Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Бюджет Першотравенської міської територіальної громади на 2021 рік затверджено

211220 18 грудня під головуванням очільниці міста Оксани Вінницької відбулась позачергова 2 сесія Першотравенської міської ради VІІІ скликання. На засіданні були присутні 18 депутатів з 26 обраних. У порядку денному розглянули 23  нагальних питання.

   На початку засідання міська рада затвердила програму соціально-економічного та культурного розвитку Першотравенська на 2021 рік.

   Цього дня було прийнято один з найважливіших документів - бюджет Першотравенської міської територіальної громади на 2021 рік. За словами заступника міського голови - начальника міського фінансового управління Тетяни Макаренкової, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 709-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Дніпропетровської області» місто Першотравенськ було визначено Першотравенською міською територіальною громадою.

   Формування прогнозних показників бюджету Першотравенської міської територіальної громади на 2021–2023 років здійснено на підставі діючих положень Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, побудованих на принципах децентралізації фінансів і зміцнення основи місцевого самоврядування, основних макроекономічних показників соціального та економічного розвитку країни, представлених у прогнозі на 2021–2023 роки за базовим сценарієм, що передбачає відновлення позитивного тренду розвитку економіки після подолання негативних наслідків пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

   У 2021 році м. Першотравенську передбачена реверсна дотація (вилучення до державного бюджету) з міського бюджету в  сумі 13,1 млн грн, що на 1,9 % більше ніж у 2020 році.

   Обсяг доходів бюджету міської територіальної громади на 2021 рік розраховано у сумі 243,9 млн грн, у тому числі: доходи загального фонду - 240,6 млн грн (власні доходи - 175,4  грн; офіційні трансферти - 65,2 млн грн); доходи спеціального фонду - 3,3 млн грн.

   Прогнозні обсяги надходжень у 2021 році складають: надходження податку та збору на доходи фізичних осіб - 154 млн грн; податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 199 тис. грн; акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - 3,6 млн грн; місцевих податків (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю, туристичного збору та єдиного податку) - 16,1 млн грн тощо.

   Під час складання видаткової частини бюджету в першу чергу врахована потреба в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ та на проведення розрахунків за електричну і теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами.

    Трансфертна політика в 2021 році буде мати такі ознаки:

 - «освітня»: як і в 2020 році у наступному бюджетному періоді кошти освітньої субвенції спрямовуватимуться виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних центрів;

- «охорона здоров’я»: передбачено цільові видатки на І півріччя 2021 року на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та хворих на нецукровий діабет десмопресином. З ІІ півріччя передбачається забезпечення таких хворих відповідними препаратами за рахунок програми медичних гарантій відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

   Протягом 2021-2023 років місто продовжуватиме надавати підтримку для фінансування інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку за рахунок бюджету розвитку міської територіальної громади. З цією метою в граничних обсягах видатків управлінням комунального господарства та майна враховано відповідні кошти.

   Бюджет міської територіальної громади на 2021 рік по доходах дозволяє підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 6000 грн з 1 січня та до 6500 грн з 1 грудня планового року, а також підвищити посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС до 2670 грн з 1 січня та до 2893 грн з 1 грудня 2021 року, що дорівнюватиме прожитковому мінімуму для працездатних осіб.

   Забезпечено в повному обсязі потребу на оплату енергоносіїв, що споживаються установами бюджетної сфери. Нормативи забезпечення продуктами харчування і медикаментами різних категорій населення (вихованці дитячих дошкільних закладів освіти, учні загальноосвітніх шкіл, пацієнти лікарні, підопічні терцентру та інші) збільшені та забезпечені ресурсним зростанням на покриття інфляційних процесів.

Підтримка закладів охорони здоровя

   За бюджетною програмою «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» передбачені видатки у розмірі 6,1 млн грн на надання фінансової підтримки КНП «Першотравенська міська лікарня».

  За програмою «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медико-санітарної допомоги» передбачені видатки у розмірі 2,5 млн грн на надання фінансової підтримки КНП «Першотравенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Видатками на утримання первинної медицини передбачено фінансування енергоносіїв та пільгових медикаментів, відповідно до вимог медичної реформи.

   На придбання медикаментів по первинному рівню медицини врахована повна потреба та передбачено 2,1 млн грн на пільгові медикаменти, наркотичні засоби, вакцини, реактиви, придбання молочних сумішей для ВІЛ- інфікованих дітей, на підтримку орфанних хворих (фенілкетонурія). На оплату енергоносіїв передбачено 378 тис. грн.

  На придбання медикаментів по вторинному рівню передбачено 1,8 млн грн, на оплату енергоносіїв - 2,9 млн грн, на пільгове зубопротезування - 100 тис. грн.

    Коштами бюджету міської територіальної громади забезпечено повну потребу у функціонуванні установ охорони здоров’я міста та надання відповідних послуг населенню в рамках проведення медичної реформи та виконання міських програм «Здоров’я населення  м.  Першотравенська»  та  «Розвиток  вторинної  медичної  допомоги  у  м. Перщотравенську».

  Фінансування освітньої галузі

   Згідно  з  Законом  України  «Про  Державний  бюджет  України  на  2021 рік»                                      м. Першотравенську передбачена освітня субвенція з державного бюджету в сумі 65,2 млн грн.

   Видатки по галузі забезпечать виконання 8 бюджетних програм коштом міського бюджету, а саме: за бюджетною програмою «Надання дошкільної освіти» передбачені видатки у сумі 48,7 млн грн; за програмою «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти» - 81 млн грн; на здійснення діяльності Центру дитячої  творчості «Надія» спрямовується 2,3 млн грн; на забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти - 3,6 млн грн; на забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру передбачено 2 млн грн; на оздоровлення та відпочинок дітей - 512 тис. грн.

   Фінансування видатків на утримання загальноосвітніх шкіл міста буде здійснюватися за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету, яка визначена в сумі 63,3 млн грн. Кошти державної субвенції будуть спрямовуватися виключно на заробітну плату педагогічних працівників. Утримання приміщень шкіл, технічного та іншого персоналу буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади.

  Розрахунковий показник по програмах у сфері освіти становить 140,2 млн грн, що на 32% більше показника 2020 року та враховує кошти: на оплату праці працівників галузі - 95,8 млн грн; на забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій - 4,3 млн грн; на проведення поточних ремонтів навчальних закладів - 898 тис. грн; на виконання ст. 57 Закону України «Про освіту» - 9,3 млн грн тощо.

   Проєктом бюджету по галузі «Освіта» сформовані показники бюджетної забезпеченості: утримання одного вихованця дошкільного закладу освіти на рік становить 47,6 тис. грн; утримання одного учня загальноосвітньої школи - 26,9 тис. грн; утримання однієї дитини-відвідувача закладів позашкільної освіти            - 3,1 тис. грн.

 Фінансування культури

   Видатки по галузі «Культура» обраховані в сумі 16,3 млн грн. За рахунок власних надходжень бюджетних установ культури і мистецтва у 2021 році прогнозується сформувати видатки спеціального фонду в сумі 895,5 тис. грн.

  За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах, селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» передбачені видатки загального фонду у розмірі 563,4 тис. грн. На надання спеціальної освіти мистецькими школами передбачено 4,2 млн грн.

  Утримання одного учня мистецької школи у 2021 році обійдеться бюджету в 25,2 тис. грн (кількість учнів складає 169 дітей), при цьому ресурс бюджету міської територіальної громади становить 3,9 млн грн, а кошти від батьківської плати (306 тис. грн) покривають 8% потреби на утримання закладу.

  На забезпечення діяльності бібліотек передбачено 1,6 млн грн  для забезпечення задоволення потреб населення в послугах бібліотечного простору. Одна книговидача у міській бібліотеці коштуватиме бюджету у 2021 році 149,4 грн.

  На забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів передбачені видатки у сумі 8,3 млн грн.

   На забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва передбачено 989 тис. грн. Програма передбачає утримання централізованої бухгалтерії, яка забезпечує фінансовий супровід діяльності закладів культури.

   На забезпечення організації та проведення загальнодержавних та міських свят у наступному році передбачено 500 тис. грн.

   Розрахунковий фонд оплати праці працівників закладів галузі «Культура та мистецтво» становить 10,6 млн грн.

   Підтримка молодіжного та спортивного руху

    Передбачені видатки загального фонду міського бюджету у розмірі 619,8 тис. грн, які дозволяють міському відділу молоді та спорту здійснювати державну політику у напрямку фізкультури, спорту та підтримки молодіжних ініціатив, а також соціального захисту сім’ї, дітей та молоді.

   Також передбачено фінансування галузі за бюджетними програмами: на утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - 1,4 млн грн; здійснення заходів та реалізація проєктів на виконання Державної цільової соціальної програми «Молодь України» - 90 тис. грн; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту - 160 тис. грн; проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту - 70 тис. грн; утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл - 3,6 млн грн; забезпечення діяльності централізованої бухгалтерії - 580 тис. грн.

   На реалізацію програм та заходів стосовно сім’ї, жінок та молоді передбачено кошти у сумі 1,5 млн грн.

 Соціальна підтримка громадян

   У бюджеті територіальної громади передбачені видатки у сумі 7,9 млн грн на функціонування Першотравенського управління праці та соціального захисту населення.

   На виконання заходів міської програми соціального захисту і адресної підтримки ветеранів війни, осіб з інвалідністю та окремих категорій громадян «Турбота» у 2021 році планується спрямувати кошти міського бюджету в сумі 3,7 млн грн.

   На соціальний захист ветеранів війни та праці передбачено 282 тис. грн (оздоровлення і відпочинок 30 осіб з числа пільгової категорії населення в літній період); на надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів і осіб з інвалідністю, діяльність яких має соціальну спрямованість - 240 тис. грн тощо.

   Передбачено кошти загального фонду у розмірі 2,7 млн грн, які планується спрямувати на проведення таких заходів: надання належного рівня допомоги та підтримка учасників АТО, реабілітованих осіб, сімей загиблих (померлих) учасників проведення антитерористичної операції; надання грошової допомоги найбільш неадаптованим у фізичному плані особам з інвалідністю 1 та 2 групи, які пересуваються на візках, допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю; надання матеріальної допомоги учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи; надання адресної соціальної допомоги жінкам, які мають звання «Мати-героїня» до Дня матері; надання матеріальної допомоги на підтримку жителям міста, які опинилися у скрутному становищі; надання матеріальної допомоги мешканцям міста відповідно до заходів міської програми здійснення депутатами Першотравенської міської ради повноважень, виконання передвиборних програм та доручень виборців тощо.

    На забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю, передбачені видатки в сумі 3,8 млн грн.

Фінансування комунального господарства

   За бюджетною програмою «Керівництво і управління у відповідній сфері у містах, селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах» передбачені видатки загального фонду у розмірі 2,4 млн грн.

  На житлово-комунальне господарство міста, виконання заходів із благоустрою території, ремонту доріг та інші господарські потреби передбачено 7,6 млн грн, з них: утримання дільниць благоустрою, озеленення та електрослужби - 2,2 млн грн; оплата вуличного освітлення і поточний ремонт мереж - 1,4 млн грн; придбання витратних матеріалів (дорожні знаки, фарба, пісок, сіль, засоби примусового зниження швидкості) - 1 млн грн; послуги з благоустрою (прибирання вулиць, полив клумб і газонів, обслуговування кладовища тощо) - 3 млн грн.

  Передбачені видатки у розмірі 8,4 млн грн на будівництво резервуара для зберігання питної води на території "Майданчика № 10" за адресою: вул. Мечникова, 89-А.

   На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету передбачені видатки у розмірі 600 тис. грн на проведення заходів із поточного утримання доріг міста.

   Для фінансування заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, а також інших заходів, що не мають постійного характеру і не можуть бути передбачені під час складання проєкту міського бюджету, заплановані кошти резервного фонду в сумі 1,5 млн грн.

   Також депутати прийняли рішення про організацію виконання міського бюджету на 2021 рік та затвердили прогноз показників бюджету Першотравенської міської територіальної громади на  2022-2023 роки. Крім того, було затверджено низку розпоряджень міського голови, прийнятих у міжсесійний період у бюджетній сфері.

   З метою забезпечення планомірних інвестицій у соціально-економічний розвиток міста, сприяння розбудові його інфраструктури, враховуючи актуальність стратегічних і оперативні цілей та завдань актуалізованої Стратегії економічного розвитку Першотравенська було подовжено дію діючої актуалізованої Стратегії до 2021 року.

  Міською радою було затверджено низку міських програм, серед них: програма соціального захисту та підтримки дітей; програма «Здоровя населення м. Першотравенська»; комплексна програма екологічної безпеки міста тощо.

  Також було затверджено графік проведення засідань постійних комісії міської ради.

  Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

211220121122022112203

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді