Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershvyk.dp.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Громадська рада заслухала інформацію про стан медичного обслуговування населення міста

 

Фотографія

22 листопада відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. Окрім членів громадської ради на засіданні були присутні представники громадських організацій, виконавчого комітету, підприємств та установ міста.

На початку засідання головні лікарі первинної та вторинної медицини доповіли про стан медичного обслуговування населення Першотравенська.

Зокрема, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Ровенчук зазначила, що в складі Центру наразі функціонують 3 амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, де здійснюються прийоми населення сімейними лікарями, терапевтами, акушер-гінекологами та педіатрами. Зараз у місті практикують 6 лікарів та 11 медичних сестер загальної практики - сімейної медицини. Сімейними лікарями обслуговується 45% населення міста.

Протягом 2016 року здійснюються активні заходи щодо поліпшення матеріально-технічного стану Центру. Він оснащується необхідним медичним обладнанням, спеціальними та одноразовими медичними інструментами, комп’ютерною технікою, розхідними матеріалами для проведення лабораторних скринінгових досліджень, забезпечений у достатній кількості медикаментами для надання невідкладної допомоги.

Показники розповсюдженості та захворюваності населення в порівнянні з 2015 роком зросли незначно, але залишаються достатньо високими. Виявлення захворювань при профілактичних оглядах зросло на 21%, що говорить про більш ефективну профілактичну спрямованість роботи медичного закладу.

За словами Тамари Турчак - головного лікаря Центральної міської лікарні, медпрацівники відділень анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, хірургічного, акушерсько-гінекологічного, терапевтичного, неврологічного, педіатричного, інфекційного, консультативно-діагностичного відділень поліклініки надають населенню стаціонарну і консультативну допомогу. Наряду з мешканцями Першотравенська лікарня надає медичні послуги також жителям Петропавлівського та Межівського районів, на що, на жаль, додаткових коштів заклад не отримує.

Керівництвом ЦМЛ ведеться активна робота щодо залучення молодих медичних фахівців. Так, у 2017 році планується залучити психіатра, нарколога, хірурга, анестезіолога та рентгенолога. В планах - введення посади лікаря з телемедицини, що надасть можливість розширити консультативну допомогу. Наразі вже залучено: 2 лікаря невропатолога, лікарів функціональної та ультразвукової діагностики (серця), лікар-педіатр приймального відділення. В 2017 році розпочнуть роботу лікар-інфекціоніст та лікар-фтизіатр. Проводиться навчання дитячих лікаря-хірурга та лікаря-отоларінголога, а також хірургів на метод гастроскопічного дослідження.

На базі поліклінічного відділення ЦМЛ розпочато проведення ехо-кардіологічних досліджень. У 2017 році планується введення методу обстеження магістральних судин голови та шиї. Цьогоріч спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз серед населення. Також знизився показник тимчасової втрати непрацездатності. Покращився відсоток реабілітації хворих (на 9,3%).

Наразі всі підрозділи лікарні укомплектовані препаратами для надання невідкладної медичної допомоги. За рахунок коштів міського бюджету придбано сучасне медичне обладнання (монітор пацієнта, відсмоктувач медичний, аквадистилятор, електрокардіограф, ларингоскоп тощо).

Ведуться роботи з ремонту приміщень лікарні. В інфекційному відділенні відремонтовано дві боксовані палати. До кінця року планується закінчити ремонт в хоспісній та загально-боксованій палатах. В травматологічному відділенні відремонтовано 2 палати, закуплені нові ліжка та комплекти постільної білизни. Окрім того, зроблено ремонт покрівлі операційного блоку. У педіатричному відділенні замінено систему опалення. В лікарні проводиться заміна вікон на металопластикові тощо. У 2017 році ремонтні роботи також будуть продовжуватися.

Про результати проведення Конкурсу міні-грантів «Місто своїми руками» у 2016 році поінформувала начальник відділу економіки та торгівлі Жанна Прихорчук. За її словами, в рамках реалізації Стратегії економічного розвитку міста на період до 2020 року за фінансової підтримки компанії ДТЕК та Першотравенської міської ради цей конкурс проводився четвертий рік поспіль.

Доповідачка відмітила, що городян, які хочуть змінити місто на краще, з кожним роком стає все більше. Так, в 2013 році для участі в конкурсі було подано 18 заявок, в 2014 - 26, в 2015 – 29, а в 2016 - вже 39 проектних заявок. Конкурсною комісією було визначено 16 переможців, які отримали фінансову підтримку ДТЕК в розмірі - 230 тис. грн. Високу активність жителів міста підтримала і місцева влада, виділивши понад 500 тис. грн коштів міського бюджету.

За кошти місцевого бюджету було профінансовано 8 проектів-переможців. Серед них: - "Здоров'я дітей в наших руках", в рамках якого виконано ремонт приміщення групи у дитячому садку «Берізка». Тут був утеплений і встановлений енергозберігаючий балконний блок, створено для дітей умови, відповідно до температурного режиму і санітарно-гігієнічних норм; - "Діти - наше все". Під час реалізації цього проекту проведено ремонт кабінету матері і дитини Центру первинної медико-санітарної допомоги, де матері з маленькими дітьми відтепер можуть погодувати та переповити дитину. Приміщення оснащено необхідним інвентарем; - "Знання англійської мови сьогодні – запорука успішного майбутнього завтра", в рамках якого кабінет англійської мови в ЗШ № 4 оснащено сучасним обладнанням, технікою, забезпечено доступ до мережі Інтернет. Кабінет оформлений у стилі англійської вулиці; - "Смуга мужності" - створення на стадіоні ЗШ № 3 спортивного майданчика з елементами смуги перешкод; - "Малюк-пісочниця". Завдяки ініціативній групі городян у дворі будинку 29 по вул. Шкільна появився дитячий ігровий комплекс; - "Мрія дітей нашого двору", в рамках якого в дворі біля будинків 17, 17-а, 19-21 по вул. Гагаріна встановили дитячий спортивно-ігровий майданчик; - "В кожній дитині сонце, тільки дайте йому засяяти". В дитячому садку «Дзвіночок» ініціативна група батьків відремонтувала групу для занять дітей з затримкою психічного розвитку. Тут створені умови для їх навчання та адаптації; - «Кольорові олівці» - облаштування дитячого майданчика в дворі будинків 27 та 29 по вулиці Гагаріна.

Аналогічна кількість проектів-переможців була профінансована за кошти компанії ДТЕК: - "Workout парк" - встановлення спеціалізованого майданчику для занять вуличним спортом по вулиці Ювілейна, 13а; - "Снузлін" - створення в дитячому садку «Казка» сенсорної кімнати з інтерактивним обладнанням для фізичного і психологічного розвитку дітей; - "Галявина мрій" - влаштування у сквері поблизу міської бібліотеки кованої альтанки, мальовничої лавки у формі серця, гойдалки, казкових тварин. На галявині також можна загадати бажання, приклавши руку до «Книги бажань»; - "Точність - ввічливість королів" - встановлення в кожній школі міста електронного багатофункціонального табло, на якому відображається час, дата, температура; оформлення шкільних сходинок; - "На узліссі" - створення по вул. Верхня відкритої зони відпочинку (встановлено альтанки, мангали, гойдалку); - "Подорож країною дорожніх знаків" - облаштування в дитячому садку «Попелюшка» дитячого інтерактивного майданчика «автомістечко» для вивчення правил дорожнього руху; - "З Україною в серці" - створення в зоні відпочинку за БК «Шахтар» арт хатини, де діти мають змогу ознайомитися з історією, культурою українського народу, з народними промислами, з побутом українців в різні часи; - "От де, люде, наша слава, слава України" - встановлення на території ЦДТ «Надія» бюста Т.Г.Шевченку.

Майже всі проекти вдало реалізовані ініціативними групами городян. Наразі очікується відкриття останнього проекту "От де, люде, наша слава, слава України", який знаходиться на стадії завершення.

Проект Конкурс міні-грантів «Місто своїми руками» найбільше наближений до людей і сприяє підвищенню громадської активності жителів міста. Цей конкурс дає можливість кожному першотравенцю проявити ініціативу, надати цікаві пропозиції і втілити ідеї щодо поліпшення благоустрою нашого міста.

Цього дня, члени громадської ради одноголосно підтримали звернення голови профспілкового комітету НПГУ шахти «Степова» «ШУ Першотравенське» Ростислава Ашуркіна щодо встановлення меморіальної дошки Олександру Корольову - голові НПГУ шахти «Степова», який 25 січня 2016 року раптово пішов з життя. Комітет профспілки просить встановити меморіальну дошку на фасаді будинку, де проживав Олександр Вікторович. Як відмітив Ростислав Ашуркін, Корольов О.В. залишився у пам’яті всіх, хто його знав, чуйним керівником і просто доброю людиною. Свій шахтарський шлях він пройшов від учня гірничого робітника до голови НПГУ шахти «Степова». Олександр Корольов обирався депутатом Першотравенської міської та обласної рад, був удостоєний професійних відзнак «Шахтарська слава», «Шахтарська доблесть» та багатьох інших нагород. Маючи неабиякий організаторський талант, Олександр Корольов став організатором та активним учасником пішого походу шахтарів до м. Києва в 1998 році.

Наприкінці засідання заступник голови громадської ради Олександр Гусак прозвітував про роботу ради за 2016 рік. Також було затверджено план роботи громадської ради на 2017 рік.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2018 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді