Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Першотравенськ готовий до початку опалювального періоду

Фотографія

01 жовтня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Цього дня члени комісії розглянули низку важливих питань.

Підготовка до зимового періоду

На початку засідання присутні заслухали інформацію про підготовку підприємств, організацій та установ міста до дій в осінньо-зимовий період 2018-2019 років. За словами виконуючого обов’язки начальника управління комунального господарства та майна Сергія Сорокопудова, житловий фонд міста повністю готовий до початку опалювального періоду. Були проведені роботи з поточного ремонту покрівель, ремонту (заміни) опалювальних мереж, підготовки елеваторних вузлів, під’їздів, підвалів та горищ, перевірки димовентканалів.

Керівники закладів соціальної сфери міста (установ освіти, культури, охорони здоров’я) також доповіли про повну готовність закладів до опалювального періоду.

Директор міського житлово-комунального підприємства Ірина Кривенко зазначила, що міські котельні готові до опалювального періоду на 97,5%. Котельня «Південна» підготовлена повністю. Тут в рамках співпраці з міжнародною фінансовою організацією НЕФКО було встановлено живильні та конденсатні насоси вартістю 59 тис. євро. На «Центральній» наразі ведеться заміна деаератора, на що з міського бюджету спрямовано 930 тис. грн. До початку опалювального сезону роботи будуть виконані. В рамках договору про надання благодійного гранту ДТЕК було укладено договори на технічне переоснащення котелень. Придбано та встановлено конденсатну насосну станцію на котельні «Центральна» - 197 тис. грн та підвищувальну насосну станцію на котельні «Південна» - 445 тис. грн. За рахунок власних коштів підприємства виконано поточні ремонти на котельнях на загальну суму 741 тис. грн.

Для утримання доріг в зимовий період укладено договори на закупівлю 23 тонни солі та 200 тонн піску, а також 12 тонн протиожеледного реагенту. З ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» укладено договори на поставку 10,3 тис. тонн вугілля на період з жовтня по грудень 2018 року.

Стережіться ботулізму та отруєнь дикорослими грибами

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Петропавлівського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби Оксана Селіванова поінформувала про заходи щодо попередження отруєнь дикорослими грибами та ботулізму. Вона зазначила, що ботулізм – це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Це захворювання призводить до ураження нервової системи, спинного і довгастого мозку. При відсутності належного лікування не виключається настання летального результату. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування будь-яких виробів з м’яса, рідше – овочів, в’яленої або копченої риби. Наразі на території Першотравенська випадків ботулізму не зареєстровано. Останній випадок ботулізму з летальним наслідком стався в червні 2016 року. Причиною захворювання стала в’ялена риба домашнього виготовлення.

Крім того, присутніх поінформували про небезпеку отруєння дикорослими грибами. Так, в Україні зустрічається близько 80 видів небезпечних грибів. На практиці не існує надійного способу, за допомогою якого можна відрізнити отруйні гриби від їстівних. Аналіз отруєнь свідчить, що більшість з них зумовлена вживанням блідої поганки, яка помилково сприймається за печериці чи сироїжки. Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів. Смертельною вважається навіть мінімальна доза отрути. У 2017 році на Дніпропетровщині зареєстровано 6 випадків отруєнь грибами, 5 закінчились летально. З початку 2018-го постраждало 7 осіб, із них 2 дітей. В Першотравенську в поточному році отруєнь дикорослими грибами не зареєстровано. Для збереження здоров’я краще утриматися від збору дикорослих грибів та придбання їх в місцях стихійної торгівлі.

Начальник Першотравенського міського відділу ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Олексій Репетько поінформував про запобігання виникнення пожеж на території міста, пов’язаних з випалюванням сухої трави та опалого листя. Він зазначив, що протягом 2018 року на території Першотравенська сталося 49 пожеж, 28 із яких – це пожежі в екосистемах, спричинені спалюванням сухого листя, дерев, гілок тощо. Він закликав городян дотримуватись правил пожежної безпеки та відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Начальник відділу цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Світлана Герасимова доповіла про відпуск матеріальних цінностей з матеріального резерву для ліквідації наслідків негоди. Вона зазначила, що 26 липня в результаті сильного вітру з дощем було зірвано частину покрівлі житлового будинку 11 на вул. Кобзаря. Як наслідок – затоплення 15 квартир. Для ліквідації наслідків стихії з матеріального резерву було виділено 24 рулони бікроеласту, 32 кг бітумного праймеру та 250 кг цементу.

Крім того, вона поінформувала про підготовку проведення в Першотравенську командно-штабного навчання, яке відбудеться з 16 до 18 жовтня поточного року.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді