Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Представники інститутів громадянського суспільства знову зібрались на громадській раді

Фотографія

19 липня у виконкомі відбулось засідання громадської ради при виконавчому комітеті Першотравенської міської ради. Цього дня представники від різних інститутів громадянського суспільства міста розглянули 5 нагальних питань.

На початку засідання члени громадської ради обговорили перейменування вулиці Сквер на честь Почесної громадянки міста, голови виконавчого комітету селищної, а потім міської ради депутатів трудящих протягом 17 років, депутата чотирьох скликань Таїсії Терентіївни Бровко, яка проживала на цій вулиці. Як зазначила головний архітектор міста Тетяна Дупленко, протягом червня-липня на офіційному сайті міської ради проводилось онлайн опитування городян з цього питання. За результатами голосування 91% респондентів підтримали пропозицію. Громадська рада також одноголосно підтримала перейменування вулиці Сквер на честь Таїсії Бровко.

Крім того, на громадській раді обговорили присвоєння звання «Почесний громадянин міста Першотравенська» заслуженому шахтарю, депутату міської ради Грецьку Ігорю Івановичу. Секретар ради Надія Петрова зазначила, що за результатами онлайн опитування на офіційному сайті міської ради 64% респондентів підтримали пропозицію. Члени громадської ради також погодили присвоєння звання «Почесний громадянин міста Першотравенська» Грецьку І.І.

Щодо впровадження електронної медичної системи HELSI

Цього дня, члени громадської ради заслухали інформацію про роботу закладів охорони здоров’я в умовах впровадження медичної реформи, яка розпочалась з 2018 року. З поступовим впровадженням реформи зміниться система оплати роботи лікарів та фінансування медичних закладів. Всі медзаклади мають підписати угоду з Національною службою здоров'я України, яка буде слідкувати за впровадженням реформи і перераховувати кошти медустановам.

Наразі лікарі проводять серед населення так звану приписну кампанію. Це означає, що пацієнт у відповідній декларації заповнює свої дані і ставить підпис. Так він погоджується на обслуговування у певного лікаря, якого сам обрав. Держава щокварталу буде перераховувати лікарям гроші за всіх закріплених пацієнтів.

З метою електронізування системи охорони здоров’я в Першотравенську з травня 2018 року в діяльність міського центру первинної медико-санітарної допомоги впроваджено електрону систему eHealth, яка є центральним компонентом і відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації. До нього під’єднуються медичні інформаційні системи – online-платформи, через які і відбуватиметься реєстрація, запис на прийом і ведення особистого кабінету. Однією з таких інформаційних систем є Helsі.me, яка розпочала працювати з 13 червня. Helsi.me – це сучасна, зручна та надійна електронна медична система, створена для пацієнтів та лікарів медичних закладів всіх рівнів.

Ця система надає такі можливості для пацієнтів: легко знайти та обрати свого лікаря; швидко записати на прийом онлайн себе та членів своєї родини; отримати доступ до своєї електронної медичної картки; отримати миттєві результати аналізів і діагностики в кабінеті пацієнта; доступ до призначень лікаря та плану лікування.

Можливості для лікарів: зручне ведення історії хвороби пацієнтів та електронної медичної картки; оперативне отримання результатів діагностики та аналізів; легке використання клінічних протоколів; зрозумілий кабінет для ведення прийому пацієнтів.

Окрім того, Helsi надійно захищає дані пацієнтів. Всі дані зберігаються у дата-центрі, який отримав сертифікат комплексної системи захисту інформації від Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації України. Обробка персональної інформації громадян відбувається в правовому полі.

На сьогодні в електронній системі вже задекларовано 8417 мешканців міста Першотравенська.

Організація літнього оздоровлення дітей

Про організацію літнього оздоровлення дітей та їх зайнятості під час літніх канікул поінформувала завідуюча методичним кабінетом міського відділу освіти Світлана Сучкова. За її словами, у першочерговому порядку забезпечено відпочинок та оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Так, з 24 червня до 15 липня 35 дітей пільгових категорій були оздоровлені в дитячому таборі «Мрія» у Бердянську, на що з міського бюджету спрямовано 239 тис. грн.

Також цього літа будуть охоплені послугами відпочинку: 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 5 дітей-інвалідів; 52 дитини з багатодітних і малозабезпечених сімей; 32 талановиті та обдаровані дитини; 9 дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб; 8 дітей загиблих воїнів та учасників АТО.

З 29 травня до 15 червня було організовано роботу п'яти таборів з денним перебуванням на базі шкіл міста, на що спрямовано 394 тис. грн. Цьогоріч табори відпочинку відвідали 433 дитини.

Граничний рівень вартості харчування в таборах з денним перебуванням - до 26 грн на день. Безкоштовно харчувалися діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», згідно зі списками управління праці та соціального захисту населення; учні, батьки яких загинули або проходять військову службу в зоні проведення АТО; діти-інваліди; діти з особливими освітніми потребами, які відвідували класи з інклюзивною формою навчання. З 50% знижкою було організовано харчування для дітей, батьки яких мають статус учасника бойових дій, ветерана війни - учасника війни; дітей, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи; дітей з багатодітних сімей; дітей, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО.

Протягом оздоровчого періоду в таборах забезпечено дотримання належного догляду за дітьми, режиму харчування, прогулянок, а також відповідну виховну, фізкультурно-спортивну та культурно-екскурсійну роботу. Центром дитячої творчості «Надія» були організовані корисні та цікаві ігри, конкурси, квести тощо. Крім того, на базі пришкільних таборів діяли мовні групи, де діти мали можливість спілкуватися англійською мовою.

Загалом на організацію та проведення літньої оздоровчої кампанії в місті використано 633 тис. грн з міського бюджету.

Про стан соціального забезпечення учасників АТО

Як зазначила т.в.о. начальника управління праці та соціального захисту населення Світлана Ванжа, в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків м. Першотравенська обліковуються: 3 інваліда війни; 148 учасників бойових дій та 5 учасників війни з числа учасників АТО.

Відповідно до чинного законодавства учасники АТО та члени їх сімей, які проживають разом з ними забезпечується пільгами на оплату житлово-комунальних послуг у таких розмірах: інваліди війни - 100 %, учасники бойових дій - 75 %, учасники війни - 50 %.

Також управлінням здійснюється забезпечення санаторно-курортного лікування, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції за рахунок коштів державного бюджету. У 2018 році санаторно-курортне лікування вже отримали 2 учасника бойових дій, на обліку знаходяться ще 6 учасників АТО. Професійну реабілітацію наразі отримують 2 учасника бойових дій, на обліку знаходяться ще 3 особи. На квартирному обліку у списках на позачергове одержання житла знаходиться 9 учасників бойових дій. З метою виявлення нагальних потреб учасників АТО та роз’яснення їх прав та пільг, соціальними службами міста проводиться анкетування.

Крім того, для посилення соціального захисту учасників АТО до міської програми соціального захисту «Турбота», було внесено додаткові заходи, відповідно до яких демобілізованим учасникам АТО, які приймали безпосередню участь у бойових діях надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 2 тис. грн. Так, у 2017 році допомогу отримали 28 учасників АТО на суму 56 тис. грн; станом на липень 2018-го допомогу вже отримали 7 осіб на суму 14 тис. грн.

У 2016 році 3 учасникам АТО для проведення ремонту житла надано матеріальну допомогу на суму 6,4 тис. грн; у 2017-му допомогу виплачено 1 інваліду війни АТО на суму 2,5 тис. грн.

Учасники АТО, до отримання пільгового посвідчення мають право отримати пільгу з міського бюджету у розмірі 100 % у межах норми споживання, а саме на 48,87 кв. м, за користування послугою з утримання будинків та прибудинкових територій. У 2017 році комунальним підприємствам перераховано за оплату пільг 6 тис. грн; за 6 місяців 2018 року - 2,8 тис. грн.

Згідно з планом розподілу коштів для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення деяких пільгових громадян міста допомогу виплачено: у 2017 році - 7 учасникам АТО на суму 8,7 тис. грн, у 2018-му - 7 учасникам АТО на суму 9,6 тис. грн.

Захист та допомога внутрішньо переміщеним особам

В міському управлінні праці та соціального захисту населення зареєстровано 2863 особи (2495 сімей) які прибули на тимчасове проживання у Першотравенськ з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, з них: 416 працездатних осіб, 209 дітей, 130 інвалідів, 2108 пенсіонерів.

Під час реєстрації спеціалістами управління роз’яснюються права та обов’язки громадянам, які переміщуються, визначаються їх потреби для вирішення питань соціального захисту.

Протягом 2014 - 2018 років 12 осіб отримали щомісячну допомогу від Польського Центру міжнародної допомоги. Допомогу від ООН отримали 39 осіб; 86 сімей отримали харчові набори. 40 осіб отримали гуманітарну допомогу від Товариства Червоного Хреста України.

Протягом 2014 - 2016 років 150 дітей внутрішньо переміщених осіб отримували безкоштовне харчування за рахунок коштів міського бюджету.

У лютому 2018 року Карітас у м. Дніпро в рамках благодійної акції «Папа для України» надали 50 сертифікатів на продукти номіналом у 2 тис. грн, 9 медичних ваучерів номіналом 2 тис. грн, 2 особи отримали глюкометри, 11 пенсіонерів – тонометри, 14-небулайзери.

Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей» після проведеного анкетування надала фінансову допомогу 70 внутрішньо переміщеним особам. В Першотравенську благодійний фонд «Право на захист» надає внутрішньо переміщеним особам безоплатну правову допомогу.

У відділенні фонду соціального страхування отримують страхові виплати 184 внутрішньо переміщені особи. У червні 1713 пенсіонерів, які прибули на тимчасове проживання у Першотравенськ, отримали пенсію.

В управлінні праці та соціального захисту населення внутрішньо переміщені особи отримують виплату соціальних допомог - 67 сімей (сім’ї з дітьми, інваліди, одинокі мами). Щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг отримують 270 сімей, за 6 місяців 2018 року виплачено адресної допомоги на суму 2,1 млн грн.

На виконання Постанови КМУ № 365 від 08.06.2016, в місті працює комісія з призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робоча група для перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб.

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Фотографія

Відділ з питань внутрішньої політики та інформації

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

© 2020 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді