Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Наше місто отримає від НЕФКО грант в розмірі 420 тис. євро

Фотографія

30 березня відбулось засідання громадської ради при виконавчому комітеті Перщотравенської міської ради. В порядку денному члени громадської ради розглянули 5 нагальних питань.

Цього дня директори приватних підприємств «Комунальщик – 1, 2, 3, 4» поінформували присутніх про наміри щодо підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. За їх словами, необхідність у підвищенні тарифів виникла в результаті збільшення розміру мінімальної заробітної плати, вартості матеріалів, електроенергії тощо. До того ж, тариф не змінювався з 2009 року, а ціни з тих пір виросли в рази. Тож розрахунковий тариф складатиме від 2,36 до 2,70 грн за кв. м, тоді як діючий тариф становить від 1,35 до 1,45 грн за кв. м. Таким чином, тариф зросте на 75-86%.

Начальник відділу економіки та торгівлі Жанна Прихорчук поінформувала про інвестиції у місто Першотравенськ. Вона зазначила, що робота у напрямку залучення інвестицій ведеться постійно. Протягом 2016 року значна увага приділялась виготовленню проектно-кошторисних документів на проведення ремонтних робіт в закладах освіти і культури, на міських котельнях та інших об’єктах інфраструктури міста.

Як вже повідомлялося раніше, Першотравенськ бере активну участь у грантовій програмі НЕФКО Фонд "Північна ініціатива гуманітарної підтримки і енергоефективності (Україна)" для впровадження енергозберігаючих заходів та підвищення енергоефективності міських об'єктів. Нещодавно НЕФКО обрано проектні пропозиції на загальну суму 420 тис. євро, які є важливими для Першотравенська. В рамках проекту в місті планується здійснити повну заміну вікон у школі № 2, завершити заміну вікон та провести капітальний ремонт фасаду в школі № 4, а також замінити вікна у БК «Шахтар». Також буде замінено насоси на котельні «Південна» та проведено реконструкцію системи вуличного освітлення міста з використанням сучасних енергоефективних технологій та енергозберігаючого обладнання. На сьогодні ведеться підготовка документів для підписання договору на отримання гранту.

Окрім того, міський голова в березні підписала Меморандум про співпрацю між Першотравенською міською радою та організацією з Нідерландів VNG International. Цим Меморандумом сторони заявляють про спільну роботу над проектом «Державне будівництво та підзвітність у Східній Україні». В рамках співпраці найближчим часом Першотравенськ отримає від міжнародної організації грант у розмірі 25 тис. євро на реалізацію проекту «Партнерство в ім’я розвитку».

Цей проект спрямований насамперед на участь у життєдіяльності міста і розвиток міської молоді і стане основою для розробки та прийняття міської довгострокової програми. Основні заходи проекту будуть спрямовані на стимулювання діяльності громадських організацій, інформаційну роботу з молоддю, пропаганду соціальної активності та здорового способу життя шляхом створення сучасних, сприятливих умов для проведення естафет, турнірів, футбольних, волейбольних матчів, змагань та інших культурно-масових заходів.

Жанна Прихорчук нагадала присутнім і про конкурс міні-грантів «Місто своїми руками», який вже п'ятий рік поспіль буде реалізовуватися в Першотравенську. Цей проект найбільше наближений до людей і сприяє підвищенню громадської активності жителів міста. Він дає можливість кожному першотравенцю проявити ініціативу, надати цікаві пропозиції і втілити ідеї в життя. Приємно відзначити, що городян, які бажають змінити місто на краще, стає все більше. Цьогоріч конкурс міні-грантів «Місто своїми руками» також буде проводитися. Переможці отримають фінансування в розмірі до 50 тис. грн, тоді як у 2016 році – до 30 тис. грн. На проведення конкурсу міською радою будуть виділені кошти у сумі 500 тис. грн, фінансова підтримка ДТЕК також має скласти 500 тис. грн. Інформація про початок конкурсу буде розміщена в міських засобах масової інформації.

Про надання субсидій мешканцям міста доповів начальник управління праці та соціального захисту населення Сергій Яковіненко. Він зазначив, що у зв’язку з прийняттям Урядом рішення про підвищення соціальних гарантій для сімей по сплаті за житлово-комунальні послуги з 1 травня 2015 року житлові субсидії для громадян стали доступнішими. Запроваджено спрощений порядок надання житлових субсидій, який постійно удосконалюється.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом, визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. Для призначення субсидії громадянин має подати до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації тільки заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи та витрати.

Для осіб, які вже оформили субсидію раніше, передбачене автоматичне продовження субсидії, якщо не відбулися зміни в складі зареєстрованих та якщо не здійснено придбання на суму, що перевищує 50 тис. грн. Крім цього, спрощений порядок надання субсидії передбачає отримання управлінням праці самостійно усієї інформації про доходи заявників.

Постановою КМУ від 8 вересня 2016 року № 635 затверджено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій. Зміни, зокрема, стосуються обчислення сукупного доходу, при якому не враховуються вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків. Таким чином, в опалювальному періоді 2016-2017 років мешканці нашого міста, які отримують регресні виплати, реалізували можливість звернутись за субсидією на оплату житлово-комунальних послуг. Щоправда, звернення за субсидією не завжди означає її отримання, тому в деяких випадках при повній обробці всіх необхідних документів субсидія все ж таки не нараховується.

Як додав Сергій Яковіненко, тепер, у разі коли особа крім пенсії не має інших доходів, до її середньомісячного доходу враховується тільки розмір пенсії, а не доходи, отримані особою за попередній календарний рік, як це було раніше. Збільшення мінімальної заробітної плати, яке відбулося в січні 2017 року, не вплинуло як на розміри субсидій, розрахованих раніше, так і на розміри субсидій за наступними зверненнями, оскільки середньомісячний сукупний дохід для розрахунку визначається за попередній календарний рік.

Зі слів доповідача, за період з жовтня 2016 року по березень 2017 р. управлінням нараховано субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мешканцям міста на суму понад 11 млн грн.

Начальник Центру надання адміністративних послуг – адміністратор Орися Дунаєва поінформувала про надання в місті адміністративних послуг. Вона зазначила, що ЦНАП здійснює свою діяльність за принципом «Єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів наданих послуг здійснюється виключно через адміністраторів Центру. Адміністратор надає вичерпну інформацію і консультацію щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг; допомагає заповнити заяву та сформувати пакет документів для отримання послуги.

Міською радою визначено перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП. До переліку включено 60 адміністративних послуг за такими основними сферами: державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій; державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяження; вирішення земельних питань; реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб; адміністративні послуги міграційної служби; надання послуг дозвільного характеру тощо. На кожну адміністративну послугу суб’єктами надання адміністративних послуг розроблені інформаційні та технологічні картки. На офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради створено сторінку «Центр надання адміністративних послуг», на якій можна ознайомитись з інформацією щодо режиму роботи ЦНАП та з питань отримання адміністративних послуг.

Наприкінці засідання члени громадської ради погодили склад ініціативної групи по формуванню Громадської ради при виконкомі 2017-2019 років, оскільки строк дії повноважень діючої громадської ради спливає у червні 2017 року.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Рамка вокруг текста

Шановні першотравенці

та гості сайту!

Рада вітати вас на офіційному веб-сайті Першотравенської міської ради.

Першотравенськ – місто славної шахтарської праці, багате працьовитими людьми та трудовими досягненнями. Ми всі прагнемо бачити своє місто сучасним і процвітаючим, комфортним для всіх мешканців. Тому ми щоденно працюємо заради цієї мети. Впевнена, що спільними зусиллями ми все задумане втілимо у конкретні справи на благо рідного міста.

На цьому сайті ви знайдете вичерпну інформацію про діяльність міської влади, дізнаєтесь багато цікавого про місто, його мешканців та важливі події Першотравенська.

Сподіваюся, що наш сайт буде корисним для вас.

З повагою міський голова Оксана Вінницька

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді