Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

На виконкомі розглянули роботу шкіл в умовах Нової української школи та стан стягнення заборгованості за комунальні послуги

Фотографія

08 квітня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулося чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. Цього дня члени виконкому розглянули 11 нагальних для міста питань.

Нова українська школа – для дітей Першотравенська

Про роботу закладів загальної середньої освіти міста в умовах Нової української школи поінформувала т.в.о. начальника міського відділу освіти Світлана Сучкова. Вона зазначила, що, за словами Міністра освіти України Лілії Гриневич, «Нова українська школа – це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ – це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю».

Відповідно до Концепції Нової української школи затверджено відповідний план заходів на 2017-2029 роки, згідно з яким протягом року проводилася системна робота. Зокрема, було створено належну матеріально-технічну базу кабінетів 1-х класів, де були проведенні необхідні ремонтні роботи, придбано одномісні парти, дидактичні матеріали, коркові дошки, килимки, оргтехніку. Ноутбуки, принтери, мультимедійні проектори, екрани, ламінатори – все це є необхідною умовою роботи в умовах НУШ.

Загалом, на створення сучасного освітнього середовища було спрямовано 883 тис. грн, в тому числі: 618 тис. грн - з державного бюджету; 265 тис. грн - з міського бюджету.

Всі заклади освіти міста повністю забезпечені підручниками для 1 класу. Отримано 2669 підручників на суму 95 тис. грн за рахунок державного бюджету.

За сприяння Міністрества освіти і науки України до кожної школи надійшла гуманітарна допомога від The LEGO Foundation. Всі учні 1-х класів безкоштовно забезпечені двома типами ігрових наборів: «6 цеглинок» для кожного першокласника і LEGO Play Box на клас. Робота з конструкторами допомагає вчителям впроваджувати в освітній процес ігрові та діяльнісні методи навчання, опановувати матеріал інтерактивно, цікаво та наочно, що забезпечить здатність особистості успішно навчатися.

Для реалізації головної ідеї Нової української школи МОН України розробило новий Стандарт освіти, нові програми. Організація освітнього процесу в 1-х класах шкіл № 1, 2, 3, 4 здійснюється відповідно до Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом Олександри Савченко. За вибором педагогів школи № 5 навчання в 1-х класах проходить за освітньою програмою Романа Шияна.

Інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір є визначальним пріоритетом державної політики. З 1.09.2018 в школах № 1, 3, 4 та 5 організовано інклюзивне навчання в перших класах. З п’ятьма учнями перших класів з особливими освітніми потребами працює команда психолого-педагогічного супроводу: вчитель, асистент вчителя, вчитель-логопед, практичний психолог. Робота реалізується через корекційно-розвиткові заняття за напрямами відповідно до індивідуальних особливостей учнів. Інклюзивне навчання потребує дотримання певних вимог щодо обладнання кімнат для занять, які б сприяли корекції певних відхилень у розвитку дитини. З початку навчального року у двох школах міста створено ресурсні класи та медіатеки, на що з державного бюджету спрямовано майже 2 млн грн. Заклади обладнано пандусом для безперешкодного доступу осіб з особливими освітніми потребами.

В умовах освітньої реформи важливим завданням є забезпечення наступності між дошкільною і початковою ланками освіти. Проведення конференцій, майстер-класів та інших заходів сприяло обміну досвідом роботи педагогів шкіл і дошкільних закладів освіти з питань наступності та перспективності освітнього процесу.

Реалізуючи план заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», адміністрації та педагогічні колективи закладів освіти продовжують активну роботу в умовах Нової української школи. Так, у 2019-2020 н. р. планується спрямувати на НУШ 628 тис. грн (з державного бюджету - 440 тис. грн, з міського - 188 тис. грн).

Начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко поінформував про підсумки виконання в 2018 році програми розвитку сімейної та гендерної політики у м. Першотравенську на 2012-2021 роки. За його словами, програма спрямована на формування позитивного іміджу шлюбу та сім’ї, економічну та соціальну підтримку сімей. На виконання заходів програми у 2018 році в місті були проведені численні культурні, освітні, спортивні, інформаційно-профілактичні та інші заходи.

Організовано взаємодію між міським відділом освіти, підрозділами кримінальної міліції у справах дітей, службами у справах дітей стосовно дітей, які не навчаються, скоїли злочин, правопорушення, вживали алкогольні напої, бродяжили, жебракували. Постійно проводяться спільні рейди з виявлення проблемних сімей. Функціонує гаряча лінія - телефони довіри державного та регіонального рівнів з питань сімейної політики, правового та соціального захисту сімей, у яких виникає насильство.

Протягом минулого року міською філією центру зайнятості надавалися різноманітні соціальні послуги та виконувалися заходи, спрямовані на соціальний захист незайнятого населення і досягнення якісно нового рівня співпраці з роботодавцями. Відповідно до укладених договорів з ПП «Комунальщик – 1, 2, 3, 4» та приватними підприємствами міста 83 жінки та 46 осіб віком до 35 років взяли участь в оплачуваних громадських роботах і роботах тимчасового характеру з благоустрою міста, надання послуг населенню.

Городяни заборгували за комунальні послуги понад 11 млн грн

Цього дня члени виконкому заслухали інформацію директора Першотравенського МЖКП Ірини Кривенко про роботу підприємства зі стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги з населення та суб’єктів господарювання усіх форм власності у 2018 році. За її словами, загальний обсяг дебіторської заборгованості становить 11,4 млн грн, з них: заборгованість юридичних осіб - 1,4 млн грн, заборгованість фізичних осіб - 10 млн грн. Відділом правового забезпечення Першотравенського МЖКП до міського суду було подано 109 позовних заяв на суму 1,2 млн грн. У зв’язку із браком коштів, необхідних для сплати судового збору, до суду на сьогодні подаються заяви лише до тих боржників, щодо яких відоме місце роботи (або інше джерело доходу) та інші дані, що полегшують виконання рішення суду. До господарського суду Дніпропетровської області подано 9 заяв на суму 53 тис. грн. Наразі 3 позови на суму 31 тис. грн задоволено на користь підприємства.

Протягом звітного періоду міським судом на користь МЖКП прийнято 31 рішення про стягнення заборгованості на загальну суму 624 тис. грн. Всі виконавчі документи за цими рішеннями подані до Першотравенського відділу Державної виконавчої служби для примусового виконання. На виконанні у відділі ДВС перебуває 149 виконавчих документів на суму 2,4 млн грн. Протягом 2018 року Державною виконавчою службою було частково стягнуто заборгованість з населення в сумі 150 тис. грн.

Також протягом звітного періоду проводилася робота з досудового стягнення заборгованості з населення. Вимоги до боржників пред’являються шляхом письмового повідомлення, яке доставляється за місцем проживання. Було пред’явлено вимог на суму 17,6 млн грн до боржників, які мають заборгованість понад 3 місяці. В результаті такої роботи торік, за даними бухгалтерського обліку підприємства, було відшкодовано заборгованість у сумі 5,6 млн грн.

У 2018 році укладено 119 договорів реструктуризації заборгованості на суму 561 тис. грн. Протягом року за договорами надійшло 534 тис. грн. До суб'єктів підприємницької діяльності було пред'явлено 167 претензій про невиконання умов договорів на суму 1 млн грн, відшкодовано 539 тис. грн.

У якості крайніх засобів боротьби з несумлінними платниками, підприємство з додержанням процедури, передбаченої законодавством, обмежує або припиняє надання послуг тепло- та водопостачання. Було припинено надання послуг водопостачання 3-м фізичним особам-підприємцям. Після повної оплати заборгованості надання послуг було відновлено.

Опалювальний сезон 2018-2019 років завершено, починається підготовка до наступного

Цього дня, враховуючи підвищення середньодобової температури повітря, виконкомом було прийнято рішення про завершення опалювального періоду 2018-2019 років у місті Першотравенську о 24.00 год. 08 квітня.

Загалом цей опалювальний сезон пройшов у місті безперебійно. Тепло населенню надавалося в повному обсязі, згідно із затвердженим графіком та відповідно до температури повітря. Котельні відпрацювали зиму без серйозних аварійних ситуацій.

Також були затверджені заходи з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери міста до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років, серед яких: поточні ремонти котелень, мереж тепло- та водопостачання, вводів; ревізія та заміна засувок; поточні ремонти об’єктів житлового фонду; поточні та капітальні ремонти комунальних закладів тощо. Загалом на проведення цих робіт планується спрямувати майже 6 млн грн.

Крім того, було прийнято рішення про надання дозволу на видалення 18 аварійних та сухостійних дерев за адресами: вул. Горького біля кафе «Попелюшка», вул. Шкільна біля будинку 41, вул. Театральна біля будинку 3, вул. Кобзаря біля будинку 13, вул. Молодіжна біля будівлі 30 згідно з актами обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. За словами начальника управління комунального господарства та майна Сергія Сорокопудова, до управління постійно надходять заяви від мешканців міста щодо видалення аварійних дерев. Спеціальна комісія обстежує дерева та приймає рішення щодо видалення чи обрізки.

Проведення такої роботи дуже важливе, адже ці дерева можуть загрожувати життю та майну громадян. Так, під час буревію, що відбувся наприкінці березня, впало дерево на вул. Молодіжній та перекрило проїзд. На жаль, такі випадки трапляються, тому дуже важливо їх попередити.

Міський голова Оксана Вінницька зауважила, що аварійні дерева необхідно видаляти, але натомість потрібно висаджувати нові. Сергій Сорокопудов зазначив, що часто старі дерева росли на ділянках, де пролягають комунікації, що спричиняло руйнування мереж внаслідок розростання кореневої системи дерев. Тому висадка нових саджанців на цих місцях неможлива. Але робота з озеленення міської території триває, наразі планується висадити 300 саджанців дерев (берези, клени тощо). Дерева будуть висаджені у дворах будинків та інших місцях.

Також Сергій Сорокопудов поінформував про проведену в місті роботу зі стерилізації, обробки від паразитів, вакцинації та кліпсування безпритульних собак. За його словами, управлінням було укладено договір зі спеціалізованою організацією «Ветеринари без кордонів» на загальну суму 50 тис. грн. Протягом двох тижнів за допомогою міської організації із захисту тварин «Вуха лапи хвіст» було відловлено та оброблено 50 собак. Спеціалісти працювали, використовуючи сучасне обладнання, та виконували роботи на належному рівні. Було проведено перевірку Петропавлівським міжрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби та Першотравенською міською державною лікарнею ветеринарної медицини. Тварин було оброблено та повернено у звичне середовище. Робота в цьому напрямку буде продовжуватися і надалі.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді