Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

На виконкомі обговорили нововведення у новому навчальному році

Фотографія

12 вересня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. В порядку денному було розглянуто 13 нагальних питань.

Виконуюча обов’язки начальника міського відділу освіти Світлана Сучкова доповіла про організацію навчально-виховного процесу в 2018-2019 навчальному році. За її словами, наразі затверджено мережі класів закладів загальної середньої освіти та груп закладів дошкільної освіти міста. Дитячі садки на сьогодні відвідує 1231 дитина. Середня наповнюваність груп не змінилася і становить 20 дітей. В школах зараз навчається 2952 учні. Середня наповнюваність класів у минулому навчальному році становила 23 учні, у новому - 24. Цьогоріч відкрито 7 груп подовженого дня.

Як відмітила Світлана Віталіївна, невід’ємною складовою освітньої діяльності є виховна робота. Також у пріоритеті - розвиток та підтримка дитячої обдарованості. З початку нового навчального року в школах міста оголошено проведення конкурсу серед учнівської молоді «Я - маленький мер», в якому беруть участь учні у двох вікових категоріях: від 8 до 12 років та від 13 до 16 років.

Розпочато підготовку роїв навчальних закладів міста до участі у міському етапі Всеукраїнської військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»), яка традиційно відбудеться напередодні Дня захисника України.

У центрі дитячої творчості «Надія» облаштовано школу робототехніки. Для роботи призначені навчальний клас і лабораторія. Закуплено все необхідне обладнання, сучасні зручні меблі. Облаштували і місце, за яким буде комфортно особливій дитині. У школі планується відкрити вісім груп (близько 100 учнів). Можуть записатися всі бажаючі у віці від 7 до 15 років. Школи робототехніки стануть важливою сходинкою для виховання інженерного мислення у підлітків. У майбутньому саме їм розвивати сферу високих технологій. Триває формування мережі гуртків у ЦДТ «Надія», ведеться запис усіх бажаючих дітей. З 17 вересня буде розпочато навчальні заняття в гуртках ЦДТ і в школі робототехніки. Всі заняття проводяться на безоплатній основі.

У місті створено всі умови для дітей з особливими освітніми потребами. На сьогодні 24 дитини навчаються в одинадцяти класах з інклюзивною формою навчання. Створено комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр» та укомплектовано його штат. Наразі тут працюють вчитель-дефектолог, вчитель-логопед, практичний психолог та вчитель реабілітолог (інструктор ЛФК). Прийом заяв на надання послуг здійснюватиметься з 18 вересня.

Учні закладів загальної середньої освіти (без врахування 1, 5, 10 класів) з українською мовою навчання забезпечені підручниками на 91, 35%, з російською мовою навчання - на 94,12%. Протягом серпня 2018 року отримували підручники для 5 класу. Станом на 05.09.2018 надійшло 73% від замовлених підручників для учнів 5 класів. Надходження підручників для першого класу планується протягом вересня-жовтня, для 10-го – у листопаді.

У школах триває налагодження процесу харчування учнів

Новим Законом України «Про освіту» визначено, що основним завданням освітніх закладів є надання якісної освіти. Інші послуги мають надавати спеціалізовані компанії. З 1 вересня в п`яти школах міста введена аутсорсингова система харчування школярів.

Переможцю конкурсних торгів ТОВ «Гарна страва» на договірних умовах надано у користування приміщення харчоблоків, овочесховищ, комор, а також кухонний інвентар, посуд та технологічне обладнання, за які він несе відповідальність. Фірма самостійно укомплектувала штат своїх працівників, яким виплачуватиме заробітну плату. Також підприємство щомісяця сплачуватиме за комунальні послуги, податок на землю, оренду харчоблоків та майна від 600 до 1000 грн залежно від площі. Такі умови висунула міська влада, перш ніж погодитись на аутсорсингове обслуговування шкільних їдалень. Підприємство самостійно складає перспективне десятиденне меню, погоджене з управлінням Держпродспоживслужби. У школах призначені відповідальні за організацію харчування, які ведуть облік учнів, створені бракеражні комісії, розроблено режим роботи їдалень та графік харчування, формуються списки учнів, що потребують дієтичного харчування. Директори шкіл, медичні працівники та інші члени бракеражних комісій здійснюють контроль якості харчування, мають повний доступ до процесів доставки та збереження продуктів, роботи працівників харчоблоку тощо.

Світлана Сучкова зазначила, що нова система харчування впроваджується поки що з певними труднощами. У перший тиждень діти мали можливість харчуватись обідами вартістю 18 грн. Обід складався з гарніру, м`ясної продукції, овочевого салату чи овочів, хліба, вершкового масла, твердого сиру, чаю чи какао з молоком. Також в шкільних їдальнях можна було придбати буфетну продукцію – булочки в асортименті вартістю від 3.10 до 8.50 грн.

7 вересня відбулась зустріч представників міського відділу освіти, директорів шкіл та керівника аутсорсингової компанії. Освітяни озвучили проблемні питання та побажання батьків щодо підвищення якості послуги. Зокрема, було зазначено, що в меню не включено першу страву, у той час, коли багато дітей, особливо старшокласники, хотіли б під час обіду з`їсти суп чи борщ. Також підприємцю рекомендували включити до меню яйця, а вершкове масло замінити на булочку та додати в раціон фрукти. Представник ТОВ «Гарна справа» взяв всі зауваження до уваги і зазначив, що моніторинг харчування продовжується і з урахуванням всіх побажань процес буде налагоджуватися. Як правило, організаційний період триває три тижні, а потім, зі слів представника аутсорсингової компанії, все стає на свої місця.

Наразі за рахунок коштів міського бюджету організовано безкоштовне харчування 177 учнів пільгових категорій (дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; учнів 1-11 класів із малозабезпечених сімей; учнів, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення антитерористичної операції; дітей-інвалідів; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в класах з інклюзивним навчання).

З 50% знижкою за рахунок коштів міського бюджету організовано харчування 54 учнів (батьки яких мають статус учасника бойових дій, ветерана війни-учасника війни; учнів, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи). Всі інші діти харчуються за батьківські кошти. За узагальненими даними, охоплено гарячим харчуванням 75% учнів 1-4 класів, 39% - 5-9 класи, 17% - 10-11 класи. Разом по місту – 51%.

Цьогоріч фінансування закладів освіти збільшилось на 24,89%

Акти готовності закладів освіти до початку нового навчального року були підписані вчасно. Цього року відсутні зауваження з питань охорони праці закладів освіти, що є результатом системної роботи в цьому напрямку. Виготовляється проектно-кошторисна документація щодо оснащення сигналізацією приміщень закладів освіти, системи оповіщення. Здійснено обробку дерев’яних покрівель закладів освіти. На виконання протипожежних заходів використано понад 1 млн грн.

Цьогоріч Першотравенському міському відділу освіти виділено субвенції з державного та обласного бюджетів на загальну суму 5,2 млн грн, в тому числі: на створення ресурсних кімнат для дітей з особливими освітніми потребами, що потребують інклюзивної освіти, спрямовано 1,1 млн грн; на підтримку інклюзивної освіти (медіатеки) - 900 тис. грн; впровадження новітніх технологій (улаштування класів з робототехніки) - 2,6 млн грн; на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» - 576 тис. грн (придбано дидактичні матеріали, сучасні меблі для початкових класів, комп’ютерне обладнання, відповідний мультимедійний контент для початкових класів тощо). З бюджету міста на облаштування умов для «Нової української школи» спрямовано 426 тис. грн.

На 24,89% підвищився рівень фінансування на утримання закладів освіти. У 2018 році передбачено кошти в сумі більш ніж 91 млн грн. З них фінансування заробітної плати педагогічним працівникам шкіл з державного бюджету становить 28,7 млн грн, показник зріс на 14,36% у порівнянні з 2017 роком (25 млн грн.). Уточнений залишок освітньої субвенції 2017 року в сумі 2,4 млн грн направлено на придбання товарів довготривалого користування, оснащення навчальних кабінетів і для дотримання умов співфінансування для забезпечення якісної сучасної та доступної освіти в Новій українській школі.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю для закладів освіти з міського бюджету спрямовано 5,7 млн грн, у тому числі: дитячі сади - 403 тис. грн, школи - 3,9 млн грн, ЦДТ - 1 млн грн тощо.

Також за рахунок міського бюджету здійснено поточні ремонти в закладах загальної середньої освіти в дванадцяти класах, де навчаються першокласники. Виконано заміну учнівських дошок та покриття підлоги, заміну віконних блоків на металопластикові тощо на загальну суму понад 250 тис. грн.

Завдяки гранту від Фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності» НЕФКО для впровадження енергозберігаючих заходів у школах № 2 та 4 здійснено заміну віконних блоків на металопластикові.

На підготовку до опалювального періоду, виконання поточних та капітальних ремонтів використано кошти в загальній сумі 6,2 млн грн. В усіх закладах освіти міста здійснено поточні ремонтні роботи систем опалення, водопостачання, водовідведення, замінено фільтри доочистки питної води тощо.

Окрім цього, члени виконкому прийняли рішення про підготовку та проведення приписки громадян 2002 року народження до призовної дільниці, відповідно до вимог Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», заслухали інформацію про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті, надали дозвіл на видалення 19 аварійних та сухостійних дерев, враховуючи письмові звернення мешканців міста, тощо.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді