Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Змінено умову зменшення розміру пенсії для жінок, які достроково вийшли на пенсію

Після проведення пенсійної реформи в жовтні 2011 року статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» було закріплено право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років. Якщо шестидесятирічний пенсійний вік для чоловіків був встановлений законодавством і раніше, то вік виходу на пенсію для жінок зазнав різких змін. Абзацом другим цієї статті була передбачена пільга для жінок у вигляді поступового збільшення пенсійного віку. Крім того, пунктом 7-2 розділу 15 того ж Закону до 1 січня 2015 року було передбачено право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років за наявності у них не менше 30 років страхового стажу.

Багато жінок скористалися цим правом і отримують на сьогоднішній день пенсії. Умовою призначення цієї дострокової пенсії було зменшення розміру пенсії на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію, зменшення зберігалося протягом усього періоду отримання пенсії. Відсоток, на який було зменшено розмір пенсії переглядався лише, якщо жінка йшла працювати та відмовилася від отримання пенсії.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 року, змінено умову постійного зменшення розміру пенсії, тепер, жінка яка достроково вийшла на пенсію матиме право на отримання її в повному розмірі але лише після спливу часу, що дорівнює кількості повних та неповних місяців дострокового виходу на пенсію, після досягнення нею віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Наприклад, Гр.О, 1 квітня 1959 року народження, отримує пенсію за віком з 2 квітня 2014 року. Відповідно до статті 26 вищезазначеного Закону, право на пенсію вона набуває у віці 58 років, жінка достроково вийшла на пенсію за 36 місяців до досягнення пенсійного віку, відсоток зменшення пенсії складає 18 % (36 х 0,5 % = 18). Пенсійного віку вона досягла 1 квітня 2017 року, тому після спливу 36 місяців від цієї дати з 02 квітня 2020 року вона отримуватиме пенсію в повному розмірі.

Першотравенське об’єднане

управління Пенсійного фонду

України в Дніпропетровській області

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді