Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

На громадській раді обговорили основні засади створення та діяльності ОСББ

Фотографія

27 вересня відбулось засідання громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. Цього дня представники від різних інститутів громадянського суспільства заслухали 4 питання відповідно до плану роботи громадської ради на 2017 рік та обговорили інші нагальні для міста питання.

На початку засідання завідуюча методичним кабінетом міського відділу освіти Світлана Сучкова поінформувала присутніх про організацію оздоровлення дітей під час літніх канікул. Вона зазначила, що влітку на базі 5 шкіл міста була організована робота пришкільших таборів відпочинку з денним перебуванням, де відпочили 504 дитини. Хоча планувалося оздоровити 430 учнів. Граничний рівень вартості харчування в таборах становив до 26 грн. Для 106 дітей з числа соціально незахищених категорій було забезпечено пільгове харчування. Примітно, що цьогоріч безкоштовне харчування вперше отримували діти-інваліди. Окрім того, 36 дітям соціально незахищених категорій забезпечено оздоровлення в морському таборі відпочинку «Лазурна райдуга».

Також присутні заслухали інформацію про стан підготовки закладів освіти до 2017-2018 навчального року. За словами доповідачки, таких значних капіталовкладень у заклади освіти, як цього року, ще не було ніколи. На заходи з підготовки до опалювального періоду використано кошти в сумі 1,7 млн грн. Основними напрямками роботи були ремонт систем опалення, водопостачання та водовідведення. Також завершено капітальний ремонт м’якої покрівлі в КДНЗ «Попелюшка», благоустрій території ЦДТ «Надія», капітальний ремонт покрівлі та фасаду будівлі «Б» загальноосвітньої школи №2, капітальний ремонт шиферної покрівлі КДНЗ «Білочка». Наразі завершується капітальний ремонт санвузлів ЗШ №4. Окрім того, виготовлено та оплачено 6 проектів (КДНЗ - 3, ЗНЗ - 1, ЦДТ «Надія» - 2) на суму 180 тис. грн.

Про створення та діяльність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Першотравенську поінформувала начальник управління комунального господарства та майна Лариса Черевко. Вона зазначила, що на сьогодні в місті функціонує 4 ОСББ, до складу яких входять 6 будинків, а саме: «Політ» (вул. Гагаріна, буд. 10), «Сім’я-27А» (вул. Чайковського, буд. 27-а), «Наша Мрія» (вул. Гагаріна, буд. 2), «Три-Д» (вул. Горького, буд. 18, 20, 27). За ініціативою міського голови Оксани Вінницької влітку було затверджено Програму сприяння створенню та підтримки функціонування ОСББ, відповідно до якої міська влада буде надавати об’єднанням фінансову підтримку.

Лариса Черевко, зокрема, торкнулася діяльності ОСББ «Наша мрія». Вона зазначила, що об’єднання створене у вересні 2016 року. Лише за 1 рік діяльності мешканці 6-ти під’їздного будинку повністю замінили електропроводку в підвалі та під’їздах. В місцях загального користування на кожному поверсі звичайні лампи замінили на світлодіодні енергозберігаючі. На електрощитах встановили «нульові колодки», які слугують стабілізатором при перепадах електроенергії. Біля кожного під’їзду встановлено нові лавочки та урни для сміття. Повністю пофарбовано цоколь будинку. Балкони першого поверху пофарбовані в однаковий колір.

Цьогоріч це ОСББ стало одним з переможців конкурсу «Громада своїми руками» та отримало грант в розмірі 32 тис. грн на реалізацію власного проекту «Мрії збуваються». В рамках проекту замінено старі вікна, які знаходяться на перших поверхах під’їздів будинку, на пластикові, що зменшує втрати тепла та підвищує енергозбереження будинку. Також тут проводиться ремонт під’їздів (побілка та фарбування).

ОСББ «Сім’я - 27А» створене в червні 2016 року. Об’єднання також стало переможцем конкурсу «Громада своїми руками». Протягом нетривалого строку свого існування ОСББ відремонтовано фасад та цоколь будинку; на кожному під’їзді встановлено засіб обліку споживання електроенергії; в місцях загального користування звичайні лампи замінено на енергозберігаючі; в підвалі будинку замінено 100 м труби системи теплопостачання; на під’їздних стояках тепло- та водопостачання встановлено запірно-регулювальні клапани.

За словами Лариси Черевко, управлінням постійно ведеться роз’яснювальна робота серед мешканців міста щодо створення ОСББ. Багато першотравенців цікавляться і мають бажання взяти на себе відповідальність за стан свого будинку, адже в умовах сучасного життя це найбільш правильне рішення.

Цього дня члени громадської ради також заслухали інформацію щодо звернень громадян. За словами начальника відповідного відділу Володимира Маркова, з початку року до посадових осіб звернулось 174 мешканці міста, зареєстровано 149 звернень, порушено 164 питання. Здебільшого містян турбують питання житлово-комунального господарства. Також значна кількість питань стосується соціального захисту, роботи лікувальних закладів та надання допомоги в лікуванні, житлової політики та поліпшення умов проживання тощо. За результатами розгляду звернень на особистому прийомі: вирішено позитивно - 48; надані роз’яснення - 89; знаходяться на контролі та у стадії вирішення за встановленим законодавством терміном -12. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року кількість звернень суттєво зменшилася. Так, за відповідний період 2016 року було зареєстровано 221 звернення до посадових осіб від 286 мешканців міста. Також з початку року до виконкому міської ради надійшло 321 письмове звернення з питань захисту прав дітей, роботи комунального господарства, земельних відносин, житлових питань тощо. За результатами розгляду таких звернень переважна більшість вирішена позитивно – 185, надані роз’яснення – 89, знаходять на розгляді та у стадії вирішення – 40, інше - 7.

Підводячи підсумки засідання, голова громадської ради Віра Левченко закликала членів ради проявляти активність під час засідань. Адже є можливість задавати доповідачам нагальні питання та отримувати на них компетентні відповіді, а також вносити свої пропозиції та зауваження.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді