Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

В Першотравенських школах впроваджуються європейські системи загальної середньої освіти

Фотографія

13 червня відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. На засіданні були присутні 12 членів виконкому. В порядку денному розглянули 12 нагальних питань.

Механізм надання субсидій постійно удосконалюється

Про надання житлових субсидій мешканцям міста в опалювальний період 2017-2018 років доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко. За його словами, у зв’язку з глобальним реформуванням системи надання субсидій, яке здійснюється Урядом України з 2015 року, субсидії для громадян стали доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій, який постійно удосконалюється. Скасовано низку факторів, що унеможливлювали чи гальмували процес призначення субсидій.

Спрощений порядок надання субсидії передбачає отримання управлінням самостійно інформації про доходи заявників, склад зареєстрованих у житлових приміщеннях, забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами. За звітний період здійснювалися запити до Державної фіскальної служби та відділень Пенсійного фонду на 7995 осіб.

Для отримання інформації щодо нарахувань на оплату житлово-комунальних послуг за адресами реєстрації заявників та забезпеченості громадян житловою площею і комунальними послугами направлено запити на 4491 особу до організацій-надавачів послуг (ТОВ «Дніпропетровськгаз збут», центр обслуговування клієнтів ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго», Першотравенське МЖКП, ПП «Комунальщик - 1, 2, 3, 4»), на які надано 21425 довідок.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом опалювального періоду 2017-2018 років було прийнято 7415 усних звернень, зареєстровано 201 письмове звернення. В автоматичному режимі перераховано 3072 справи. Громадяни мають можливість подавати заяви на оформлення житлової субсидії дистанційно в електронному вигляді. Цією можливістю вже скористалась 36 сімей.

Протягом опалювального періоду субсидія була нарахована 3450 домогосподарствам.

Спірні питання розглядаються комісією з призначення субсидій при виконкомі міської ради. На засіданнях комісії було розглянуто 241 заяву від мешканців міста, за 238 заявами прийняті позитивні рішення. Для розгляду таких звернень державним соціальним інспектором складено 103 акти обстеження матеріально-побутових умов сімей.

За опалювальний період 2017-2018 років для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг нараховано субсидій на суму 16,1 млн грн, що майже в 1,3 раза більше ніж за попередній період. За рахунок субвенції з державного бюджету надійшло 13,2 млн грн. Заборгованість з субсидій перед організаціями-надавачами послуг становить 2,9 млн грн.

Проведено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання, що нараховувалася для індивідуального опалення. Громадянам виплачено 46,6 тис грн.

Середній розмір субсидії на сім’ю в опалювальний період на місяць становив 914 грн при середній вартості житлово-комунальних послуг 1,4 тис. грн.

Згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій управлінням праці та соцзахисту населення проведено масовий перерахунок, пов’язаний зі змінами цін і тарифів на послуги. Загалом перераховано 3450 справ. Також проводяться перерахунки субсидії у разі надання послуги опалення не в повному обсязі.

Інклюзивна освіта – на особливому контролі

Начальник міського відділу освіти Ольга Горіна доповіла про стан інклюзивної освіти за 2017-2018 навчальний рік. Вона зазначила, що сьогодні освіта дітей з особливими потребами має державний масштаб. У нашому місті створені необхідні умови для отримання якісної освіти дітьми з особливими освітніми потребами.

Наразі в Першотравенську 17 таких дітей навчаються закладах загальної середньої освіти, 5 - навчаються за індивідуальною формою навчання. З цими дітьми працюють 7 вчителів початкових класів, 5 практичних психологів та 6 корекційних педагогів.

Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання кожна дитина повинна мати свою траєкторію розвитку, що включає в себе навчальний план за нозологією, індивідуальну програму розвитку, складену спільно вчителем, корекційними педагогами та погоджену з батьками. Моніторинг навчальних досягнень учнів показав, що протягом навчального року діти добре засвоїли програму за своєю нозологією.

Діти з особливими освітніми потребами були забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок коштів міського бюджету.

За результатами обстеження міською та обласною психолого-медико-педагогічною консультацією за звітний період виявлено 54 дитини, які потребують корекційної допомоги. З них 7 дітей будуть зараховані в 1 класи з інклюзивною формою навчання. Інші діти продовжать навчання в дошкільних освітніх закладах в корекційних групах.

За даними медичних установ, в місті налічується 1008 дітей з психофізичними порушеннями. Їм потрібна допомога корекційних педагогів, психологів, лікарів. Така допомога буде надаватися в інклюзивно-ресурсному центрі, що створюється в місті з метою надання всебічної допомоги дітям з особливими потребами. Наразі розпочато ремонт ізольованої частини приміщення дошкільного навчального закладу «Попелюшка», виділені кошти на придбання наочного матеріалу та обладнання для інклюзивно-ресурсного центру.

За ініціативи Благодійного фонду Марини Порошенко в рамках програми «Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації» в навчальних закладах України розпочато створення ресурсних кімнат та медіатек. В Першотравенську планується створення таких кімнат у школах № 1 та 5, на що державою виділено кошти в сумі 1,9 млн грн. Крім того, на підтримку дітей з особливими освітніми потребами виділено державну субвенцію на суму 459 тис. грн.

Міські заклади освіти готуються до роботи в умовах Нової української школи

Цього дня члени виконкому заслухали інформацію про роботу міського відділу освіти за 2017-2018 навчальний рік. За словами Ольги Горіної, цьогоріч відділ освіти продовжив роботу в напрямку модернізації освітнього процесу. Наразі реалізовується план заходів з підготовки до роботи в умовах Нової української школи.

В кожній школі було проаналізовано наявність обладнання та засобів навчання, створено плани розвитку кабінетів, сплановано роботу щодо зонування навчального кабінету. В ЗШ № 2 готується проект оформлення шкільного коридору на 1 поверсі, як частини освітнього середовища Нової української школи. Четверта школаа має в планах перебудувати вестибюль школи як частину інноваційного освітнього середовища.

Для прийому учнів 1-х класів будуть підготовлені 12 кабінетів із зонами відпочинку, тиші або самостійного читання, майстерності або творчості, музичною зоною, центром ранкового кола, центром науки, бібліотекою.

У 2017-2018 н. р. учні міста брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з 17 базових дисциплін (1679 учасників). 43 учасники посіли І місце в ІІ етапі олімпіад, 7 – в ІІІ етапі олімпіад (І місце – 1 учень, ІІ місце – 3 учні, ІІІ місце – 3 учні). Всі учні-переможці Всеукраїнських олімпіад нагороджені одноразовими преміями (згідно з міською Програмою розвитку освіти), грамотами міського відділу освіти за перемогу у ІІ етапі, дипломами департаменту освіти і науки облдержадміністрації за перемогу у ІІІ етапі.

За результатами навчання 11 випускників шкіл претендують на нагородження золотою медаллю, 3 – срібною. Похвальними листами за високі досягнення в навчанні нагороджено 268 учнів.

Наше місто є адміністративно-територіальним округом для проведення зовнішнього незалежного оцінювання. В 2017-2018 н. р. на базі шкіл № 1 та 5 створені пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання - 2018.

Протягом навчального року проведено міські етапи Олімпіади серед учнів закладів загальної середньої освіти Дніпропетровської області з таких видів спорту: футболу, футзалу, баскетболу 3х3, волейболу, настільного тенісу. У міських змаганнях взяли участь понад 600 учнів.

Було проведено І (загальношкільний) та ІІ (міський) етапи всеукраїнських та міжнародних конкурсів з української мови. В І етапі взяли участь близько 1100 учнів, в ІІ етапі - 80. Учні шкіл міста стали призерами всеукраїнських конкурсів.

Істотну роль у вихованні підростаючого покоління відіграє центр дитячої творчості «Надія». Вихованці центру є учасниками міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів. У конкурсах протягом року взяв участь 891 вихованець закладу. На розгляд журі було надано понад 1062 роботи.

За даними навчальних закладів, харчуванням охоплено 94% дітей, з них гарячим харчуванням - 84%, учні початкової школи - 98%. В дошкільних навчальних закладах гарячим харчуванням охоплено 100%.

Вартість обіду для дітей в школах становила 14 грн, в комунальних дошкільних навчальних закладах - до 18 грн на день для дітей, що відвідують групи раннього віку, та до 26 грн на день для дітей, що відвідують групи дошкільного віку.

Стовідсотково забезпечені безкоштовним одноразовим харчуванням: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених сімей згідно списку управління праці та соціального захисту населення; діти, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення АТО; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в класах з інклюзивним навчанням; діти-інваліди.

З 50% знижкою харчувалися: учні 1-4 класів; діти, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких набули статусу учасника бойових дій.

Розмір плати в комунальних дошкільних навчальних закладах встановлено з відшкодуванням 70% за рахунок батьків.

Протягом навчального року на продукти харчування було спрямовано 4,6 млн грн, що на 15,8% більше ніж у відповідному періоді минулого року.

На соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з міського бюджету планується придбати шкільну та спортивну форми, передбачено пільгове харчування, оздоровлення, матеріальна допомога при досягненні 18-річного віку. За січень-травень 2018 року одноразову матеріальну допомогу в сумі 12670 грн виплачено 7 дітям-сиротам та дітям, що позбавлені батьківського піклування.

Не менш важливим питанням є оздоровлення дітей. Організовано відпочинок 430 дітей в пришкільних таборах та планується оздоровлення в морському таборі 35 дітей пільгових категорій.

До Дня святого Миколая солодкі подарунки отримали 2564 дитини на суму 73 тис. грн. На придбання новорічних подарунків для 2916 дітей спрямовано 288 тис. грн.

На утримання закладів освіти у 2017 році виділено кошти в сумі 71 млн грн. З них фінансування з державного бюджету загальноосвітніх шкіл складає 25,1 млн грн, кошти міського бюджету – 43 млн грн. Залишок освітньої субвенції 2016 року в сумі 1,4 млн грн направлено на придбання товарів довготривалого користування, проведення капітальних ремонтів та реконструкцію.

Видатки на освіту в 2017 році збільшились на 48,4% порівняно із 2016-м. Їх сума склала 50,5 млн грн, в т.ч. державна субвенція – 18,9 млн грн, міський бюджет – 31,6 млн грн. Сума коштів, спрямованих на заробітну плату педагогічних працівників, в 2017 році становила 29,4 млн грн, що на 31,9 % більше ніж в 2016 році.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю для закладів освіти з міського бюджету спрямовано 1,5 млн грн, у тому числі: дитячі сади – 538,7 тис. грн, школи - 791,7 тис. грн, ЦДТ -14,6 тис. грн, інші - 202,3 тис. грн.

Закуплено товари довгострокового користування на 529 тис. грн, в тому числі: на 89 тис. грн - для дошкільних навчальних закладів; на 383 тис. грн - для шкіл; на 44,4 тис. грн - для ЦДТ «Надія»; 23,8 тис. грн - для централізованої бухгалтерії.

На капітальні ремонти, реконструкцію, виготовлення проектно-кошторисної документації використано 1,9 млн грн.

На дошкільні заклади спрямовано 1,2 млн грн: виконано капітальні ремонти шиферної покрівлі КДНЗ «Білочка» - 458 тис. грн та м’якої покрівлі КДНЗ «Попелюшка» - 504 тис. грн, виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт приміщення інклюзивно-ресурсного центру - 45 тис. грн; в КДНЗ «Черемшина» проведено капітальний ремонт опалення - 166,4 тис. грн; для КДНЗ «Білочка» виготовлено проектно-кошторисну документацію на капремонт приміщення пральні - 29,7 тис. грн, а для КДНЗ «Калинка» - на капремонт водостічної системи (11,5 тис. грн.).

На загальноосвітні школи спрямовано 519,8 тис. грн: завершено капітальний ремонт м’якої покрівлі та фасаду будівлі «Б» загальноосвітньої школи № 2 - 469,6 тис. грн; в ЗШ № 4 виконано капітальний ремонт санвузлів на 250 тис. грн та фасаду лівого крила - 147,6 тис. грн. На виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт харчоблоку та їдальні в школі № 3 витрачено 50 тис. грн.

На ЦДТ «Надія» спрямовано 204,3 тис. грн: виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт шиферної покрівлі на - 24,5 тис. грн та на заміну віконних блоків - 15,4 тис. грн; здійснено капітальний ремонт території ЦДТ «Надія» - 239,6 тис. грн; проведено заміну віконних блоків - 93 тис. грн.

На виконання заходів з підготовки до опалювального періоду використано 514 тис. грн (у школах - 175,5 тис. грн; дитячих садках - 329,1 тис. грн; ЦДТ «Надія» - 9,4 тис. грн).

Наприкінці минулого навчального року виплачено грошову винагороду інтелектуально обдарованим учням шкіл в сумі 23,4 тис. грн. Торік вперше грошовими преміями в рамках міської програми «Гордість та надія Першотравенська» були відзначені вчителі, які підготували призерів обласних олімпіад, номінантів республіканських творчих конкурсів тощо.

Для підвищення рівня безпеки дітей під час навчального процесу з березня 2017 року в школах міста запроваджено охорону працівниками приватної охоронної служби. Наразі в кожній школі працюють охоронці, які виконують свої обов’язки відповідно до договору про надання охоронних послуг. Планується, що в подальшому система безпеки школи буде включати також охоронне відеоспостереження.

Крім того, на підставі актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню члени виконкому надали дозвіл на видалення 11 аварійних та сухостійних дерев за адресами: біля будинку 11 на вул. Кобзаря (4 од.), будинку 41 на вул. Шкільній (4 од.), будинку 29 на вул. Шкільній (1 од.), будинку 23 на вул. Шахтарської Слави (1 од.) та на території котельні «Південна» (1 од.). Також було надано дозвіл на видалення 12 дерев на території ДЮСШ «Шахтар» та 1 дерева біля власного гаражу гаражного товариства «Центральне».

Наприкінці засідання члени виконкому визначили кандидатури для нагородження до Дня медичного працівника та Дня молоді.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді