Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Утворено Робочу групу м. Першотравенська з питань справедливої трансформації вугільних регіонів Західного Донбасу

120221  12 лютого очільниця міста Оксана Вінницька провела чергове засідання виконавчого комітету Першотравенської міської ради.

   Цього дня виконкомом було утворено Робочу групу міста Першотравенська з питань справедливої трансформації вугільних регіонів Західного Донбасу. До складу Робочої групи, яку очолила міський голова, увійшли представники виконкому і ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», голови профспілкових організацій, депутати та представники громадськості.

      Серед основних завдань Робочої групи - координація зусиль і забезпечення конструктивної взаємодії між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами та установами з метою забезпечення справедливої трансформації вугільних регіонів Західного Донбасу (аналіз соціально-економічного стану і розроблення заходів з диверсифікації економіки вугільних підприємств та шахтарських міст і селищ; визначення напрямів та можливостей упровадження інноваційних проєктів з метою зменшення залежності громад від вугілля; аналіз можливостей створення нових виробництв, підприємств та соціальних об'єктів; створення нових робочих місць і працевлаштування вивільненого персоналу; розроблення заходів з енергоефективності та екологічної безпеки, з використанням альтернативних джерел енергії; розвиток інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури та житлово-комунального господарства з інтеграцією смарт-технологій в управлінні процесами життєзабезпечення громад; створення системи поводження з побутовими відходами; забезпечення енергетичної ефективності будівель).

    Також Робоча група здійснюватиме розроблення пропозицій до Державних стратегічних програмних та інших законодавчих документів з питань трансформації вугільних регіонів; вивчення, впровадження і поширення позитивного досвіду реформування вугільних територій та вирішення питань трансформації шахтарських міст і селищ; інформування громадян про стан виконання покладених на Робочу групу завдань та цілей.

Про виконання міського бюджету за 2020 рік

   Заступник міського голови - начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова доповіла про підсумки виконання міського бюджету за 2020 рік. Вона зазначила що затверджений обсяг зведеного бюджету за доходами на 2020 рік становив  217 млн грн, уточнений обсяг - 227,7 млн грн. Фактичні надходження склали 224 млн грн, або 103,2 % до затверджених показників та 98,4 % до уточнених показників. До загального фонду надійшло 219 млн грн, до спеціального фонду - 4,9 млн грн. Власні доходи міського бюджету складають  72 %, або 161,2 млн грн; трансферти з бюджетів інших рівнів -  28 %, або 62,8 млн грн.

   Дохідна частина міського бюджету за власними доходами загального фонду виконана на 97,7 %, фактично надійшло 156,2 млн грн, за спеціальним фондом - 100,3 %, фактично надійшло 4,9 млн грн.

   Обсяг недовиконання показників загального фонду становить  3,6 млн грн. До дефіциту платіжного балансу бюджету призвели такі фактори: вимушений простій підприємств ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» і ТОВ «Першотравенський РМЗ»; внесення змін до Податкового кодексу України в частині звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичних та юридичних осіб - власників об’єктів нежитлової нерухомості та податку на майно в частині плати за землю, незастосування  штрафних  санкцій  за  порушення  податкового  законодавства,  вчинені  з 01 березня до 31 травня 2020 року у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19); надзвичайна ситуація, зумовлена введенням обмежувальних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19.   

  Видатки міського бюджету за 2020 рік виконано в обсязі 212,8 млн грн, або на 90 % від плану, у тому числі: загальний фонд виконано на суму 186,1 млн грн, або на 95 %; спеціальний фонд - на суму 26,7 млн грн, або на 68 %.

    Пріоритетне направлення займали програми соціально-культурної сфери, на які спрямовано 166,1 млн грн,  або  84 % від загальної суми видатків, а саме: освіта - 99,7 млн грн; охорона здоров’я - 18,5 млн грн; соціальний захист та соціальне забезпечення населення - 8 млн грн; культура і мистецтво - 8,9 млн грн; фізична культура і спорт - 3,1 млн грн тощо.

   На соціально захищені видатки міського бюджету направлено 163,7 млн грн, або 88 % від загальної суми видатків.

  На фінансування житлово-комунального господарства у 2020 році спрямовано 16,5 млн грн. Кошти були спрямовані на утримання зеленого господарства, придбання об’єктів благоустрою, прибирання вулиць міста та вивезення сміття, утримання дорожнього господарства, поточний ремонт доріг, оплата вуличного освітлення тощо.

  На проведення відновлювальних робіт та капітальних ремонтів з утримання будівель і споруд за рахунок коштів бюджету розвитку було спрямовано 11,8 млн грн,  у тому числі: придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів закладів освіти; проведення капітальних видатків закладів культури; капітальний ремонт  покрівлі ДЮСШ «Шахтар»; придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів міської лікарні; придбання обладнання та проведення капітальних ремонтів центру первинної медико-санітарної допомоги тощо.

  На здійснення протиепідемічних заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції було спрямовано 2,5 млн грн. Кошти були направлені на придбання дезінфікуючих засобів для бюджетних установ, придбання засобів індивідуального захисту, створення запасів медичних препаратів, тестів для виявлення коронавірусу, санітарну обробку міських територій і споруд, соціальний захист громадян, які опинилися в скрутному становищі та багато інших заходів. Крім того, були спрямовані кошти з державного бюджету у сумі 5,2 млн грн на придбання кисню та кисневих концентраторів, а також майже 1 млн грн на новий рентген апарат.

Виконання міської програми «Здоров’я населення»

  Директор міського центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Ровенчук поінформувала про підсумки виконання в 2020 році міської програми «Здоров’я населення м. Першотравенська на період 2016-2020 років». Вона зазначила, що торік на утримання закладу з міського бюджету було направлено 2,5 млн грн.

   На виконання міської програми «Здоров’я населення» у 2020 році направлено кошти в сумі 2,2 млн грн. Так, для виконання заходів щодо запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань було придбано електрокардіографи на суму 101 тис. грн  та стрічку діаграмну на суму 4 тис. грн.

  Для забезпечення умов безпечного материнства і здорового дитинства було придбано молочні суміші для дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, та лікувальне харчування для дитини, хворої на фенілкетонурію. Дітей-інвалідів забезпечено пільговими рецептами на загальну суму 455 тис. грн.

   Для виконання заходів з імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб було забезпечено тестами, деззасобами, засобами індивідуального захисту найбільш вразливих до захворювань верств населення і медичних працівників у період спалаху COVID-19 на суму 203  тис. грн.

   Для запобігання розповсюдженості  інфекційних соціально небезпечних хвороб було спрямовано 282 тис. грн на придбання туберкуліну. Було придбано медикаменти для невідкладної допомоги, реактиви, деззасоби та забезпечено безоплатними рецептами пільгові категорії населення на суму 820 тис. грн.

  З метою  профілактики та лікування цукрового діабету було придбано тест-смужки на суму 39 тис. грн.

  На заходи боротьби з онкологічними захворюваннями направлено 50 тис. грн для відшкодування вартості пільгових медикаментів і закупівлю морфіну.

   З метою розвитку первинної медико-санітарної допомоги в 2020 році за кошти міського бюджету проведено капітальний ремонт туалетів та санітарної кімнати для людей з обмеженими можливостями на суму 185 тис. грн; придбано комп’ютерну техніку на суму 42 тис. грн.

Виконання міської програми «Реформування і розвиток житлово-комунального господарства»

   Начальник управління комунального господарства та майна Сергій Сорокопудов доповів про підсумки виконання в 2020 році міської програми «Реформування і розвиток житлово-комунального господарства міста Першотравенська на 2020-2021 роки». Він зазначив, що у минулому році в рамках виконання заходів програми виготовлено проєктно-кошторисну документацію та отримано позитивний висновок в органах державної експертизи щодо об'єкта "Будівництво резервуара для зберігання питної води на території інфраструктури водопровідно-каналізаційного господарства "Майданчик № 10" за адресою: вул. Мечникова, 89-А, м. Першотравенськ " на суму 188 тис. грн. У міському бюджеті 2021 року передбачено кошти у розмірі 8,4 млн грн на будівництво резервуара.

  На утримання та ремонт об’єктів благоустрою протягом 2020 року використані кошти в сумі 10,4 млн грн, зокрема: на ремонт та утримання  центральних доріг і внутрішньоквартальних проїздів (з урахуванням послуг технічного нагляду) - 1,6 млн грн; на утримання дільниці благоустрою Першотравенського МЖКП - 1,6 млн грн;  на догляд за зеленими та декоративними насадженнями (підготовка ґрунту під квітники і газони, посадка квітів, косіння газонів, полив, формована обрізка дерев та кущів, прополювання, придбання матеріалів тощо) - 1,2 млн грн; на забезпечення функціонування мереж та оплату електроенергії зовнішнього освітлення - 1,6 млн грн; на утримання елементів благоустрою (ремонт меморіалу Слави, встановлення дитячих майданчиків, утримання міського кладовища) - 730 тис.  грн; на ветеринарні послуги із стерилізації та щеплення безпритульних тварин - 119 тис. грн; на проведення капітального ремонту об’єктів благоустрою (тротуарні доріжки на вул. Молодіжній та вул. Чайковського, доріжки між буд. 4, 5 на вул. Парковій, освітлення території за БК «Шахтар») - 3,4 млн грн тощо.

    Крім того, за рахунок власних коштів Першотравенським МЖКП проведені роботи з поточного ремонту котельні «Південна» на суму 368 тис. грн та  котельні «Центральна» - на суму 152 тис. грн. Також підприємством проведено ремонтні роботи на зовнішніх мережах  теплопостачання (замінено 691 м труб, відремонтовано 518 засувок, замінено 7 засувок та 19 вентилів) на суму 326 тис. грн.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

12022111202212

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді