Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Позиція Асоціації міст України щодо внесення змін до Виборчого Кодексу в частині проведення місцевих виборів

Останнім часом відбувається активізація заяв лідерів політичних партій щодо необхідності внесення змін до виборчого законодавства України стосовно місцевих виборів. Зокрема, в публічному просторі обговорюються питання поширення пропорційної системи виборів практично на всі громади, встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради, обмеження права на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови.

Асоціація міст України  вважає, що мажоритарна системи виборів для депутатів місцевих рад та право самовисуватися на посаду сільського, селищного, міського голови будується на авторитеті та професіоналізмі кандидатів, а не на програмах політичних партій та є зрозумілою для більшості громадян.

Вибори на основі загальнонаціонального рейтингу партій  є не тільки шкідливими для самого місцевого самоврядування, а й обмежують конституційне право громадян бути обраним та ставить його в залежність від членства в партії.

            Для збереження основних принципів належного врядування, забезпечення конституційного права громадян обирати та бути обраним,  вважаємо необхідним при внесенні змін до Виборчого кодексу України в частині місцевих виборів врахувати такі пропозиції:

  1. Забезпечити максимально відкритий та прозорий процес обговорення змін до Виборчого кодексу України із залученням до нього найширшого кола зацікавлених осіб, зокрема Асоціації міст України.
  2. Збереження чинного положення про застосування пропорційної системи виборів у громадах з кількістю виборців від 90 тис.
  3. Недопущення встановлення загальнонаціонального рейтингу партій для розподілу мандатів у місцеві ради.
  4. Гарантування права громадян на самовисування на посаду сільського, селищного, міського голови незалежно від кількості виборців.
  5. Скасування або значне зменшення розміру виборчої грошової застави для кандидатів у сільські, селищні, міські голови та депутатів місцевих рад. Грошова застава не має бути єдиним чи основним джерелом фінансування місцевих виборів. Таким джерелом має бути державний бюджет.

Якщо вам не байдуже до того, хто прийде до влади на місцевих виборах - авторитетні, діяльні люди чи нікому не відомі представники рейтингових партій - просимо підтримати позицію Асоціації міст України щодо змін, які планують внести до Виборчого кодексу України.

Підтримуємо Асоціацію міст України у відстоюванні  конституційного права громадян бути обраними до місцевих рад не залежно від партійного членства.

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді