Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Громадська рада обговорила перейменування Дніпропетровської області

 

Фотографія

14 травня у виконкомі відбулось засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. У зв’язку з необхідністю обговорення важливих питань, цього дня, окрім членів громадської ради, на засідання були запрошені голови депутатських фракцій міської ради.

На початку засідання міський голова Оксана Вінницька звернулася до присутніх з проханням висловити свою думку стосовно святкування Дня міста. Вона зазначила, що цьогоріч міське свято припадає на довгі вихідні у зв’язку зі святкуванням Трійці, а це означає, що велика кількість городян може поїхати з міста. Окрім цього, в місті наразі ведуться масштабні роботи із заміни водопровідних і каналізаційних мереж, через що неможливо буде якісно прибрати та прикрасити місто до свята. У зв’язку з цим, міський голова озвучила пропозицію щодо перенесення святкування Дня міста цього року на День шахтаря.

Члени громадської ради більшістю голосів підтримали пропозицію міського голови, адже наше місто – шахтарське, і ці два свята тісно пов’язані між собою. До того ж, це дозволить не допустити марної трати бюджетних коштів, а об’єднавши два свята, можна буде відсвяткувати їх більш якісно та видовищно. Найближчим часом міський голова також обговорить це питання з депутатами міської ради.

Громадська рада також розглянула питання щодо перейменування Дніпропетровської області. Керуючий справами виконавчого комітету Надія Гарькава зазначила, що в квітні поточного року надійшов лист від голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова щодо перейменування Дніпропетровської області. Очільник обласної ради посилався на значний суспільний резонанс, численні звернення представників громадянського суспільства та на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 24 квітня на офіційному сайті Першотравенської міської ради було розміщено онлайн-опитування городян, де кожен мешканець міста висловлював свою думку з цього питання (посилання: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe3-KWe5-9qSYJs4vZcVwGlCtOaflNNQ_Oic6OgU9TUgg0TCQ/alreadyresponded).

Дніпровські активісти ще в січні зареєстрували на сайті Президента петицію "Січеславська - так! Повернемо Дніпропетровській області історичну назву!". Її подав директор ГО "Правозахисна група "Січ" Дмитро Рева. Законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську також зареєстрований у Верховній Раді України. Його автором виступив позафракційний депутат Андрій Денисенко.

Як додала Надія Гарькава, в Першотравенську відповідно до результатів онлайн-опитування городяни віддають перевагу назві області Дніпровська, за яку проголосували 85,7% учасників опитування. За «Січеславську» віддали голоси 8,2% респондентів, 6,1% - обрали інший варіант.

Голова Громадської ради Віра Левченко запропонувала всім присутнім особисто висловити свою думку. Після обговорення члени Громадської ради підтримали для перейменування області назву Дніпровська.

Обговорили організацію спортивно-виховної роботи

Про організацію спортивно-виховної роботи з дітьми та молоддю поінформувала виконуюча обов’язки начальника міського відділу з питань молоді та спорту Надія Кокора. Вона зазначила, що в місті постійно проводяться спортивні та спортивно-масові заходи з футболу, міні-футболу, футзалу, баскетболу, волейболу, боксу, шашок, шахів, легкої атлетики, тхеквондо ВТФ тощо для різних верств населення. Вихованці Першотравенської дитячо-юнацької спортивної школи «Шахтар» постійно беруть участь в обласних та всеукраїнських змаганнях. Проводиться робота щодо забезпечення та збереження кваліфікованих кадрів для роботи з дітьми і молоддю. На території міста діє 10 громадських організацій фізкультурно-спортивного напрямку, які розвивають олімпійські та неолімпійські види спорту.

Торік в рамках реалізації проекту «Партнерство в ім’я розвитку» за фінансової підтримки Нідерландів через організації VNG і PAX за сприяння міської влади й участі громадських організацій міста відбулась міська спартакіада «Спортивний Першотравенськ». Спортивна молодь міста активно брала участь у заході. В рамках спартакіади були проведені змагання з волейболу, футболу, баскетболу. Крім того, в рамках реалізації цього проекту було відремонтовано спортивний майданчик зі штучним покриттям «Лотос» (повністю замінена огорожа, проведений поточний ремонт бетонної підлоги та штучного покриття, встановлені додаткові лавочки для вболівальників та гравців, а також проведений ремонт старих лавочок, встановлені урни).

Щороку до державних свят в місті проводяться велопробіги із широким залученням дітей та молоді. Цьогоріч велосезон розпочався 28 квітня. Перший велопробіг «Молодь - за здоровий спосіб життя» був присвячений Всесвітньому дню здоров’я.

Міський відділ з питань молоді та спорту спільно з міським відділом освіти щороку розробляють календарний план міських змагань для учнів загальноосвітніх закладів та проводить спортивні змагання з метою відбору сильніших команд. Команди-переможці беруть участь в обласних змаганнях. У рамках відзначення Дня фізичної культури і спорту проводяться спортивні свята, «Олімпійський тиждень» та «Олімпійський урок».

З метою модернізації та розбудови спортивної інфраструктури міста за державною програмою «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України» в 2017 році були спрямовані кошти в сумі 749 тис. грн на придбання матеріалів для реалізації проекту «Реконструкція спортивного поля зі штучним покриттям, що розташований на вул. Молодіжній, 40». Загальна вартість проекту складає 1,4 млн грн, що передбачає залучення коштів міського бюджету в розмірі 50 %. Тож з міського бюджету на реалізацію цього проекту було виділено 643 тис. грн.

У рамках проекту «Громада своїми руками» в 2017 році наше місто отримало великий грант від компанії ДТЕК в розмірі 1 млн грн на капітальний ремонт-відновлення багатофункціонального спортивного майданчика «Спорт для всіх» на вул. Пушкіна. Загальна ж вартість проекту значно вища і сягатиме 3 млн грн. З міського бюджету на реалізацію цього проекту вже виділено 500 тис. грн. Проект передбачає улаштування майданчику для тенісу, волейболу та баскетболу, майданчику для тренажерів та скейтбордінгу. Крім того, в рамках проекту «Громада своїми руками» торік на спільний проект «Активне довголіття» виділено 24 тис. грн з міського бюджету.

До порушників правил благоустрою будуть застосовуватись відповідні засоби впливу

Начальник управління комунального господарства та майна Лариса Черевко поінформувала присутніх про співпрацю громадськості і влади з покращення благоустрою міста. За її словами, у весняний період інтенсивно здійснювалось прибирання території міста. Приватними підприємствами «Комунальщик - 1, 2, 3, 4» прибрано центральні вулиці міста та прибудинкові території. Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством проведено висадку квітів, на що з міського бюджету було спрямовано 67,5 тис. грн. Висаджено 1500 кущів троянд на вул. Шкільній, біля автостанції, біля Центральної міської лікарні, а також однорічні квіти (1250 шт.) у вазони на вулицях Горького та Шахтарської Слави.

Одним із найважливіших питань благоустрою міста є ремонт доріг. З міського бюджету 2018 року виділено понад 1 млн грн на поточний ремонт центральних доріг та внутрішньоквартальних проїздів. Наразі вже проведено підготовчі роботи на вулицях Чайковського, Шахтарської Слави, Суворова, Горького, Гагаріна, Театральній та Високовольтній. Незабаром розпочнеться асфальтування.

За ініціативи міського голови та за фінансової підтримки обласної державної адміністрації, найближчим часом розпочнуться роботи з реконструкції та комплексного благоустрою вулиці Пушкіна вартістю 6,7 млн грн та капітального ремонту вулиці Шкільної - 7,4 млн грн. Крім того, проводиться капітальний ремонт вулиці Кобзаря від будинку 6 до вул. Героїв Космосу, на що спрямовано 2,4 млн грн коштів обласного бюджету.

Проведено поточний ремонт меморіалу Слави на суму близько 50 тис. грн. Використано 28 тис. грн на роботу транспорту Першотравенського МЖКП із санітарної обрізки та видалення дерев, ремонт зовнішнього освітлення. На оплату праці ПП «Комунальщик - 1, 2, 3, 4» із прибирання центральних вулиць направлено майже 60 тис. грн. Придбано 120 тонн піску на суму 36 тис. грн: на міське кладовище завезено 50 тонн, на дитячі майданчики - 70 тонн.

Також міською радою виділено 700 тис. грн на роботи з реконструкції зеленої зони біля супермаркету «Варус». Наразі готується пропозиція на виконання початкового етапу реалізації проекту.

5 травня проведено загальноміський суботник, на який було залучено громадськість до 500 осіб. Роботи проводилися в зеленій зоні за БК «Україна», за будівлею управління праці та соціального захисту населення та в зоні загального користування на вул. Молодіжній.

Лариса Черевко висловила сподівання на відповідальне ставлення всіх мешканців міста до проведених заходів з метою подальшого підтримання чистоти та благоустрою міста, комфортного та безпечного відпочинку дітей і дорослих в зелених зонах. За її словами, до порушників будуть застосовуватись відповідні засоби впливу, передбачені Правилами благоустрою міста Першотравенська, які будуть затверджені на найближчому засіданні міської ради.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Фотографія

Фотографія

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2019 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді