Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

День інформування липень 2020

Методичні матеріали

до єдиного Дня інформування населення

Дніпропетровської області

Заходи з професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і

оборони, відсічі та стримування збройної

агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих

учасників Революції Гідності

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 “Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності” (далі – Порядок) в області організовано роботу з надання послуг з професійної адаптації учасникам антитерористичної операції, особам, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалим учасникам Революції Гідності (далі – особи).

Дія Порядку поширюється на осіб, яким установлено один із таких статусів:

учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі – Закон);

особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів                  10-14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

постраждалого учасника Революції Гідності – відповідно до статті              161 Закону.

Для отримання послуг з професійної адаптації особа письмово звертається із заявою до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).

До заяви додаються:

копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);

копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності, засвідчена підписом особи;

для учасника антитерористичної операції – копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;

для особи, яка здійснювала заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, – копія документа, що підтверджує участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, що засвідчується підписом.

Орган соціального захисту населення:

видає направлення до центру зайнятості або іншої установи на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання;

видає направлення на професійне навчання з урахуванням висновків професійної орієнтації.

Послуги з професійного навчання надаються особі одноразово в порядку черговості.

Особа на підставі направлення на професійне навчання зараховується до установи.

Професійне навчання здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Строк професійного навчання не може перевищувати 12 місяців.

Після успішного завершення повного курсу навчання видаються документи державного зразка, а після підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення – посвідчення встановленого зразка.

З переліком навчальних закладів та професій особи, які бажають навчатися, можуть ознайомитися в органах соціального захисту населення.

Крім того, вони можуть самостійно обирати навчальний заклад, якщо обраний заклад має дозвільний документ на право здійснення освітньої діяльності.

Фінансування заходів з професійної адаптації здійснюється за рахунок державного бюджету відповідно до бюджетної програми КПКВК 1501040 “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях”.

Для здійснення заходів з професійної адаптації Держаним бюджетом України Дніпропетровській області на 2020 рік виділено кошти у сумі 2 517 880,0 грн.

З початку 2020 року укладено договори на навчання 40 осіб.

Важливість сортування відходів, як запорука екологічної безпеки держави

В Україні 96 % відходів не переробляється, пластик, метал роками лежить в землі не втрачаючи первісного вигляду. Однак, найпростіша, але і найважливіша робота, яку кожен із нас може виконувати щодня – це сортування відходів.

В Україні така практика вже працює, роздільний збір впроваджено у 50 населених пунктах Дніпропетровської області, ініціаторами якого була місцева влада, громадськість, волонтери та активісти.

Останнім часом ми все частіше чуємо і бачимо на просторах інтернету тренд, що стрімко набирає популярність – це відмова від використання пластику і перехід до більш екологічного способу життя.

Проте, в першу чергу у будь-якому місці потрібно популяризувати цю ідею починаючи з себе. Тому що, твій друг зробить на тебе більший вплив, ніж стоячі поруч з твоїм будинком баки для сортування відходів.

Кожен з нас повинен пам’ятати, що сортуючи відходи, ми:

  • • перетворюємо відходи у цінну вторинну сировину, яку неодноразово використовують у виробництві продукції;
  • • економимо природні ресурси, нафту, деревину та інші ресурси для майбутніх поколінь, а також значно скорочуємо споживання води та енергоресурсів;
  • • економимо місця на полігонах твердих побутових відходів – захоронюються лише ті відходи, які вже не підлягають вторинній переробці;
  • • економимо гроші, оскільки відсортовані відходи збираються та переробляються безкоштовно, тоді як тарифи на збирання та захоронення несортованих побутових відходів з кожним роком зростають;
  • • зберігаємо довкілля, оскільки відходи, які залишаються в природі або неправильно утилізуються (наприклад, спалювання сміття), спричиняють значне забруднення та ризики для здоров’я людини.

Для того, щоб розпочати сортувати відходи, не потрібно ніяких інвестицій чи перепланування будинку. Всі відсортовані відходи – вторинна сировина, яку можна просто збирати в різні мішки або в окремі контейнери, які періодично спорожнюють та передавати їх до пунктів утилізації необхідних типів відходів.

В Україні існує близько 100 заводів, які можуть переробляти вторинну сировину і випускати з неї нові товари. Але, через низький рівень сортування відходів у населення, заводи змушені більшу частину вторинної сировини закуповувати в інших країнах.

Організація роздільного збору твердих побутових відходів – це один з перших кроків на шляху до екологічної безпеки держави, що є невід’ємною частиною сучасного життя.

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді