Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Громадська рада заслухала інформацію про охорону громадського порядку та боротьбу зі злочинністю

Фотографія

         21 вересня 2016 року відбулось засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. Окрім членів громадської ради на засіданні були присутні представники громадськості міста.

        На початку засідання заступник міського голови – начальник міського фінансового управління Тетяна Макаренкова повідомила щодо намірів проведення капітального ремонту будівлі управління праці та соціального захисту населення за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку на вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб. З її слів, це фінансування відбудеться в рамках «Надзвичайної програми для відновлення України». Допомога за цією програмою надається на соціальну сферу в зоні конфлікту (Донецька, Харківська, Запорізька та Дніпропетровська області). Зважаючи на те, що внутрішньо переміщені особи перш за все звертаються до управління праці та соціального захисту населення, пропонується за рахунок грантових коштів капітально відремонтувати будівлю цього управління. Як додала Тетяна Юріївна, капітальні ремонти в будівлі давно не виконувалися, електричні мережі зношені, термінової заміни потребують вікна та двері, а також ганок, що розсипається.

        Як зазначив начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко, час від часу дехто з переселенців тимчасово проживає на четвертому поверсі будівлі, але умов в цих кімнатах немає, оскільки система опалення практично не працює і  не можливо увімкнути прибори для обігріву через зношеність електромереж. Члени громадської ради одноголосно підтримали пропозицію.     

        Про приведення у відповідність тарифів на житлово-комунальні послуги поінформувала директор Першотравенського МЖКП Ірина Кривенко. Вона зазначила, що підприємство надає послуги з централізованого опалення, водопостачання, водовідведення та вивозу твердих побутових відходів, а також з благоустрою міста, ритуальні, транспортні та інші послуги. Серед споживачів комунальних послуг головна комунальниця назвала населення (84%), бюджетні установи  (3%) та інших (13%).

       Так, з 1 жовтня 2016 року тариф на теплопостачання складає:

- для населення – абонентів житлових будинків з приладами обліку теплової енергії – 495,73 грн за 1 Гкал; без  приладів обліку  - 14,10 грн за 1 кв. м за місяць;

- для бюджетних установ і інших споживачів – 489,94 грн за 1 Гкал.

       Збільшення тарифу становить 20%. Головними причинами зростання цього тарифу, як і  решти, є зростання вартості їх складових. Так, за період, що пройшов від затвердження тарифів (з 2008 р.) вартість вугілля виросла в 2,5 рази (з 252 до 622,9 грн за 1 тонну); вартість електроенергії – в 3,8 разів (з 0,58 до 2,22 грн за 1 кВт); мінімальна зарплата – в 2,7 разів (з 533 до 1450 грн). Крім того, подорожчали матеріали і запасні частини для ремонту і технічного обслуговування котельного устаткування та інші витрати виробничої собівартості. Екологічний податок зріс з 372 до 1 330 тис. грн на рік. У зв’язку з цим, діючі тарифи не забезпечують покриття фактичних витрат на їх виробництво.

         На сьогодні тарифи на водопостачання і водовідведення складають за 1 куб м :

- для населення – 14,51 грн, в т.ч. водопостачання – 10,37 грн, водовідведення – 4,14 грн;

- для бюджетних установ – 16,17 грн, в т.ч. водопостачання – 10,37 грн, водовідведення – 5,80 грн;

- для інших споживачів – 22,20 грн, в т.ч. водопостачання – 12,14 грн, водовідведення – 10,06 грн

         Після зміни тарифи на водопостачання і водовідведення складуть за 1 куб м :

- для населення – 18,64 грн, в т.ч. водопостачання – 12,84 грн, водовідведення – 5,80 грн (зростання на 28%);

- для бюджетних установ – 18,64 грн, в т.ч. водопостачання – 12,84 грн, водовідведення – 5,80 грн (зростання на 15%);

- для інших споживачів – 24,68 грн, в т.ч. водопостачання – 14,62 грн, водовідведення – 10,06 грн (зростання на 11%).

     З 1 червня 2016 року введені нові тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів:

- за місяць на 1 людину, яка мешкає у багатоповерховому будинку, - 7,65 грн (попередній – 4,16 грн); у будинках приватного сектора з газовим опалюванням – 7,86 грн (попередній – 4,28 грн); з опалюванням на твердому паливі – 8,55 грн (попередній – 4,65 грн);

- для бюджетних установ за 1 куб. м – 55,04 грн (попередній – 28,51 грн);

-          для інших споживачів за 1 куб. м – 64,19 грн (попередній – 28,51 грн).

Тариф для населення виріс на 84%; для бюджетних установ – на 93%; для інших споживачів – на 125%.

        Окрім того, Ірина Кривенко повідомила, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 Першотравенским МЖКП проведений перерахунок нарахованих сум субсидій за опалювальний період 2015-2016 років жителям будинків, які мають лічильники тепла. За минулий опалювальний період нарахування субсидії було проведено з розрахунку встановленого тарифу – 11,79 грн за 1 кв. м на місяць. Однак плата за опалення була нарахована в меншій сумі за фактично отриманими Гкал. Тому в рахунках значилася переплата. За результатами перерахунку, в квитанції в графі «субсидії» відображена сума отриманої раніше надмірно нарахованої субсидії, яка підлягає поверненню до державного бюджету. Тому жителі, які не оплачували свій обов’язковий платіж за послугу опалювання, мають заборгованість по цій комунальній послузі і зобов’язані провести за неї оплату самостійно.  

         Депутат міськради Олександр Хричов поцікавився, чому нерегулярно вивозиться сміття з приватного сектора і чому в районі так званих  «планів» досі немає обладнаного сміттєвого майданчика. Ірина Леонідівна пояснила, що забудова в приватному секторі настільки щільна, що неможливо встановити сміттєві контейнери для загального користування без порушення санітарних норм. Потрібне письмове погодження мешканців з дозволом поблизу свого дому поставити майданчик для збору ТПО. Підприємство має пластикові сміттєві бачки, які можна використати індивідуально, але кількість користувачів має бути достатньою, щоб було доцільним задіяти працівників МЖКП для організованого збору сміття з цих контейнерів. Наразі бажаючих дуже мало.

        Начальник Першотравенського відділення поліції Олександр Золушкін поінформував присутніх про стан охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю в місті. За його словами, у 2016 році спостерігається певне зниження рівня злочинності у порівнянні з минулим роком. Протягом року до міського відділу надійшло 1011 заяв та повідомлень, що на 203 повідомлення менше, ніж за аналогічний період минулого року. В єдиному реєстрі досудових розслідувань внесено 354 заяви, тоді як за аналогічний період 2015 року - 599.

       В структурі злочинів 63,5% складають злочини проти власності – розбої, крадіжки, шахрайство тощо. Так, з початку року зареєстровано 135 фактів крадіжок, 7 - пограбувань, 27 - шахрайств, 2 факти незаконного володіння зброєю (обидва розкриті), 1 незаконне заволодіння автотранспортом та 4 факти  хуліганства. Також протягом року у місті скоєно 2 факти тяжких тілесних ушкоджень, одне з яких розкрито. Окрім того, відбулось 2 розбійних напади зі зброєю (на магазин та ломбард). Збільшилася кількість випадків незаконного заволодіння транспортними засобами.

       Дещо збільшилася кількість злочинів, скоєних неповнолітніми. Якщо минулого року  за 8 місяців було зафіксовано 7 випадків правопорушень, здійснених підлітками, то з початку цього року – 20. Серед них: 1 хуліганство, 11 крадіжок, у тому числі 5 - з проникненням в житлові і нежитлові приміщення, 2 грабежі, 6 шахрайств.

             Олександр Золушкін застеріг присутніх, що в місті досить розповсюдженим є телефонне шахрайство. З його слів, городянам телефонують та, вдаючись до обману, вимагають перерахувати кошти на картку. Головний поліцейський міста закликав не реагувати на такі дзвінки.

         Як додав Олександр Олексійович, постійно ведеться патрулювання міста: у будні дні – з 19.00 до 03.00, у вихідні та свята - посилене із залучення міських громадських формувань з охорони громадського порядку.

        Члени громадської ради вказали місця, де, на їх думку, потрібно посилити патрулювання. Начальник поліції пообіцяв звернути на ці місця особливу увагу та посилити контроль, а також закликав у разі виявлення правопорушень звертатися за телефоном 102.

       Про стан соціального забезпечення учасників антитерористичної операції, захист та допомогу внутрішньо переміщеним особам поінформував начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко. За його словами, в місті зареєстровано 3 інваліда війни та 84 учасника бойових дій, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також 2 сім’ї загиблих в АТО. Згідно з чинним законодавством учасники АТО та члени їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, забезпечується  пільгами  на оплату житлово-комунальних послуг у таких розмірах: інваліди війни -100%, учасники бойових дій – 75%, члени сімей загиблих  – 50%.

       Надана заявка до головного управління соціального захисту щодо санаторно-курортного лікування учасника АТО. Психологічну реабілітацію у 2016 році пройшли 6 учасників бойових дій. З метою виявлення нагальних потреб учасників АТО та роз’яснення їх прав та пільг соціальними  службами міста постійно проводиться  анкетування.

     Демобілізованим учасникам АТО, які приймали безпосередню участь у бойових діях, надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 2 тис. грн. Протягом 2016 року допомогу отримали 37 учасників АТО на загальну суму 74 тис. грн.

      До отримання пільгового посвідчення учасники АТО мають право на пільгу з місцевого бюджету у розмірі 100 % у межах норми споживання (48,87 кв. м) за користування послугою з утримання будинків та прибудинкових територій.

       Наразі в міському управлінні праці та соціального захисту населення зареєстровано 2692 особи (2175 сімей), які прибули на тимчасове проживання до м.Першотравенська з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення. Серед них: 634 працездатні особи; 347 дітей; 183 інваліда; 1528 пенсіонерів.

З початку 2016 року 40 осіб отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України. Протягом 2014-2016 навчальних років 150 дітей внутрішньо переміщених осіб отримували безкоштовне харчування за рахунок коштів місцевого бюджету. У відділенні виконавчої дирекції Фонду ССНВУ отримують страхові виплати 164 внутрішньо переміщених особи.

З 2014 року до управління Пенсійного фонду України у м.Першотравенську  звернулося 2315 пенсіонерів, які прибули на тимчасове проживання до нашого міста.

В управлінні праці та соціального захисту населення отримують:

-  218 сімей з числа ВПО виплату  соціальних допомог (сім’ї з дітьми, інваліди, одинокі мами);

-  щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг,  отримує381 сім`я, з початку 2016 року виплачено адресної допомоги на суму  4 млн. 183 тис. грн.

          На виконання постанови КМУ № 365 від 08 червня 2016 року в місті утворено комісію з призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та затверджено склад робочої групи для перевірки фактичного місця проживання/перебування ВПО.

З метою призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам управлінням праці та соціального захисту проведено 363 перевірки фактичного місця проживання/перебування осіб. Ще 41 перевірка здійснена робочою групою в рамках контролю за проведенням поточних соціальних виплат. За результатами перевірок комісією проведено 9 засідань, в ході яких поновлено соціальні виплати 301 особі, 62 особам відмовлено у поновленні.

 

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді