Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

На виконкомі обговорили організацію оплачуваних громадських робіт та роботу міського відділу освіти

Фотографія

17 липня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. Цього дня члени виконкому розглянули 10 нагальних питань.

На початку засідання начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко поінформував про організацію оплачуваних громадських робіт у місті Першотравенську в 2019 році. Він зазначив, що на громадські роботи працевлаштовуються зареєстровані безробітні громадяни, які перебувають на обліку в Першотравенській міській філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості. Центр зайнятості направляє на громадські роботи осіб, які виявили бажання взяти в них участь, відповідно до умов договору. Фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів міського бюджету та фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. У 2019 році на ці цілі передбачено 159 тис. грн (108,5 тис. грн - з міського бюджету; 50,5 тис. грн - ФССУ).

Як додав він, громадські роботи організовуються за участю приватних підприємств «Комунальщик - 1, 2, 3, 4» та Центральної міської лікарні шляхом створення додаткових тимчасових робочих місць для працевлаштування безробітних громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. До переліку громадських робіт увійшли роботи з благоустрою та озеленення території міста, роботи з догляду за особами похилого віку, тимчасово непрацездатними і особами з інвалідністю у стаціонарних відділеннях міської лікарні.

Про роботу міського відділу освіти за 2018-2019 навчальний рік доповіла т.в.о. начальника відділу Вікторія Гергель. За її словами, у зв’язку з введенням в дію нового Закону України «Про освіту», поступово відбувається зміна повноважень органів управління освітою - знято контролюючі функції та посилено функції супроводу реалізації державної політики у сфері освіти.

Установами та закладами освіти міста охоплено 4183 дитини. Дитячі сади утримують 1231 вихованця, школи - 2952 учня, позашкільний навчальний заклад ЦДТ «Надія» - 879 дітей. У лютому 2019 року створено «Інклюзивно-ресурсний центр».

Цьогоріч введено електронну реєстрацію в перші класи шкіл на порталі ІСУО. Станом на 01.07.2019 до навчання в перші класи зараховано 313 дітей.

Організовано доставку підручників з м. Дніпра (ТОВ «Дніпрокнига») для 1, 5 та 10 класів, на що спрямовано35 тис. грн. Учні 1 класів забезпечені підручниками на 100%.

Пріоритетним напрямком виховної роботи в навчальних закладах залишається національно-патріотичне виховання. З нагоди відзначення Дня захисника України на базі ЗШ № 2 проведено міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). Переможцем міського етапу став рій ЗШ № 3 «Січовики», який представив місто на обласному етапі, де виборов почесне IV місце серед 28 команд.

Спільно з Першотравенським міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки 13 лютого було організовано зустріч з представниками закладів вищої освіти Міністерства оборони України, в якій взяли участь 260 учнів випускних класів. 25 та 26 квітня на базі ЗШ № 3 були проведені навчально-польові збори з юнаками 11-х класів.

У травні проведено фестиваль «Відкриті уроки футболу» в рамках реалізації проекту Федерації футболу України за підтримки Європейського Союзу. У фестивалі взяли участь 192 дитини з числа вимушено переміщених осіб та дітей соціально незахищених категорій. Учасникам проекту передано 75 футбольних м'ячів, різноманітний футбольний інвентар та фірмовий спортивний одяг.

Проведено міські етапи змагань Олімпіади серед учнів шкіл області з футболу, футзалу, баскетболу 3х3, волейболу, допризовної фізпідготовки, легкоатлетичного чотириборства. У міських змаганнях взяли участь близько 650 учнів шкіл. За результатами Олімпіади серед учнів шкіл в містах Дніпропетровської області, де навчається до 10 тис. учнів, Першотравенськ посів почесне ІІІ місце.

Школи міста стали учасниками обласного конкурсу на кращий стан фізичного виховання, де почесне ІІ місце виборола ЗШ № 3. У квітні 2019 року дружина юних пожежних ЗШ № 5 посіла ІІ призове місце в зональному етапі ХХV Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. Загалом на спортивний та військово-патріотичний напрямок спрямовано 44 тис. грн.

Істотну роль у вихованні підростаючого покоління відіграє Центр дитячої творчості «Надія». Вихованці центру є учасниками 2 міжнародних, 25 всеукраїнських та обласних, 8 міських конкурсів. У 35 конкурсах протягом року взяло участь 1254 дитини. На розгляд журі було надано понад 1763 роботи вихованців. 63 - нагороджено дипломами, грамотами, цінними подарунками та преміями за отримані призові місця.

З вересня 2018 року на базі ЦДТ розпочали роботу гуртки робототехніки. 114 дітей мали бажання навчатися у школі. В січні 2019 року члени гуртка "Робототехніка - 1" взяли участь в обласному Дніпропетровському регіональному змаганні "Роботрафік - 2019". У березні на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді пройшов Відкритий обласний фестиваль освітньої робототехніки, в якому взяли участь вихованці гуртка "Робототехніка - 2".

З вересня минулого року надає освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами «Інклюзивно-ресурсний центр». За 2018-2019 н.р. фахівцями ІРЦ проведено комплексне оцінювання 160 дітей. Для систематичних корекційно-розвиткових занять зараховано 101 дитину. Протягом року проведено 1825 занять. Фахівцями центру надано 260 консультацій для батьків. За минулий навчальний рік фахівцями ІРЦ проведено роботу щодо раннього виявлення дітей з особливостями розвитку. На базі всіх шкіл працювали

11 класів з інклюзивною формою навчання, в яких навчалися 28 дітей з особливими освітніми потребами.

Цьогоріч свідоцтва про повну загальну середню освіту отримали 165 учнів шкіл, з них 1 випускника нагороджено золотою медаллю, 3 - срібною. Згідно з міською програмою «Освіта Першотравенська на 2019-2021 роки» учні, які нагороджені медалями, отримали грошову винагороду на загальну суму 6,5 тис. грн.

Зросла результативність участі учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах. Команда з 37 учасників виборола 15 призових місць. Згідно з програмою «Освіта Першотравенська на 2019-2021 роки» переможці отримали грошову винагороду в сумі 29,3 тис. грн.

У 2018-2019 н.р. продовжено роботу з пошуку та підтримки інтелектуально обдарованих учнів через співпрацю з Малою академією наук України. 8 учнів виявили бажання займатися науково-дослідницькою роботою. 2 учні взяли участь в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Новак Дмитро, учень ЗШ № 3, захистив свою науково-дослідницьку роботу на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту, де посів ІІІ місце.

Харчування у школах міста організовує ТОВ «Гарна страва». За узагальненими даними, харчуванням охоплено 57% дітей, з них гарячим харчуванням - 39%. У дитячих садах гарячим харчуванням охоплено 100%. Вартість харчування в 2019 році для дітей пільгових категорій у закладах загальної середньої освіти становила 24 грн, у закладах дошкільної освіти - до 23 грн на день для дітей, що відвідують групи раннього віку, та до 35 грн на день для дітей, що відвідують групи дошкільного віку. Розмір плати в дошкільних навчальних закладах встановлено з відшкодуванням 60% за рахунок батьків.

Стовідсотково забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням 189 дітей та зі знижкою 50% - 262 дитини пільгових категорій. У закладах дошкільної освіти безкоштовним харчуванням охоплено 100 дітей, харчуванням з 50% знижкою - 145 дітей.

Для 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з міського бюджету спрямовано 76,4 тис. грн для придбання шкільної та спортивної форми, передбачено пільгове харчування, оздоровлення, матеріальна допомога. Одноразову матеріальну допомогу в сумі 5,4 тис. грн по досягненню 18-річного віку виплачено3 дітям-сиротам та дітям, що позбавлені батьківського піклування.

Не менш важливим питанням є оздоровлення та відпочинок дітей. Влітку 2019 року організовано відпочинок 450 дітей у пришкільних таборах на базі шкіл. На харчування дітей пільгових категорій у таборах відпочинку витрачено 36,7 тис. грн. У дитячому таборі «Молода гвардія» м. Бердянська оздоровилися 35 дітей пільгових категорій, на що з міського бюджету спрямовано 238,5 тис. грн.

До Дня Святого Миколая солодкі подарунки отримали 2564 дитини на суму 73 тис. грн. На придбання новорічних подарунків для 1380 школярів і 1256 дошкільнят, а також 280 відмінників навчання, з міського бюджету витрачено 288 тис. грн.

Наразі триває підготовка закладів освіти міста до нового 2019-2020 навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді