Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

У Першотравенську відбулось обговорення тарифів на комунальні послуги

Фотографія

30 січня у Будинку культури молоді «Україна» відбулась зустріч з мешканцями міста, на якій обговорили тарифи на комунальні послуги, що надає Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство.

Директорка МЖКП Ірина Кривенко поінформувала присутніх про скрутне становище, в якому перебуває підприємство у зв‘язку з невідповідністю діючих тарифів реальній вартості комунальних послуг, що надаються населенню міста. Вона зазначила, що наразі підприємство несе величезні збитки, адже вартість усіх складових тарифів значно зросла.

З її слів, діючий тариф на поводження з твердими побутовими відходами останній раз переглядався 01.06.2016. Наразі він покриває лише 38,6% собівартості послуги. Збитки МЖКП за послугою поводження з ППВ становлять 3,3 млн грн. З моменту затвердження тарифу його складові зросли таким чином: розміщення ТПВ - у 3,8 раза; заробітна плата - в 3,3 раза; вартість пально-мастильних матеріалів - у 1,9 раза; вартість матеріалів - у 5 разів. Щоб надання послуги не було збитковим, тариф необхідно збільшити у 2,7 раза. Діючий тариф на сьогодні становить 52,43 грн/м^3 (7,65 грн/особу в місяць), розрахунковий тариф - 143,86 грн/м^3 (20,7 грн/особу в місяць). Для порівняння із сусідніми містами: у м. Павлограді діє тариф - 314,30 грн за 1 тонну; у м. Тернівці - 120,38 грн/м^3.

Як зазначила Ірина Кривенко, у разі неприйняття тарифу підприємству загрожує: відсутність можливості розміщення ТПВ; відсутність коштів на пальне для вивезення ТПВ; затримка у виплаті зарплати; вихід з ладу сміттєвозів та відсутність можливості їх ремонту; екологічна небезпека для всього міста.

Доповідачка також приділила значну увагу питанню водопостачання міста, оскільки воно вже давно є одним з найбільш болючих для його мешканців. Основним постачальником води у всі міста Західного Донбасу є державне підприємство «Дніпро-Західний Донбас», яке має велику заборгованість за електроенергію та майже повністю зношене обладнання і мережі. В результаті воно постійно перебуває під загрозою зупинки. Протягом останніх років мери міст Першотравенська, Тернівки, Павлограда та Синельникового постійно зверталися до керівництва області з проханням вжити термінових дій щодо порятунку водоводу. І, нарешті, є результат. В обласному бюджеті на 2020 рік передбачено 70 млн грн на реконструкцію водоводу «Дніпро-Західний Донбас». Тому сподіваємося на позитивне вирішення цього питання.

У Першотравенську діючий тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення був затверджений 01.06.2018. З того часу складові тарифу значно зросли: вартість води ДЗД - на 8%; електроенергія - на 14%; заробітна плата - на 27%; сіль для очищення води – на 27,5% тощо. Аби надання послуги не було збитковим, тариф необхідно збільшити хоча б на 6%. Наразі він становить 32,07 грн/м^3, розрахунковий тариф на ці послуги - 34,48 грн/м^3.

У разі неприйняття нового тарифу на підприємство чекає: відключення міста від водопостачання; неплатоспроможність за першочерговими зобов’язаннями; зупинка роботи котельних; затримки у виплаті зарплати; відсутність можливості проведення ремонтних робіт та ліквідації аварій тощо.

Говорячи про послугу теплопостачання Ірина Кривенко нагадала, що на момент початку роботи нинішнього керівництва міста, а це був опалювальний період 2015-2016 років, міські котельні, особливо «Південна», перебували у вкрай критичному стані. Опалювальний сезон знаходився під загрозою зриву. З міського бюджету було спрямовано значні кошти, що дозволило не тільки благополучно завершити опалювальний період, а й якісно підготуватися до наступного. Загалом за останні чотири роки з міського бюджету на підтримку МЖКП було виділено 27,3 млн грн.

Наразі збитки підприємства, як підкреслила директорка МЖКП, за послугою теплопостачання у зв’язку з невідповідністю тарифу складають 5,8 млн грн за рік. Поточний тариф покриває близько 86,7% собівартості виробництва теплоенергії. Вартість складових цього тарифу зросла таким чином: вугілля - на 8%; електроенергія - на 24 %; вода – на 8%; транспорт – на 13%; податки – на 23%; заробітна плата - на 27%. Аби надання послуги не було збитковим, тариф необхідно збільшити на 17%. Діючий тариф становить 855,24 грн за 1 Гкал (24,31 грн/м^2), розрахунковий тариф - 1000,99 грн за 1 Гкал (28,46 грн/м^2). На сьогодні у Дніпрі тариф становить 1 577,54 грн за 1 Гкал; у Павлограді - 1 723,80 грн за 1 Гкал; у Тернівці - 1 010,62 грн за 1 Гкал.

У разі непідняття тарифу на підприємство чекає: неплатоспроможність за першочерговими зобов’язаннями; відключення котельних від електроенергії та води; затримки у виплаті зарплати, аварійність (пориви) під час опалювального періоду; припинення перевезення вугілля; підготовка котельних і обладнання до нового сезону буде виконуватися за можливостями підприємства, а не за потребою.

Керівниця МЖКП зупинилася і на такій проблемі для комунального підприємства як несплата за спожиті комунальні послуги певною частиною населення. За її словами, станом на 01.01.2020 населення міста заборгувало підприємству 24 млн грн, з них: 11,7 млн грн - за теплопостачання; 11,5 млн грн - за воду; 1 млн грн - за вивезення твердих побутових відходів. Відповідними спеціалістами МЖКП постійно ведеться робота з боржниками. З травня 2019 року на законодавчому рівні підприємство отримало право відключати боржників від водопостачання. Наразі відключено 54 квартири. Аби уникнути відключення, боржники можуть укласти договір реструктуризації боргу і деякі абоненти вже скористалися цією можливістю. Користуючись нагодою, Ірина Кривенко звернулася до мешканців міста з проханням сумлінно ставитися до сплати за спожиті комунальні послуги, адже від цього залежить якість їх надання.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді