Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Міський бюджет за 9 місяців виконано на 103,9 %

Фотографія

12 листопада під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулось чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради. Цього дня члени виконкому розглянули 20 нагальних питань.

На початку засідання заступник міського голови - начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова доповіла про підсумки виконання бюджету міста за 9 місяців 2019 року. Вона зазначила, що затверджений обсяг зведеного бюджету за доходами становить 184,9 млн грн. Фактичні надходження склали 192,2 млн грн, або 103,9 % до затверджених показників. До загального фонду надійшло 184,4 млн грн, до спеціального - 7,8 млн грн. Власні доходи міського бюджету складають 62,1 %, або 119,3 млн грн; трансферти з бюджету інших рівнів - 37,9 %, або 72,8 млн грн.

Дохідна частина міського бюджету за власними доходами загального фонду виконана на 105,1 %, фактично надійшло 111,5 млн грн, за спеціальним фондом - 101,3 %, надійшло 7,8 млн грн. Обсяг перевиконання показників загального фонду становить 5,4 млн грн.

Власну дохідну частину загального фонду бюджету формують такі податки та збори: податок на доходи фізичних осіб - 98,3 млн грн; акцизний податок з реалізації підакцизних товарів - 2 млн. грн; єдиний податок - 5,7 млн грн; плата за землю - 3,1 млн грн тощо. Спеціальний фонд міського бюджету формують: власні надходження - 7,4 млн грн; екологічний збір - 180 тис. грн; інші - 232 тис. грн.

Трансфертну частину бюджету формують надходження з державного бюджету, серед них: освітня субвенція - 26,8 млн грн; медична - 15,5 млн грн; субвенція на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям - 19,4 млн грн; субвенція на виплату державної соціальної допомоги дітям-сиротам - 1,4 млн грн; субвенція на надання пільг та житлових субсидій населенню - 4,5 млн грн; інші субвенції - 3,3 млн грн.

У 2019 році місцевий бюджет отримав трансфертів з інших місцевих бюджетів у сумі 1,9 млн грн (на надання медичних послуг та послуг інклюзивної освіти).

Зі слів головної фінансистки міста, видатки зведеного міського бюджету при планових призначеннях в сумі 214,9 млн грн виконано в обсязі 187,3 млн грн, або на 87 %, у тому числі: загальний фонд міського бюджету виконано на 162 млн грн, або на 91%; спеціальний фонд - на 25,3 млн грн, або на 70 %.

У структурі видатків загального фонду пріоритетне направлення займали галузі бюджетної сфери, на які направлено 148,5 млн грн, або 92 % від загальної суми видатків, а саме: освіта - 63 млн грн; охорона здоров’я - 29,4 млн грн; соціальний захист та соціальне забезпечення населення - 30,4 млн грн; культура і мистецтво - 7,3 млн грн; фізична культура і спорт - 2 млн грн тощо.

На соціально захищені видатки (заробітна плата, медикаменти, харчування, оплата енергоносіїв тощо) направлено 147,2 млн грн, або 90,8 % від загальної суми видатків.

Варто зазначити, що на одного мешканця міста обсяг видатків бюджету у звітному періоді становить 5,6 тис. грн. Так, один вихованець дошкільних закладів освіти обходиться місту у понад 26 тис. грн, один учень - майже 12 тис. грн, учень закладів культури - 11 тис. грн тощо.

На фінансування житлово-комунального господарства за 9 місяців поточного року спрямовано 18,6 млн грн, що становить 10 % від загального обсягу видатків міського бюджету.

На проведення відновлювальних робіт та капітальних ремонтів з утримання будівель і споруд та підготовки закладів соціально-культурної сфери до осінньо-зимового періоду та інші заходи спрямовано 3,6 млн грн.

Загальний обсяг коштів бюджету розвитку, спрямований на галузі бюджетної сфери, становить 18,1 млн грн. Найбільшу питому вагу у видатках розвитку становлять капітальні вкладення у житлово-комунальну сферу.

Реверсна дотація (вилучення до Державного бюджету) з міського бюджету склала 9,6 млн грн.

Про розвиток позашкільної освіти в місті за 9 місяців 2019 року доповіла директор Центру дитячої творчості «Надія» Віра Левченко. Вона зазначила, що наразі заклад відвідує 892 дитини, з них: 23 вихованці з особливими освітніми потребами, 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 30 дітей із малозабезпечених сімей, 3 дитини загиблих шахтарів, 14 дітей учасників ООС, 11 дітей із сімей вимушено переміщених осіб. На базі шкіл працюють 10 гуртків, 33 групи, в яких навчається 570 дітей.

Станом на 1 вересня 2019 року чотири дитячі колективи за наказами МОН України отримали почесне звання «Зразковий художній колектив».

Вихованці Центру є учасниками 2 міжнародних, 25 всеукраїнських та обласних, 8 міських конкурсів. У 35 конкурсах протягом року взяли участь 1254 дитини. На розгляд журі було надано понад 1763 роботи вихованців. 63 - нагороджено дипломами, грамотами, цінними подарунками та преміями за отримані призові місця. У квітні педагогічний колектив ЦДТ «Надія» став одним із лідерів ІІ етапу обласної виставки-презентації "Позашкільний заклад освіти - важливий чинник національно-патріотичного виховання та соціалізації учнівської молоді" в номінації "Виховання та розвиток особистості дитини».

За високу результативність у роботі з обдарованою молоддю та підготовку переможців конкурсів 4-х керівників гуртків було нагороджено премією в рамках міської програми «Освіта Першотравенська 2019-2021». Премію міського голови отримали 5 вихованців Центру за перемогу у конкурсах різних рівнів.

Торік на базі ЦДТ "Надія" розпочали роботу гуртки Школи робототехніки. Було відкрито три групи основного рівня навчання. Пізніше у зв'язку з великою кількістю бажаючих відкрито ще шість груп початкового рівня навчання. В січні 2019 року члени гуртка "Робототехніка - 1" взяли участь в обласному Дніпропетровському регіональному змаганні "Роботрафік - 2019". У березні на базі Дніпропетровського центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій пройшов Відкритий обласний фестиваль освітньої робототехніки, в якому взяли участь вихованці гуртка "Робототехніка - 2".

За звітний період на фінансування закладу спрямовано близько 1,3 млн грн, у тому числі: 1 млн грн - на заробітну плату, 48 тис. грн - оплату комунальних послуг, 161 тис. грн - заміну вікон тощо. На розвиток науково-технічного напряму позашкільної освіти в місті спрямовано 50 тис. грн. Закуплено конструктори Lego для гуртків робототехніки на 27 тис. грн.

Про підсумки виконання міської програми соціального захисту та адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян «Турбота» за 9 місяців 2019 року доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко. За його словами, протягом звітного періоду за кошти субвенції державного бюджету проведені виплати 1464 сім’ям з дітьми, сім’ям, де виховуються інваліди з дитинства та діти-інваліди, малозабезпеченим сім’ям в сумі 21 млн грн. Також було забезпечено відшкодування витрат підприємствам-надавачам послуг за надані пільги з оплати житлово-комунальних послуг 1324 пільговикам - 1,9 млн грн. Протягом опалювального періоду 2018-2019 років 2144 сім’ї отримували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Протягом травня-вересня отримували субсидії 1546 сімей. За звітний період нараховано 5,7 млн грн підприємствам-надавачам послуг.

За кошти міського бюджету виплачено: матеріальну допомогу 212 городянам, які опинилися в складній життєвій ситуації, на суму 177 тис. грн; щомісячну грошову допомогу членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції - 185 тис. грн; одноразову матеріальну допомогу на оздоровлення 72 особам, які мають статус ветерана праці, батькам дітей-інвалідів, багатодітним батькам, учасникам АТО, які мають неповнолітніх дітей, - 108 тис. грн; грошову допомогу особам з інвалідністю - 154 тис. грн; матеріальну допомогу 101 дитині з інвалідністю - 159 тис. грн; матеріальну допомогу 107 воїнам-інтернаціоналістам - 107 тис. грн; матеріальну допомогу 133 учасникам бойових дій Другої світової війни та учасникам АТО - 133 тис. грн; щомісячну матеріальну допомогу 4 бійцям-добровольцям та 3 реабілітованим особам - 118 тис. грн. Оздоровлено 21 ветерана війни та праці в санаторії «Сонячний» на суму 144 тис. грн.

Крім того, Рада ветеранів війни та праці отримала фінансову підтримку в розмірі 100 тис. грн на здійснення своєї статутної діяльності.

Першотравенським міським центром первинної медико-санітарної допомоги забезпечено 374 осіб безкоштовними лікарськими засобами на суму 344 тис. грн та 23 особи з 50-відсотковою знижкою на суму 7,5 тис. грн. Забезпечено реалізацію прав 19 ветеранів війни та праці на безкоштовне зубопротезування на загальну суму 58 тис. грн.

Таким чином, за 9 місяців 2019 року на виконання заходів програми використано 25,9 млн грн з державного бюджету та 1,7 млн грн з міського бюджету.

Про виконання фінансового плану, виробничої програми та фінансово-господарську діяльність Першотравенського МЖКП за 9 місяців 2019 року поінформувала директор підприємства Ірина Кривенко. Присутні обговорили роботу підприємства зі стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, адже заборгованість населення міста перед МЖКП накопичувалась багато років і на сьогодні становить понад 23 млн грн. Наразі підприємством вживаються заходи щодо стягнення заборгованості, в тому числі боржники відключаються від системи водопостачання. Також ведеться робота на шахтоуправліннях та в бюджетних установах міста, куди направлено списки всіх боржників-працівників. Крім цього, МЖКП подаються заяви до суду, укладаються договори реструктуризації боргу. Виконавчий комітет доручив директорці підприємства посилити роботу в цьому напрямку та вжити всіх можливих заходів щодо стягнення заборгованості зі споживачів.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді