Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Міська рада затвердила бюджет Першотравенська на 2020 рік

Фотографія

19 грудня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулась 45 сесія міської ради VIІ скликання. На засіданні були присутні 23 депутати, які розглянули 38 питань.

На початку засідання народні обранці затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Першотравенська на 2020 рік, головною метою якої є забезпечення економічного зростання із закладенням інвестиційного фундаменту для подальшого сталого розвитку. Також начальник відділу економіки та торгівлі Жанна Прихорчук прозвітувала про виконання програми у 2019 році.

Цього дня міською радою був прийнятий бюджет Першотравенська на 2020 рік. Як зазначила заступник міського голови – начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова, державна бюджетна політика щодо місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин у 2020-2022 роках спрямована на розвиток середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні, удосконалення міжбюджетного регулювання, зміцнення фінансової спроможності місцевих бюджетів, підвищення прозорості та результативності використання бюджетних ресурсів.

Під час складання видаткової частини місцевого бюджету на 2020 рік та прогнозу бюджету на 2021–2022 роки в першочерговому порядку врахована потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до умов оплати праці й розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров'я та освіти. Зростання розмірів прожиткового мінімуму відбуватиметься з 1 липня та 1 грудня 2020 року.

Особливістю бюджету наступного року є те, що Міністерству соціальної політики України передаються видатки на виплату соціальних допомог, пільг та субсидій. Протягом 2020-2022 років держава продовжуватиме надавати підтримку для реалізації інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку за рахунок державного фонду регіонального розвитку.

Видатки на заробітну плату працівників установ, якi фінансуються за рахунок міського бюджету, обраховано виходячи із штатної чисельності працюючих станом на 1 січня 2020 року та відповідно до розміру мінімальної заробітної плати 4 723 грн, з урахуванням вимог і особливостей, визначених розпорядчими документами Уряду.

При плануванні фонду заробітної плати працівників бюджетної сфери міста застосований єдиний підхід, а саме: передбачені обов’язкові гарантовані державою виплати, а також зростання заробітної плати відповідно до прийнятого Урядом рівня мінімальної заробітної плати.

У цілому проєкт міського бюджету на 2020 рік спрямований на фінансове забезпечення реалізації Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Першотравенська на 2018 рік, створення належних умов для регіонального розвитку.

Розрахунковими показниками забезпечено в повному обсязі потребу на оплату енергоносіїв, що споживаються установами бюджетної сфери міста за діючими на цей час тарифами та запланованого на поточний рік підвищення вартості комунальних послуг.

Нормативи забезпечення продуктами харчування та медикаментами різних категорій населення (вихованці дитячих дошкільних закладів освіти, учні загальноосвітніх шкіл, пацієнти лікарні, підопічні терцентру та інші) збережені на рівні 2019 року з ресурсним зростанням на покриття інфляційних процесів.

У 2020 році м. Першотравенську передбачена реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) з міського бюджету в загальній сумі 12,9 млн грн, що на 725,3 тис. грн перевищує обсяг вилучених коштів у 2019 році.

Як і у 2019 році, у наступному бюджетному періоді кошти освітньої субвенції спрямовуватимуться виключно на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, професійної освіти державної та комунальної власності, інклюзивно-ресурсних центрів.

Медична субвенція передбачена на І квартал 2020 року. Враховано цільові видатки на лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет, хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та на виплату щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям. З 1 квітня 2020 року передбачено здійснення з державного бюджету видатків на оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я.

Також протягом 2020–2022 років місто продовжуватиме надавати підтримку для фінансування інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку за рахунок міського бюджету розвитку. З цією метою в граничних обсягах видатків управління комунального господарства та майна враховано відповідні кошти.

Обсяг доходів міського бюджету на 2020 рік розраховано у сумі 217 млн грн, в тому числі: доходи загального фонду – 213,7 млн грн (власні доходи міського бюджету - 164,7 млн грн; офіційні трансферти – 49 млн грн); доходи спеціального фонду - 3,3 млн грн.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» по м. Першотравенську передбачено освітню субвенцію з державного бюджету в сумі 40,3 млн грн та медичну - 5,6 млн грн.

Фінансовий ресурс власної дохідної частини загального фонду міського бюджету на 2020 рік визначено у сумі 164,7 млн грн. Надходження податку та збору на доходи фізичних осіб прогнозуються в сумі 147,3 млн грн. Надходження акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольні напої, пива та тютюну) визначено з урахуванням динаміки надходжень протягом двох останніх років у сумі 2,8 млн грн. Обсяг місцевих податків складається з надходжень за п’ятьма видами податків (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, транспортного податку, туристичного збору та єдиного податку) та заплановано в сумі 13,6 млн грн. Прогнозний обсяг плати за землю на 2020 рік становить 4,1 млн грн. Прогнозний обсяг надходження єдиного податку - 8,4 млн грн тощо.

У видатковій частині міського бюджету передбачено видатки за галузями. Так, фінансування освітньої галузі передбачене у розмірі 107 млн грн. За рахунок коштів міського бюджету буде забезпечено фінансування пільгового харчування та оздоровлення дітей, забезпечення програми «Гордість та надія Першотравенська», утримання обслуговуючого персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, оплата енергоносіїв тощо. На проведення поточних ремонтів та підготовку до нового навчального року передбачено 1,5 млн грн. Загальне фінансування галузі освіти за рахунок власних коштів складає 15 млн. грн.

Фінансування галузі охорони здоров’я становить 13,9 млн грн, з них: 5,6 млн грн -субвенція з державного бюджету; 0,188 млн грн - кошти субвенції з обласного бюджету на інсулін; 8,1 млн грн – кошти міського бюджету.

На утримання галузі культури передбачено 13 млн грн, з них 2,6 млн грн - фінансування мистецької школи.

На фінансування спортивної галузі (утримання ДЮСШ та організація спортивних заходів) передбачено 3,5 млн грн.

На соціальний захист населення (виконання міської програми «Турбота», утримання соціальних служб) передбачено 7,6 млн грн.

На житлово-комунальне господарство міста, виконання заходів з благоустрою території та інші господарські потреби комунальної сфери передбачено 7,5 млн грн.

Крім того, передбачені видатки капітального характеру у сумі 22,3 млн грн на виконання таких важливих для міста заходів, як: будівництво резервуару для води; капітальний ремонт доріг; ремонт тротуару на вул. Чайковського між будинками 12-16; продовження реконструкції парку за БК «Шахтар»; фінансова підтримка Першотравенського МЖКП; капітальний ремонт фасаду БКМ «Україна»; капітальний ремонт покрівлі ДЮСШ «Шахтар»; фінансування програми підтримки ОСББ.

Також було прийнято рішення про організацію виконання міського бюджету на 2020 рік та затверджені прогнозні показники міського бюджету м. Першотравенська на 2021-2022 роки.

Крім того, депутати затвердили низку розпоряджень міського голови, прийнятих у міжсесійний період у бюджетній сфері.

Також була затверджена в новій редакції програма здійснення депутатами Першотравенської міської ради повноважень, виконання передвиборних програм та доручень виборців. Обсяг фінансування програми у 2020 році складе 700 тис. грн. Щорічний обсяг бюджетних ресурсів на виконання програми розподіляється пропорційно до загальної кількості депутатів міської ради або за поданням депутатських фракцій міської ради та міського голови в межах річних обсягів, і використовується за пропозиціями депутатів міської ради.

Міська рада затвердила в новій редакції міську програму соціального захисту і адресної підтримки ветеранів війни, інвалідів та окремих категорій громадян «Турбота» на 2020-2024 роки. У результаті виконання заходів програми очікується досягнення певних зрушень в реалізації державної соціальної політики в місті, охоплення максимального кола осіб заходами соціального захисту та підтримки (ветеранів війни і праці, інвалідів, воїнів-інтернаціоналістів, осіб, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, різноманітних пільгових категорій громадян, сімей з дітьми), забезпечення соціальної та матеріальної підтримки найбільш уразливих верств населення міста шляхом додержання державних соціальних гарантій і впровадження додаткових форм адресної підтримки. Фінансування у 2020 році передбачено в сумі 2,5 млн грн.

Затверджено міську програму інформатизації «Електронний Першотравенськ» на 2020-2022 роки, метою якої є забезпечення доступу громадян до процесів цифрового розвитку суспільства через упровадження інноваційних підходів, інструментів та технологій е-урядування, е-демократії, інших сучасних ІКТ шляхом модернізації системи публічного управління соціально-економічним розвитком міста, розвитком інфраструктури відкритих даних, телекомунікаційного середовища.

З метою підтримки функціонування житлово-комунального господарства міста Першотравенська, для забезпечення належної реалізації статутних завдань комунальних підприємств та сприяння поліпшенню їхньої фінансово-господарської діяльності, вжиття заходів щодо надання якісних, безперебійних комунальних послуг населенню міста затверджено міську програму фінансової підтримки комунальних підприємств, заснованих Першотравенською міською радою на 2020-2022 роки. Крім того, було затверджено програму «Реформування і розвиток житлово-комунального господарства міста Першотравенська на 2020-2022 роки». Міському фінансовому управлінню при виконанні бюджету міста доручено забезпечити в межах наявних ресурсів фінансування видатків для виконання цих програми.

Також було затверджено міську програму сприяння створенню та підтримки функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Першотравенську на 2020-2025 роки. Основною метою програми є: утворення об’єднань співвласників (ОСББ) та формування сприятливих умов для їх діяльності; підвищення ефективності управління житловим фондом, покращення якості надання житлово-комунальних послуг. На фінансування заходів програми у 2020 році передбачено кошти міського бюджету у сумі 1,3 млн грн. Програмою визначено, що співфінансування капітального ремонту будинку ОСББ здійснюватиметься у співвідношенні: 80% від загальної вартості робіт – міський бюджет, 20% - кошти ОСББ; створення механізму фінансового забезпечення реалізації проєктів енергоефективності - у співвідношенні: 80% - міський бюджет, 20% - кошти ОСББ; співфінансування облаштування, благоустрій та відновлення прибудинкової території - у співвідношенні: 50% - міський бюджет, 50% - кошти ОСББ.

Цього дня було затверджено фінансовий план та виробничу програму Першотравенського МЖКП на 2020 рік, а також низку питань земельного характеру.

Наприкінці засідання депутати підтримали звернення до Президента України щодо запобігання енергетичній загрозі держави. У зверненні викладені такі вимоги: не допустити припинення роботи вугледобувних підприємств України; на підставі пункту 30 статті 106 Конституції України заветувати прийнятий 04.12.2019 Верховною Радою України законопроєкт N 2233 з наступним його поверненням на повторний розгляд парламентом; докласти всіх зусиль, аби імпорт електроенергії з країни-агресора був заборонений на усі сегменти ринку електроенергії України.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді