Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

У Першотравенську урочисто відзначили День Перемоги

Фотографія

8 і 9 травня у Першотравенську відзначили День пам’яті та примирення і 73-тю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні серця першотравенців водночас були сповнені гордістю за безсмертні подвиги дідів і прадідів та скорботою за мільйонами безневинно загиблих людей.

8 травня було проведено урочисту ходу до Дня пам’яті та примирення. Цього дня учні загальноосвітніх шкіл міста пройшли вулицею Шахтарської Слави: від меморіалу до площі біля БК «Шахтар». У руках школярі тримали червоні маки - символи пам'яті жертв війни. Під час заходу присутні вшанували загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.

Зранку 9 травня велика кількість городян також прийшли до меморіалу Слави, де відбувся мітинг з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У заході взяли участь керівництво міста, депутати міської ради, ветерани Другої світової війни, діти війни, ветерани-афганці і учасники АТО, учнівська молодь, представники підприємств, організацій, установ міста та громадськість.

Міський голова Оксана Вінницька привітала всіх першотравенців зі святом Перемоги та висловила слова глибокої вдячності ветеранам, що на своїх плечах винесли всі тяжби війни.

- Сьогодні виповнилося вже 73 роки від дня Великої Перемоги у тій страшній війні. Та наші почуття не згасли. Нам так само хочеться поклонитися нашим ветеранам і віддати їм данину безмежної поваги та вдячності. Низький Вам уклін, дорогі ветерани. Також хочу звернутися до нашого молодого покоління: «Ви повинні зберегти для нащадків пам’ять про безсмертний подвиг наших співвітчизників, які не шкодуючи життя, вибороли для нас свободу». Шановні ветерани, ми всі вдячні вам за щасливе дитинство, за мирне небо над головою, за всі прекрасні моменти життя. Бажаю вам міцного здоров’я, довголіття, миру та добробуту на довгі роки, - зазначила Оксана Рудольфівна у своєму виступі.

Керівництво міста та громадськість гідно вшанували живих героїв і свідків подій тих років та поклали квіти до «Вічного вогню» на знак пошани полеглих у боях з гітлерівськими нацистами.

Після мітингу в БК «Шахтар» відбулась театрально-концертна програма «Щоб пам’ятали, щоб зрозуміли…» з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Душевні пісні перемоги не залишили байдужим нікого, адже нагадали про ті страшні часи війни і відважних людей, що відчайдушно боролися з окупантами.

У день Великої Перемоги міська влада організувала для учасників бойових дій і членів міської Ради ветеранів війни та праці традиційний святковий обід, під час якого ветерани душевно поспілкувалися між собою та поділилися спогадами про воєнні роки.

Наразі у Першотравенську проживають 8 учасників бойових дій у Другій світовій війні. Серед них: Горбунов Василь Олексійович, Саєнко Леонід Якович, Торічний Микола Іванович, Лєсніков Олексій Васильович, Бекреньов Василь Михайлович, Худоєрко Василь Степанович, Матіна Катерина Кіндратівна та Мірошниченко Уляна Михайлівна. Тож низько вклонімося нашим визволителям за десятиріччя мирного життя, яке вони вибороли для нас у кровопролитних боях з жорстоким ворогом.

Довідково:

В 2018 році на потреби ветеранів в міському бюджеті передбачені кошти у сумі близько 400 тис. грн, з них: 100 тис. грн - на здійснення статутної діяльності міської Ради ветеранів війни та праці; 47 тис. грн - на вшанування осіб, яким виповнилось 80, 85, 90 та більше років та на надання їм фінансової підтримки; 25 тис. грн - на проведення урочистостей до пам`ятних подій соціального спрямування; 90 тис. грн - на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та на оздоровлення інвалідів, ветеранів війни та праці; 45 тис. грн - на передплату газети «Першотравенські новини»; 80 тис.грн - на компенсацію за пільгове перевезення ветеранів війни.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді