Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Відбулась загальноміська нарада з питання водозабезпечення Першотравенська

    26012126 січня в БКМ «Україна» міський голова Оксана Вінницька провела загальноміську нараду з керівниками організацій, підприємств та установ міста. На нараді обговорили питання щодо водозабезпечення міста Першотравенська.

   Директор міського житлово-комунального підприємства Ірина Кривенко зазначила, що повідомлення про необхідність виконання ремонтних робіт на водопроводі надійшло від ДМП ВКГ «Дніпро - Західний Донбас» ще 13 січня. Але, оскільки очікувалися сильні морози, ремонт було перенесено з метою недопущення порушень у системі теплопостачання. Після підвищення температури повітря з 21 січня спеціалістами ДЗД проводилися ремонтні роботи. Ремонт був завершений у суботу, 23 січня. У неділю 24 січня о 15.00 год. вода надійшла на майданчик № 10 і розпочалося заповнення системи водою. Але на місто надходило значно менше води ніж воно потребувало. Крім того, після оголошення про подачу води зі зниженим тиском, почався масовий розбір води населенням. Рівень води у резервуарі майданчику № 10 різко впав і виникла загроза зупинки роботи котелень. Слід зазначити, що у період відсутності води, не дивлячись на прохання МЖКП, населенням була відібрана велика кількість води з тепломережі. При надходженні води на майданчик № 10 її рівень складав менше 2 метрів при нормі як мінімум 2,6 метри.

   Керівництво міста звернулося до спеціалістів ДЗД з проханням перевірити мережу на наявність поривів. Після проведення перевірки аварійних ділянок в мережі не було виявлено. Міський голова особисто відвідала майданчик № 8 (с. Дмитрівка), де було встановлено, що рівень надходження води недостатній, так як місто Тернівка, яке також протягом тривалого часу залишалося без водопостачання (з минулої суботи), теж почало заповнювати систему водою, що спричинило зменшення рівня надходження її у напрямку Першотравенська.

  Ірина Кривенко закликала городян набратися терпіння, а мешканцям нижніх поверхів використовувати воду економно, аби вода дійшла і до верхніх поверхів житлових будинків. Вірогідніше всього тоді  27 січня водопостачання міста стабілізується.

   Міський голова Оксана Вінницька зазначила, що проблема водопостачання є дуже давньою і складною. Неодноразово до міста запрошувались геологи, які констатували, що під містом Першотравенськом відсутні промислові запаси води необхідної якості. Стосовно водозабору «Лисяча балка» геологами поінформовано, що наразі цей об’єкт повністю зруйнований і необхідні запаси питної води відсутні. Єдиним найближчим альтернативним джерелом надходження води до міста є Коханівський водозабір, який знаходиться на території Петропавлівського району. Але наразі він видобуває близько 400 куб. м води, тоді як місто споживає 3,5-4 тис. куб. м за добу. Тільки за підтримки держави та області можливе подальше розроблення цього водозабору та введення в експлуатацію цього обєкту, яке забезпечить водою Першотравенськ та Петропавлівку.

  Тож, на сьогодні єдиним постачальником води до міста є державне міжрайонне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро - Західний Донбас». Мережі ДЗД перебувають у критичному стані і потребують заміни. З цим питанням міський голова зверталася до Мінрегіонбуду, обласної ради та народного депутата. При обговоренні стратегічного плану області зазначалося, що на ремонт ДЗД з обласного бюджету планувалося спрямувати 70 млн грн.

   Оксана Вінницька наголосила, що ситуація із водопостачанням міста критичною для всього Західного Донбасу. Тому нам всім необхідно об’єднатися для вирішення цього питання. Найближчим часом буде скликана позачергова сесія Першотравенської міської ради, на яку буде винесено питання стосовно звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, народного депутата, керівництва Дніпропетровської обласної ради та обласної державної адміністрації щодо вирішення питання водопостачання міст Західного Донбасу.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

2601211

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді