Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Громадська рада обговорила ініціативу відкриття в місті хоспісу для тяжкохворих людей

Фотографія

           7 жовтня 2016 року відбулось засідання громадської ради при виконавчому комітеті. Цього разу ініціатором засідання виступила очільниця міста Оксана Вінницька, щоб почути думку громадськості міста щодо створення в Першотравенську регіонального хоспісу для тяжкохворих людей на базі приміщення колишньої станції переливання крові. На засіданні консультативно-дорадчого органу, окрім членів громадської ради, були присутніми представники інститутів громадянського суспільства міста, депутати міської ради та мешканці Першотравенська.

           На початку засідання Оксана Рудольфівна повідомила, що влітку до неї звернулася голова громадської організації «Еліша» щодо сприяння у відкритті хоспісу на 15 ліжок для невиліковно хворих людей. Для цього ініціатори просили надати будівлю колишньої станції переливання крові, яка, на їх думку, цілком підходить для створення зазначеного закладу. Міський голова пообіцяла надати відповідь після опрацювання піднятого питання відповідними спеціалістами. В процесі його вивчення з`ясувалось, що відкриття медичного закладу такого типу має багато серйозних нюансів, які будуть достатньо відчутними для маленького міста. Адже в Україні офіційно зареєстровано лише 9 хоспісів для утримання пацієнтів з останніми стадіями невиліковних хвороб. Всі заклади знаходяться у комунальній власності великих міст або ж обласних центрів, де фінансові можливості значно більші, ніж у невеличкого шахтарського міста. Оксана Рудольфівна зазначила, що ці та інші фактори спонукають її прислухатись до думки громадської ради стосовно відкриття хоспісу на території міста, тому що до складу громадської ради входять представники майже усіх верств населення.

          Присутні заслухали Ельміру Алуте, голову громадської організації «Еліша» -   ініціатора відкриття хоспісу у місті. Вона розповіла, що вже виступала з ідеєю відкриття паліативних ліжок для хворих на СНІД в інфекційному відділенні ЦМЛ. Е.Алутє зазначила, що для невиліковно хворих недостатньо встановити діагноз та надавати медикаментозну допомогу. Пацієнтам та їх рідним потрібна психологічна допомога, якої вони не отримують через відсутність психолога у лікарні. На її думку, останні дні життя невиліковно хворим через страждання також краще проводити в медичному закладі, де їх доглядатимуть соціальні працівники та медики. Е.Алуте зачитала відповідь голови облради Гліба Пригунова, куди також вони звернулись щодо відкриття регіонального центру паліативної допомоги в Першотравенську. У листі значилось, що обласна рада готова розглянути питання створення хоспісу та надавати всіляку підтримку за умови надання у місті Першотравенську відповідного приміщення. Посилаючись на таку відповідь, доповідачка підкреслила, що регіональний хоспіс буде утримуватись за кошти обласного бюджету.

             Стосовно паліативної допомоги онкохворим 4-ї стадії та лежачим внаслідок інсультів  присутніх поінформувала лікар-терапевт Марина Павленко. З позиції досвідченого лікаря та    маючи додаткову освіту і практику з хоспісної допомоги, вона наголосила, що вищевказаним категоріям хворих наразі надаються необхідні послуги на базі Центральної міської лікарні. Лікар навела показники смертності серед онкохворих у місті та підкреслила, що жоден пацієнт не залишається без психологічної та медикаментозної допомоги. Крім того, вже не перший рік застосовуються нові, лояльні методи меддопомоги, коли знеболювальні препарати надаються пацієнтам за потребою, що полегшує їх страждання. У переважній більшості випадків родичі самі доглядають за невиліковними хворими і лише одиниці утримуються у відділеннях лікарні на прохання рідних.  

             На засіданні громадської ради кожен з присутніх мав можливість висловити свою точку зору.

         Міський голова Оксана Вінницька свою позицію висловила відвертою і чітко.

          - Відкриття хоспісу, безперечно, дуже гуманна та добра справа. Однак, я обережно відношусь до цієї ідеї, тому що відповідальність за наслідки впровадження будь-яких проектів в Першотравенську покладається саме на керівництво міста. Сьогодні, по суті, мова йде про створення у місті третьої лікарні з 82 штатними одиницями, як заявлено у проекті ініціаторів створення хоспісу. Комунальні платежі, придбання обладнання, медикаментів та матеріалів для догляду за пацієнтами хоспісу та інші витрати вірогідніше всього ляжуть на місцевий бюджет. Коштів бюджету, на жаль, не вистачає для вирішення всіх нагальних питань життєдіяльності міста. В цьому році почали утримувати гірничий ліцей з міського бюджету, на що направлено близько 6 млн грн. Діти початкової школи та пільгових категорій харчуються за рахунок бюджету громади, а не за кошти держави, як було раніше. Цьогоріч на це спрямовано 3,3 млн грн. Щодо будівлі колишньої станції переливання крові – це єдина вільна на сьогодні будівля, яка знадиться у комунальній власності міста. Дедалі гостріше постає питання щодо розташування там пенсійного та регресного фондів, інших необхідних городянам служб. До того ж, ця будівля розташована поряд з житловими будинками та школою № 4 з великою кількістю дітей. Тому під час розмови з керівництвом обласної ради ми запропонували створити регіональний хоспіс у селі Дмитрівка  на базі лікарні, яка вже давно не функціонує та має всі умови і зручне розташування. Окрім того, діяльність хоспісу передбачає збільшення кількості захоронень, що є великою проблемою для Першотравенська через відсутність меж міста. Наразі міське кладовище сягнуло за межі відведеної для захоронення території. Ховати померлих доводиться на землях Петропавлівської районної ради, на що вона дозволу не давала. Враховуючи ці проблеми, прошу виважено підійти до прийняття такого непростого рішення. Можливо, цю тему слід  обговорити на громадських слуханнях, залучивши більш широко громадськість міста, - зазначила Оксана Вінницька.

            Депутат міської ради Олександр Лєтов зауважив, що ініціаторам відкриття хоспісу у місті варто було б спочатку обговорити свою ідею з громадськістю, а не одразу звертатись до обласної ради за підтримкою. Такі питання стосуються всієї громади і мають, в першу чергу, вирішуватись на місцях.

             - Особисто я вважаю, що нашому маленькому місту не потрібен регіональний хоспіс, який не зможе утримувати Першотравенськ. Доречніше  запровадити хоспіс на дому для хворих з числа першотравенців, допомогу яким будуть надавати виїзні бригади та волонтери, - резюмував народний обранець.

        На засіданні громадської ради були присутніми мешканці будинків, які розташовані біля будівлі колишньої станції переливання крові. Зокрема, жінка, яка прийшла разом з дитиною, висловила своє негативне ставлення щодо намірів відкриття хоспісу поблизу їхнього  будинку. Її дуже непокоїть те, що на цій території постійно гуляють діти, а такий заклад може на них погано впливати, адже енергетика невиліковно хворих людей є дуже негативною.   

           За словами головного лікаря Центральної міської лікарні Тамари Турчак, обласна рада, на превеликий жаль, не здійснює фінансування лікарні, хоча вона вже протягом 5-ти років є обласним комунальним закладом. Лікарні не вистачає необхідного обладнання (рентгенапарату, обладнання для пологового та хірургічного відділень тощо). Керівництво лікарні неодноразово зверталось до облради за фінансовою допомогою, але й досі її не отримало. Заклад повністю фінансується за рахунок коштів міського бюджету. Тому є всі підстави припустити, що здійснювати фінансове забезпечення хоспісу обласна рада також не буде. Тамара Вікторівна, зокрема зазначила, що група міських лікарів нещодавно пройшла курси надання паліативної допомоги у Польщі. У країнах Європи вже давно перейшли на хоспісне обслуговування на дому, тому що утримувати заклади паліативної допомоги важко для місцевих бюджетів. Цьогоріч з міського бюджету виділено кошти на облаштування хоспісних палат у інфекційному відділенні ЦМЛ. Наразі там вже ведуться роботи.  Також Тамара Турчак зазначила, що за словами Юрія Криничного, начмеда 15-ї лікарні міста Дніпро, у їх хоспісному відділенні на 10 ліжок здебільшого місця пустують. Хоча це хоспісне відділення - єдине на весь мегаполіс.   

        Головний лікар ЦМЛ запропонувала створити робочу групу, яка опрацює питання щодо облаштування хоспісних палат в інших відділеннях лікарні. Згодом медики зроблять висновки, наскільки необхідною буде служба паліативної допомоги, і визначаться з кількістю ліжко-місць для невиліковно хворих громадян міста. Члени громадської ради більшістю голосів підтримали цю пропозицію.

           Окрім того, начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко поінформував громадську раду щодо результатів виконання доручення міського голови стосовно організації безкоштовного перевезення по місту ветеранів Другої світової війни в рамках міської соціальної програми «Турбота». Адже на прийомах, які міський голова регулярно проводить, городянами постійно піднімається це питання. Наразі спеціалістами управління зроблені необхідні розрахунки та визначено, що на фінансування перевезень міськими таксі громадян пільгових категорій необхідно понад 45 тис. грн. При проведенні розрахунків бралась до уваги  вартість проїзду у розмірі 20 гривень. Але, як зазначив Сергій Вигонський - один із власників таксі, таксисти міста готові знизити вартість проїзду для пільгових категорій громадян. А це дасть можливість збільшити кількість безкоштовних проїздів для пільговиків.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

 

 

 

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді