Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

У новому навчальному році продовжиться впровадження Нової української школи

Фотографія

29 серпня в БКМ «Україна» відбулась традиційна серпнева зустріч працівників закладів освіти міста. Цього дня педагоги підвели підсумки роботи освітньої галузі за минулий навчальний рік та визначили основні завдання на новий.

Виконуюча обов’язки начальника міського відділу освіти Світлана Сучкова привітала колег з початком нового навчального року та побажала колективам закладів успіхів у навчально-виховному процесі.

Вона зазначила, що установами та закладами освіти міста наразі охоплено 4183 дитини (дошкільні заклади - 1231, школи - 2952, ЦДТ «Надія» - 879).

Свідоцтва про повну загальну середню освіту в 2018-2019 н.р. отримали 165 учнів, з них, нагороджено золотою медаллю 1 учня, срібною - 3 учнів. Згідно з міською програмою «Освіта Першотравенська на 2019-2021 роки» всі медалісти отримали грошову винагороду на загальну суму 6,5 тис. грн.

Зросла результативність участі учнів у Всеукраїнських предметних олімпіадах з англійської мови, історії, правознавства, географії. Команда з 37 учасників виборола 15 призових місць. Переможці отримали грошову винагороду в сумі 29 тис. грн. 2 учні пройшли навчально-тренувальні збори на базі Дніпровської академії безперервної освіти та взяли участь у Всеукраїнському етапі олімпіад.

Позашкільною освітою було охоплено 879 дітей, з них 28 вихованців з особливими освітніми потребами. Вихованці центру є учасниками 2 міжнародних, 25 всеукраїнських та обласних, 8 міських конкурсів. У 35 конкурсах протягом року взяли участь 1254 дитини. На розгляд журі було надано понад 1763 роботи вихованців. 63 - нагороджено дипломами, грамотами, цінними подарунками та преміями.

З вересня 2018 року на базі ЦДТ "Надія" розпочали роботу гуртки робототехніки. 114 дітей почали навчатися у школі в 3 групах. У листопаді в зв'язку з великою кількістю бажаючих було відкрито ще 6 груп. У січні 2019 року члени гуртка "Робототехніка - 1" взяли участь в обласному Дніпропетровському регіональному змаганні "Роботрафік - 2019". У березні на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді пройшов Відкритий обласний фестиваль освітньої робототехніки, в якому взяли участь вихованці гуртка "Робототехніка - 2".

З метою надання рівного доступу до освіти створюються умови для навчання як творчо та інтелектуально обдарованих дітей, так і дітей з особливими освітніми потребами. В місті зареєстровано 894 дитини з особливостями психофізичного розвитку.З 1 вересня 2018 року в школах міста організовано інклюзивне навчання. З учнями з особливими освітніми потребами працювали команди психолого-педагогічного супроводу.У всіх школах створено ресурсні класи, у ЗШ № 1 та 5 - медіатеки. За рахунок коштів міського бюджету встановлено пандуси у школах № 2, 3 та 4 на загальну суму 54,5 тис.грн.

З вересня 2018 року надає освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами інклюзивно-ресурсний центр. На базі всіх шкіл працювали 11 класів з інклюзивною формою навчання, в яких навчалися 28 дітей. У 2019-2020 н.р. за результатами комплексного оцінювання планується організувати інклюзивне навчання для 16 дітей. Для систематичних корекційно-розвиткових занять було зараховано 101 дитину. На утримання ІРЦ у 2019 році спрямовано кошти в сумі 1,6 млн грн. Наразі витрачено 646 тис. грн, з них: з державного бюджету на оплату праці 590 тис. грн. та з міського бюджету - 55 тис.грн.

На заходи з підготовки до опалювального періоду та капітальні ремонти використано кошти в сумі 1,6 млн грн (школи - 1,3 млн грн; дитячі сади - 260 тис. грн; ЦДТ «Надія» - 7 тис.грн).

Проведено поточні ремонти, а саме: ресурсні кімнати - 318 тис. грн; підлога коридору ЗШ № 2 - 199 тис. грн; тротуарна доріжка ЗШ № 3 - 87 тис. грн; ганок ЗШ № 4 - 85 тис. грн; фасад ЗШ № 4 - 27 тис. грн; асфальтне покриття ЗШ № 4 - 136 тис. грн; спортивна зала ЗШ № 5 - 166,5 тис. грн; санітарно-гігієнічні кімнати ЗШ № 1- 58 тис. грн; заміна вікон КДНЗ «Черемшина» - 9 тис. грн; поточний ремонт опалювальної системи та ганків КДНЗ «Калинка» - 70 тис. грн.

На заходи протипожежної безпеки використано 81,5 тис. грн. До кінця 2019 року в ЗШ № 5 буде здійснено монтаж системи пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу на суму близько 354 тис. грн.

З державного бюджету було надано субвенцію для створення сучасного освітнього середовища в рамках НУШ. Матеріально-технічну базу шкіл за два роки поповнено сучасними меблями, дидактичними матеріалами, оснащено комп’ютерним обладнанням.

Для прийому учнів 1-х класів підготовлено 12 кабінетів із зонами відпочинку, тиші або самостійного читання, майстерності або творчості, музичною зоною, центром ранкового кола, центром науки, бібліотекою.

Субвенція з державного та обласного бюджетів на розвиток освіти міста складає 3,3 млн грн. Залишки субвенції 2017-2018 років - 1,6 млн грн. За рахунок співфінансування для НУШ закуплено: меблі на суму 262 тис. грн; дидактичний матеріал - 27 тис. грн; мультимедійне обладнання - 38 тис. грн; принтери та ламінатори - 83 тис. грн; коркові дошки - 27 тис. грн. Виділено 92 тис. грн на придбання ноутбуків.

Придбано обладнання для природничо-математичних кабінетів на 361 тис. грн. Субвенція з державного місцевим бюджетам на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами склала 535 тис. грн. За рахунок субвенції з обласного бюджету для ЗШ 1, 3, 4 та 5 укладено договори на суму 151 тис. грн на закупівлю мережевого обладнання.

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» виділено 440 тис. грн (закуплено для шкіл міста: меблі на суму 206 тис. грн; дидактичний матеріал - 64 тис. грн; мультимедійне обладнання - 89 тис. грн; придбання ноутбуків - 42 тис. грн тощо).

Стрімко вливаючись в європейський освітній простір Україна з 2019 року запровадила інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Уряд призначив на посаду освітнього омбудсмена Сергія Горбачова. Цього дня він звернувся до першотравенських освітян через відеозв’язок та привітав їх з новим навчальним роком.Також освітян міста привітала Наталя Олійник - очільниця регіональної служби якості освіти у Дніпропетровській області.

Під час зустрічі на сцену були запрошені вчителі, які навчатимуть першокласників Нової української школи, та вчителів-першопрохідців, які вже стали агентами змін сучасного освітнього простору. Між ними відбувся діалог та обмін досвідом. Досвідчені нушевці подарували вчителям 1-х класів флешки.

Також були запрошені на сцену педагоги, які є рушійною силою реформ в освіті міста, серед них: Валентина Гудзь, завдяки якій інклюзивна освіта в місті набрала обертів і дає перші результати; Інна Іванова, яка знає про НУШ все і навіть більше; Ольга Зубова, яка активно вчить педагогів практично створювати комфортне освітнє середовище. Їм подарували флешки з логотипом НУШ.

Цього дня за високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджено: Наталю Понежу, заступника директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 2; Ірину Забєліну, вчителя української мови та літератури ЗОШ № 5.

За реалізацію новітніх освітянських програм, сумлінну та творчу працю Грамотою департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації нагороджено: Наталю Грибинюк, вихователя КДНЗ «Білочка», Ольгу Козлову, вчителя-дефектолога КДНЗ «Берізка»; Оксану Комаровську, вихователя КДНЗ «Калинка»; Наталю Комісарову, вихователя КДНЗ «Білочка»; Олену Личану, вихователя КДНЗ «Казка».

За підготовку учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади Грамотою департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та грошовою винагородою в рамках міської програми «Освіта Першотравенська на 2019-2021 роки» нагороджено: Ксенію Бабіну, вчителя англійської мови ЗШ № 3; Галину Власову, вчителя географії ЗШ № 2; Ольгу Горіну, вчителя історії ЗШ № 5; Вікторію Домущей, вчителя англійської мови ЗШ № 5; Ірину Забєліну, вчителя української мови та літератури ЗШ № 5; Олену Кірієнко, вчителя географії ЗШ № 2; Наталю Кононенко, вчителя математики ЗШ № 2; Тамару Курило, вчителя правознавства ЗШ № 4; Анжеліку Мельник, вчителя хімії ЗШ № 2; Ольгу Ольшевську, вчителя біології ЗШ № 1; Наталю Понежу, заступника директора з навчально-виховної роботи ЗШ № 2; Інну Фурсову, вчителя фізики ЗШ № 2, Валентину Шишкіну, вчителя російської мови ЗШ № 3.

Сертифікат на отримання грошової винагороди вручено: Марії Зайчиковій, вчителю фізичної культури ЗОШ № 5, за підготовку команди-переможниці обласного зонального етапу Олімпіади серед учнів шкіл Дніпропетровської області в 2018 році; Ірині Зайцевій та Юлії Земляній, вчителям ЗОШ № 5, за підготовку команди-переможниці зонального етапу Всеукраїнського фестивалю Дружин юних пожежних.

Сертифікатом на отримання грошової винагороди за підготовку переможців творчих конкурсів художньо-естетичного та науково-технічного напряму нагороджено керівників гуртків ЦДТ «Надія»: Катерину Захваткіну, Світлану Колеснік, Світлану Шнейдер та Аллу Колеснік.

У квітні серед закладів дошкільної освіти пройшов обласний конкурс «Від дошкілля до Нової української школи». За результатами І етапу конкурсу ІІІ місце посів КДНЗ «Берізка», ІІ - КДНЗ «Казка» та КДНЗ «Дзвіночок», який виборов І місце в І етапі та ІІІ місце в обласному етапі Конкурсу. Керівникам закладів було вручено нагороди.

У 2019 році за ініціативи профспілкової організації працівників освіти і науки України в дошкільних закладах освіти міста проходив огляд-конкурс стану умов та охорони праці. За результатами конкурсу цінними подарунками, які допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників на робочому місці, нагороджено колективи всіх КДНЗ.

З початком нового навчального року освітян привітала голова Першотравенської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Віра Черкашина. Вона зазначила, що позитивним є факт підвищення з 01.01.2019 посадових окладів педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Також у 2019 році вийшла постанова КМУ щодо підвищення посадових окладів педагогічним працівникам, методистам відділу освіти, керівникам гуртків ЦДТ «Надія», які фінансуються з місцевого бюджету. Віра Василівна зазначила, що, звісно, ще залишаються питання, які турбують освітян, але спільна робота на шляху їх вирішення буде продовжуватися і надалі.

Наприкінці зустрічі привітали оcвітні заклади, які цьогоріч є ювілярами. ЗШ № 3 і КДНЗ «Черемшина» отримали поздоровлення з 45-річним ювілеєм, КДНЗ «Калинка» - з 40-річним і КДНЗ «Дзвіночок» - з 30-річним ювілеєм.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді