Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

З новим навчальним роком!

Фотографія

Такими словами вітали освітян міста на традиційній серпневій педагогічній зустрічі секретар ради Надія Петрова, виконуюча обов’язки начальника міського відділу освіти Світлана Сучкова та голова міського комітету освітянської профспілки Віра Черкашина.

Світлана Сучкова озвучила підсумки розвитку освітньої галузі міста в 2017-2018 навчальному році та окреслила завдання на новий навчальний рік. Наразі в закладах дошкільної освіти виховується 1274 дитини, в загальноосвітніх школах - 2871 учень, позашкільною освітою охоплено 815 дітей.

Протягом минулого навчального року педагогічні колективи 7 дошкільних закладів, 5 загальноосвітніх шкіл міста та Центру дитячої творчості «Надія» наполегливо працювали над поповненням матеріально-технічної бази закладів, підвищенням професійного рівня педагогічних працівників, втіленням в роботу нових сучасних ефективних технологій навчання та виховання дітей. Колективи педагогів, батьків та вихованці закладів дошкільної освіти брали участь у багатьох конкурсах.

У закладах загальної середньої освіти було проведено І (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». І місце у номінації «Фізична культура» посів учитель фізичної культури ЗШ № 3 Удоденко О.В., у номінації «Українська мова та література» - вчитель української мови і літератури ЗШ № 4 Щербина Л.М. Вони взяли участь у відбірковому етапі ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» і увійшли до десятки фіналістів.

У 2017-2018 н.р. учні шкіл міста брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з 17 базових дисциплін (всього 1 679 учасників). 43 учасника посіли І місце в ІІ етапі олімпіад, 7 – в ІІІ етапі олімпіад (І місце – 1 учень, ІІ місце – 3 учні, ІІІ місце – 3 учні). Всі учні-переможці Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів нагороджені одноразовими преміями (згідно з міською Програмою розвитку освіти в місті Першотравенську на 2016-2018 роки) на загальну суму 14,4 тис. грн. У минулому навчальному році 49 учнів виявили бажання навчатися у Дніпропетровському відділенні Малої академії наук України.

За результатами навчання 11 випускників міських шкіл в 2017-2018 н.р. претендували на нагородження золотою медаллю «За особливі досягнення у навчанні», 3 – срібною медаллю за «Досягнення у навчанні». Але за результатами ЗНО медалі отримали тільки 3 учня-претендента. Освітяни дуже занепокоєні тенденцією зниження якості освіти і мають на меті посилити роботу щодо надання якісної освіти.

Пріоритетним напрямком виховної роботи в навчальних закладах було і залишається національно-патріотичне виховання. У квітні 2018 року на базі ЗШ № 3 були організовані та проведені навчально-польові збори з юнаками 11-х класів. У травні 2018 року юнаки міста взяли участь у навчальних стрільбах бойовими патронами з автомата Калашникова на військовому полігоні смт Гвардійське. З нагоди відзначення Дня захисника України у жовтні 2017 року було проведено міський етап Всеукраїнської військово-спортивної гри “Сокіл” (“Джура”). У заході взяли участь 5 роїв навчальних закладів: ЗШ №1 «Отамани», ЗШ №2 «Побратими», ЗШ №3 «Січовики», ЗШ №4 «Шалені бомбарди», ЗШ №5 «Грім». Переможцями міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) було визнано рій ЗШ №3 «Січовики», який представив Першотравенськ на ІІ обласному етапі гри у м. Дніпрі. «Січовики» посіли призові місця в окремих видах змагань.

Позашкільна освіта і виховання в Центрі дитячої творчості «Надія» реалізується через роботу творчих об’єднань та гурткову роботу. Найбільш вдало організована робота в творчих об’єднаннях «Палітра», «Любисток», «Креативчик», в гуртках «Бісероплетіння», «Чарівна глина». Торік вихованці Центру стали призерами та переможцями 2 міжнародних, 7 всеукраїнських, 14 обласних та 11 міських конкурсів. У 2018-2019 навчальному році на базі Центру розпочне свою роботу школа робототехніки, де за кошти обласного бюджету виконано капремонт приміщень та придбано найсучаснішу техніку.

Успішно реалізується в школах міста інклюзивна освіта. Протягом минулого навчального року в класах з інклюзивною формою навчання навчалось 17 дітей з особливими освітніми потребами. Індивідуальною формою навчання було охоплено 5 дітей. У корекційних групах дошкільних навчальних закладів міста навчалось та виховувалось 57 дітей з особливими освітніми потребами. В цьому навчальному році розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр, який буде надавати практичну допомогу дітям з особливими освітніми потребами та їх батькам. На оснащення кабінетів ІРЦ використана субвенція у розмірі близько 206 тис. грн. (з яких 90 тисяч пішло на комп’ютерне обладнання, 116 – на меблі). З міського бюджету на ремонт ІРЦ направлено близько 181 тис. грн.

У минулому навчальному році харчуванням було охоплено 94% дітей, з них гарячим харчуванням - 84%. В дошкільних навчальних закладах гарячим харчуванням було охоплено 100%. За рахунок міського бюджету безкоштовно харчувались діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених сімей, діти, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення антитерористичної операції, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в класах з інклюзивним навчанням, діти-інваліди. З 50% знижкою від встановленої вартості з відшкодуванням різниці за рахунок коштів міського бюджету харчувалися: учні 1-4 класів; діти, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких набули статусу учасника бойових дій. Цьогоріч в загальноосвітніх школах міста впроваджується аутсорсингова форма орг

анізації харчування учнів. У багатьох містах України така система вже успішно працює. Керівники міських шкіл побували у Павлограді, де з ними охоче поділились позитивним досвідом.

У закладах освіти міста навчається 86 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Виплачено одноразову матеріальну допомогу 7 дітям. Придбано 54 комплекти шкільної форми на суму близько 71 тис. грн.

Не менш важливим питанням є оздоровлення дітей. В пришкільних таборах було організовано відпочинок 430 дітей, оздоровлено в морському таборі 35 дітей пільгових категорій. Цьогоріч з міського бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей витрачено понад 600 тис. грн.

На заходи з підготовки до опалювального періоду та капітальні ремонти використано кошти в сумі 6,2 млн грн. На здійснення поточних ремонтних робіт в закладах дошкільної освіти використано 813,6 тис. грн, в закладах загальної середньої освіти - 5,1 млн грн. Субвенція з державного та обласного бюджетів складає понад 6 млн грн.

Влітку виконано капітальні ремонти м’якої покрівлі ЗШ №5 та шиферної покрівлі №3, капремонти кімнат психологічного розвантаження (медіатеки) і ресурсних кімнат для дітей з особливими потребами в приміщеннях в ЗШ №1 та 5. Завершено капітальний ремонт улаштування класів робототехніки в ЦДТ «Надія».

У рамках реалізації концепції «Нова українська школа» для прийому учнів 1-х класів підготовлено 12 кабінетів із зонами відпочинку (ігровий центр), тиші або самостійного читання, майстерності або творчості, музичною зоною, центрами ранкового кола, науки, бібліотекою. На придбання дидактичного матеріалу передбачено 356 тис. грн, в т.ч. з державного бюджету - 227 тис. грн, з міського - 129 тис. грн; на придбання сучасних меблів для початкових класів використано 449 тис. грн, в т.ч. з державного бюджету - 256 тис. грн, з міського бюджету - 193 тис. грн. На придбання комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів використано 174 тис. грн, в т.ч. з державного бюджету - 70 тис. грн, з міського бюджету - 104 тис. грн; на підвищення кваліфікації педагогічних працівників використано 9 тис. грн з державного бюджету.

Надія Петрова привітала освітян з початком нового навчального року та побажала колективам закладів успіхів у навчально-виховному процесі.

- В Першотравенську успішно стартує нова українська школа. Останнім часом в Україні і у нашому місті освіті приділяється велика увага. Міський бюджет становить більше 200 млн грн, з них 92 мільйони йдуть саме на освіту. Учительство – це основа всіх основ, тому роль вчителя у суспільстві дуже важлива. Я з болем і тривогою читала інформацію про те, що з 335 тисяч учасників ЗНО українську мову на рівні 100 балів осилила лише третя частина. На 200 балів написали лише 7 чоловік. А більша половина учасників ЗНО з математики не впорались із завданням рівня 8-го класу. Тож нам є над чим задуматись і такого допускати ми не маємо права! Якщо не вчитель, то ніхто не відродить Україну. Лише освічений випускник, отримавши освіту у вищому навчальному закладі, прийшовши на підприємство чи в установу зможе просувати науку, розвивати економіку країни. Шановні вчителі, зробіть все можливе і не можливе, аби рівень знань повернувся в наші школи. Щоб основні знання учень отримував в школі, а не у репетитора. Щоб задачі в 7-му класі батьки з дітьми могли вирішити вдома, а не у репетитора. Закликаю вас діяти рішуче, наполегливо з тією величезною працелюбністю, яка притаманна вчительській спільноті. Адже нам з вами жити у тому майбутньому, яке створюватимуть наші випускники. Вітаю усіх з початком нового навчального року і щиро бажаю великого терпіння, тому що необхідно проводити справжнє реформування освіти і в Першотравенську зокрема. Бажаю вам великих успіхів на освітянській ниві. Нехай кожен урок приносить вам задоволення від вашої праці, а потім все це концентрується у хороших результатах на ЗНО. А міська влада буде робити все, аби в дошкільних і шкільних закладах були гарні умови для навчально-виховного процесу, – побажала освітянам секретар ради.

Цього дня Надія Петрова вручила грошові премії за високий рівень професіоналізму та підготовку призерів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів Забєліній Ірині, вчителю української мови та літератури ЗШ № 5; Найдьону Максиму, вчителю історії та правознавства ЗШ № 3; Кононенко НаталіЇ, вчителю математики ЗШ № 2; Макогонюк Зінаїді, вчителю математики ЗШ № 3; Бабіній Ксенії, вчителю англійської мови ЗШ № 3; Курило Тамарі, вчителю правознавства ЗШ № 4; Бодровій Тетяні, вчителю російської мови та зарубіжної літератури ЗШ № 4.

Грошовою премією також нагороджено Понежу Наталію, вчителя історії ЗШ № 2, наукового керівника науково-дослідницької роботи призера ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Подяками міського голови за результатами підготовки закладів освіти до нового навчального року нагороджені Сегляник Марина, завідувач господарством ЗШ № 4; Барсукова Ольга, завідувач господарством ЗШ № 1; Тайхерт Ніна, завідувач господарством ЗШ № 3; Саакянц Ніна, заступник директора з господарської роботи ЗШ № 2; Ріпна Ольга, заступник директора з господарської роботи ЗШ № 5; Ожегова Олена, завідувач господарством ЦДТ «Надія»; Гриценко Василь, робітник з комплексного обслуговування і ремонту будівель ЗШ № 4, а також представники батьківської громадськості: Мотигулліна Тетяна (КДНЗ «Берізка»); Шатохіна Олександра (КДНЗ «Казка»); Чернов Олександр (КДНЗ «Дзвіночок»); Новіки Олена та Володимир (КДНЗ «Попелюшка»); Бутолін Максим (КДНЗ «Білочка»); Хорошилова Ольга (КДНЗ «Черемшина»); Зіберова Олена (КДНЗ «Калинка»).

За результатами атестації 2018 року Грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації нагороджені Антіпова Наталя, вихователь-методист КДНЗ «Дзвіночок»; Бірюк Ірина, вчитель англійської мови ЗШ № 4; Бугаєва Олена, керівник гуртка МКПНЗ «ЦДТ «Надія»; Гвоздецька Олександра, вчитель математики ЗШ № 4; Жила Вікторія, вчитель початкових класів ЗШ № 4; Какадій Ірина Вікторівна, вихователь-методист КДНЗ «Білочка»; Козорог Оксана, вчитель російської мови ЗШ № 2; Колесова Тетяна, вчитель англійської мови ЗШ № 1; Коровіна Наталія, вчитель початкових класів ЗШ № 4; Ляшенко Наталія, вчитель початкових класів ЗШ № 5; Мартинова Наталія, вчитель початкових класів ЗШ № 5; Плескачова Надія, вихователь КДНЗ «Черемшина»; Пушкар Наталя, вихователь КДНЗ «Попелюшка»; Ремжина Марина, вчитель української мови та літератури ЗШ № 1; Сидоренко Юлія, вихователь КДНЗ «Берізка»; Старосуд Юлія, вихователь КДНЗ «Черемшина»; Щербина Ліна, вчитель української мови і літератури ЗШ № 4.

Грамотою міського відділу освіти за підготовку до 2018-2019 н. р. нагороджені Вільгельм Наталя та Устименко Вікторія Анатоліївна, вчителі початкових класів ЗШ №1; Докучаєва Наталя та Аксьонова Світлана, вчителі початкових класів ЗШ № 2; Назарова Інна, заступник директора, та Черноостровська Марина, вчитель початкових класів ЗШ № 3; Чупікова Олена, вчитель початкових класів, та Бадан Марина, педагог-організатор ЗШ № 4; Пилипенко Юлія, вчитель англійської мови, та Фадієнко Олена, вчитель початкових класів ЗШ № 5; Олександрова Наталія, вихователь, та Сердюк Ірина, завідувач господарством дитячого садочка «Берізка»; Магола Людмила, вихователь, та Валіуліна Наталя, завідувач господарством КДНЗ «Білочка»; Холод Наталя, вихователь, та Сторчай Ірина, завідувач господарством КДНЗ «Казка»; Нікішина Наталя, помічник вихователя, та Майлян Віра, завідувач господарством КДНЗ «Калинка»; Руденко Любов, кастелянка, та Котляревська Олена, завідувач господарством КДНЗ «Попелюшка»; Гладка Тетяна, вихователь, та Яковлєва Олена, завідувач господарством КДНЗ «Черемшина»; Тітова Марина, вихователь, та Марданшина Тетяна, завідувач господарством КДНЗ «Дзвіночок».

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді