів загальної середньої освіти розпочали активну роботу щодо підготовки до роботи в умовах Нової української школи (далі – НУШ). Робота побудована за таким планом: підготовка матеріально-технічної бази закладів; інформаційне забезпечення; підготовка кадрів на 2018-2019 навчальний рік (курси та тренінги для вчителів початкових класів, іноземної мови, фізичної культури); робота з батьками тощо.

Крім того, педагоги, які будуть навчати нове покоління українців, проходять дистанційний курс навчання на сайті студії онлайн-освіти EdEra. Цей курс дозволить ознайомитися з новим Державним стандартом, отримати практичні навички управління класом, навчитися методикам компетентнісного та інтегрованого навчання. Важливо зазначити, що цей курс має розділи нейропсихології та інклюзивної освіти, що дасть можливість педагогам зрозуміти особливості сучасної дитини, виявити причини труднощів у навчанні та вчасно їх усунути.

Оскільки за новими стандартами навчання значно зросте частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі, потрібно урізноманітнити варіанти організації навчального простору в класі. Необхідно передбачити мобільні робочі місця, які легко трансформувати для групової роботи, а також виділити окремі приміщення з відкритим освітнім простором. Тож, в кожній школі було проаналізовано наявність обладнання та засобів навчання для організації навчального процесу відповідно до орієнтовного переліку. Створено плани розвитку кабінетів. У кожному кабінеті планується створити такі зони: відпочинку (ігровий центр); тиші або самостійного читання; майстерності або творчості (виставка дитячих робіт); музичну; центр ранкового кола; центр науки; бібліотеку.

На реалізацію в Україні заходів з підготовки до роботи в умовах НУШ в державному бюджеті передбачені кошти у сумі 1 млрд грн. Першотравенськ вже отримав на ці цілі близько 3 млн грн (на створення умов для дітей з особливими потребами, обладнання кабінетів початкової школи та кабінетів української мови тощо). Оскільки цей проект дуже масштабний, він реалізовуватиметься декількома етапами. В Новій українській школі повинно бути організовано творче середовище.

Затверджено заходи з підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років

З метою стимулювання мотивації до праці та забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян та інших категорій осіб було прийнято рішення про організацію оплачуваних громадських робіт у місті в 2018 році. Роботи проводитимуться у сфері благоустрою та озеленення міської території. Окрім цього, міському центру зайнятості рекомендовано укласти договори з роботодавцями (приватні підприємства «Комунальщик - 1, 2, 3, 4») про організацію робіт та їх фінансування і забезпечити направлення безробітних громадян на оплачувані громадські роботи. Оплата праці здійснюватиметься таким чином: 70% - з міського бюджету, 30% - з фонду соціального страхування.

Також члени виконкому затвердили заходи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери міста до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Враховуючи результати проведення опалювального періоду 2017-2018 років, з метою належної та своєчасної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в зимових умовах міським житлово-комунальним підприємством, приватними підприємствами «Комунальщик – 1, 2, 3, 4» та бюджетними установами розроблені заходи, які передбачають виконання робіт на загальну суму понад 6 млн грн. Підготовка до нового опалювального сезону, як і минулого року, розпочнеться вже у квітні.

Про роботу Першотравенського міського житлово-комунального підприємства зі стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги у 2017 році доповіла директор підприємства Ірина Кривенко. Вона зазначила, що за минулий рік до міського суду було подано 17 позовних заяв на загальну суму 231 тис. грн. До обласного господарського суду подано 9 заяв на суму 410 тис. грн. Всі позови задоволено на користь підприємства.

За раніше поданими заявами міським судом винесено 36 рішень про стягнення заборгованості на загальну суму 391 тис. грн. Державною виконавчою службою було частково стягнуто заборгованість у сумі 137 тис. грн. Загалом на виконанні у відділі ДВС перебуває 134 виконавчих документи щодо стягнення заборгованості на суму 2,3 млн грн.

Крім того, проводилась робота з досудового стягнення заборгованості. Було пред’явлено вимог до боржників на загальну суму 11 млн грн. В результаті цієї роботи відшкодовано 1,3 млн грн.

Протягом минулого року за договорами реструктуризації заборгованості на рахунок підприємства надійшла 431 тис. грн. До суб'єктів підприємницької діяльності було пред'явлено 275 претензій про невиконання умов договорів на суму 2,5 млн грн, відшкодовано – 520 тис. грн. Загалом за результатами претензійно-позовної роботи торік на рахунок підприємства надійшли кошти в сумі 2,4 млн грн.

Програма розвитку сімейної та гендерної політики в дії

Начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко поінформував про підсумки виконання в 2017 році програми розвитку сімейної та гендерної політики. За його словами, з метою формування позитивного іміджу шлюбу та сім’ї, економічної та соціальної підтримки сімей торік міським відділом культури проводилась робота, спрямована на відродження та збереження національних і сімейних традицій, цінностей. Спільно з громадськими організаціями проводилися заходи для соціально незахищених категорій громадян до Дня матері, Дня батька, Міжнародного дня сім’ї, Міжнародного дня захисту дітей тощо.

У закладах освіти міста проводились тренінги, навчальні бесіди з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я. Здійснювалась інформаційно-просвітницька робота, спрямована на підготовку молоді до сімейного життя, формування відповідального батьківства. Забезпечено відвідування дітьми з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, занять у спортивних секціях, фізкультурно-оздоровчих групах, гуртках ЦДТ «Надія». Учні брали активну участь у конкурсах учнівської творчості патріотичного спрямування. Організовувалися рейди в сім’ї із визначенням подальшої необхідної роботи, індивідуальна робота з учнями, які потребують особливої уваги, та дні правової освіти в школі. З метою профілактики жорстокого поводження в родинах проводилися тематичні батьківські збори, індивідуальні бесіди.

На базі центральної міської лікарні, у пологовому відділені, постійно працює консультативний пункт соціальних служб з профілактики раннього соціального сирітства. Постійно діє також кабінет здорової дитини. Тут здійснювались медичні огляди школярів з проведенням профілактичних бесід для попередження виникнення шкідливих звичок.

Першотравенським відділенням поліції торік було виявлено та поставлено на облік 9 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Проведено бесіди з сім’ями стосовно належного виконання батьківських обов’язків. Ці сім’ї знаходяться на контролі міського відділення поліції ювенальної превенції.

Протягом року службою зайнятості виконувалися заходи, спрямовані на соціальний захист незайнятого населення. Торік до центру зайнятості звернулися 805 громадян, з них 56% - жінки та 51,6% - молодь. Були працевлаштовані 580 осіб, з них 300 жінок та 280 осіб з числа молоді. 80 жінок та 43 особи віком до 35 років взяли участь в оплачуваних громадських роботах з благоустрою міста, надання послуг. З метою підвищення трудової мобільності в 2017 році центр зайнятості забезпечив навчання 80 безробітних громадян, з них 58 жінок та 36 осіб з числа молоді, які після закінчення навчання були працевлаштовані на підприємства міста.

Також члени виконкому надали дозвіл на видалення 5 аварійних і сухостійних дерев, які загрожують життю та майну громадян (біля будинку 27а на вул. Чайковського, біля кіоску «Хліб» на вул. Шахтарської Слави та на вул. Ювілейній біля будинку 1, що на вул. Горького, та біля будинку 15).

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді