Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Веб-портал Пенсійного фонду України - сучасний спосіб надання інформаційних послуг громадянам

Фотографія

Завдяки нововведенню на свою електронну адресу кожен пенсіонер зможе отримувати дані про власну пенсію, застраховані особи – про внески, сплачені за них роботодавцями, а платники – інформацію щодо звітності та інше.

Сайт Пенсійного фонду України містить повну інформацію, яка стосується насамперед самого Фонду: його діяльності, структури, законодавчої бази, а також пенсійної системи в цілому.

Однак, дані про платників і застрахованих осіб, які містяться в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, там відсутні. Такий стан справ цілком правомірний, адже дана інформація є конфіденційною і отримати її громадянин може лише звернувшись особисто з заявою до територіального управління Пенсійного фонду України з наданням документів, підтверджуючих його особистість (паспорт, свідоцтво, військовий квиток та інше). Тепер це можна робити і в електронному режимі — через Інтернет. Саме з цією метою, а також для того, щоб громадяни мали доступ до іншої довідкової інформації, було створено веб-портал Пенсійного фонду, який надає користувачам електронні послуги на сучасному технологічному рівні. Таке запровадження є кроком удосконалення роботи із зверненнями громадян та покращує обслуговування з усіх питань пенсійного забезпечення.

Пенсійні справи і відомості про заробіток он-лайн 

• Яку саме інформацію може дістати користувач завдяки веб-порталу? 

• Напрям функціонування веб-порталу різноплановий. 

Для застрахованої особи, яка попередньо зареєструвалась в базі даних веб-порталу, - це можливість отримувати щомісяця на свою електронну адресу виписку із системи персоніфікованого обліку. Така виписка містить перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, вказано суму заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, будуть відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску; відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як його роботодавець сплачує за нього єдиний внесок, і в разі потреби звертатись до нього з претензіями. Водночас і страхувальники, що також відтепер мають змогу отримувати виписки про стан розрахунків із Пенсійним фондом, бачитимуть, коли надійшли кошти у Фонд, чи не виникло заборгованості.

Пенсіонери ж зможуть регулярно діставати відомості з власної пенсійної справи. Там буде вказано вид та суму призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством; назву закону, згідно з яким призначено пенсію, тощо.

Надійний захист 

• Яким чином будуть захищатися ці дані? 

• Інформація, яка стосується застрахованих осіб, зокрема й персональні дані, що містяться в Державному реєстрі, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Однак, підписуючи заяву про реєстрацію в системі надання електронних послуг, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Стороння людина не зможе скористатися даними, які діставатиме заявник: інформація надходитиме знеособлена — без зазначення прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера облікової картки платника податків — фізичної особи або серії та номера паспорта. Таку інформацію не можна роздрукувати чи скопіювати. 

Додаткові зручності електронних послуг 

• Які ще додаткові послуги надає веб-портал? 

 Їх чимало. Насамперед на порталі багато довідкової інформації: від текстів законодавчих актів до графіку прийому керівництва Пенсійного фонду й адрес управлінь ПФУ в областях. Громадяни й застраховані особи зможуть довідатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, про порядок одержання та використання свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування тощо. Для страхувальників є інформація про умови нарахування та сплати єдиного внеску та інших обов'язкових платежів, порядок складання та подання звітності, порядок здійснення органами Фонду перевірок тощо. Наведено зразки бланків, заяв, інших документів, потрібних для взяття чи зняття з обліку, порядок складання та подання звітності, призначення та перерахунку пенсій тощо. Їх можна буде роздрукувати й уже заповненими принести в управління Фонду. •

Нарешті кожен зареєстрований користувач зможе через портал подати запит у Фонд для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, домовитися про прийом керівника чи відповідальної особи в управління Фонду й навіть написати скаргу, на яку обов'язково в установлений законом термін йому прийде відповідь. Тобто, створивши веб-портал, ми зробили ще один крок до того, щоб спростити спілкування громадян із Фондом, максимально наблизити наші послуги до людей.

Способи реєстрації на WEB-порталі Пенсійного фонду України:

І. Подача заяви для реєстрації на WEB-порталі

Для реєстрації заяви необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України.

Документи, необхідні для оформлення заяви:

- паспорт;

- реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (ідентифікаційний номер).

Натомість видається розписка про одержання заяви та «реєстраційний код».

Цей «реєстраційний код» необхідний для реєстрації на WEB-порталі, його необхідно зберігати в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

Зайшовши на WEB-портал ПФУ в мережі Інтернет і вибравши пункт меню «Реєстрація» в закладці «Реєстрація за заявою» необхідно заповнити реєстраційну форму.

Після реєстрації на вказану при реєстрації електронну адресу прийде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації надійде повідомлення з WEB-порталу про успішне закінчення реєстрації.

ІІ. Онлайн-реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП)

Для онлайн-реєстрації на WEB-порталі необхідно мати особистий електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Для авторизації за ЕЦП потрібно виконати такі кроки:

На екранній формі «Вхід» в закладці «За ЕЦП» ознайомитись зі списком АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів), ЕЦП яких підтримує WEB-порталі ПФУ.

Якщо Ви маєте ЕЦП одного з цих АЦСК:

- виберіть відповідний АЦСК;

- виберіть файл ключа;

- введіть пароль ключа.

Якщо у Вас немає ЕЦП одного з запропонованих АЦСК, Вам необхідно звернутись до запропонованих АЦСК та отримати ЕЦП.

Адреси отримання ключів та зразки заповнення заяв можна переглянути на сайті Центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби України – www.acskidd.gov.ua/reglament.

Як отримати довідку про розмір пенсії?

На електронному порталі ПФУ http://portal.pfu.gov.ua існує така послуга, як попереднє замовлення документів. Засобами Веб-порталу можна подати заяву - запит на підготовку паперових документів. Після опрацювання звернення надійде відповідь де можна отримати вже підготовлені паперові документи (обов’язково мати при собі документ, який підтверджує особу).

При особистому зверненні до Пенсійного фонду необхідно надати наступні документи: заяву довільної форми, у якій вказано, за який період часу необхідна довідка про розмір пенсії та з якою метою вона буде використовуватись (субсидія, кредит, пільга тощо); паспорт або інший документ, що посвідчує особу; ідентифікаційний код; пенсійне посвідчення.

О.І.Романенко, начальник Першотравенського відділу

обслуговування громадян(сервісного центру)

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді