Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Медіатеки та ресурсні кімнати скоро будуть готові

Фотографія

Про медіатеки та ресурсні кімнати, які у вересні відкриють у двох міських школах, освітяни добре знають. А от пересічним громадянам буде цікаво дізнатись, що це таке?

Ресурсні кімнати - це спеціально облаштовані класи для дітей з особливими освітніми потребами. Тут діти зможуть відпочивати і навчатись за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога. Кімната містить навчальну, соціально-побутову, ігрову зони та зону відпочинку. Тут також є кухня для отримання дитиною повсякденних навичок і корекційні та наочні засоби для проведення розвивальних занять. Меблі в ній модульні, що дозволяє по-різному формувати робочі зони – індивідуальні та для роботи в групах. Крім того, приміщення оснащене інтерактивною дошкою, комп’ютерним обладнанням та принтером для роботи з додатковим навчальним матеріалом.

Медіатеки – це сучасні бібліотеки. Якщо дитина з особливими потребами втомилася на уроці, вона може прийти сюди з асистентом учителя та відпочити. Також вона може доопрацювати завдання, що отримала на занятті. Тут для дітей є книжки, спортивне знаряддя і комп’ютери з навчальними програмами. Діти з особливими потребами можуть знаходитися тут разом зі звичайними учнями та соціалізуватися, що дуже важливо.

У 2017 році на Дніпропетровщині відкрили 51 медіатеку, 18 ресурсних кімнат та перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр.

- У 2018-му цю програму продовжуємо. Плануємо облаштувати ще близько 30 ресурсних кімнат та 20 нових медіатек у школах Дніпропетровщини. Такий проект - частина соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» дружини Президента України Марини Порошенко», - зазначає голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Отже, в Першотравенську в ЗШ №1 та ЗШ №5 в майбутніх медіатеках та ресурсних кімнатах невдовзі завершаться роботи і буде встановлено необхідне обладнання. Днями в школи завезли меблі, столи, стільці, крісла-мішки, спеціальні м’які прямокутні пуфи, які можна класти на підлогу чи на підвіконня. Для цього підвіконня зробили досить широкими, щоб діти з особливими потребами могли розміститися, де забажають, та почували себе зручно і невимушено. Елементи інтер’єру дуже яскраві, сучасні та незвичайні на фоні традиційного шкільного інтер’єру.

Також у школи для обладнання ресурсних кімнат та медіатек привезли телевізори, планшети, принтери, роутери для з’єднання з Інтернетом, навушники тощо. Початку нового навчального року, напевно, радітимуть не тільки діти, але й їх батьки. Працівники шкіл, де відбуваються приємні перетворення, зазначають, що навіть не віриться, що таке можливо.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді