Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Щодо послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків

    На виконання наказу Міненерговугілля від 10.05.2018 року № 250, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 травня 2018 р. за № 646/32098, Павлоградське відділення   ПАТ «Дніпропетровськгаз» з 01.08.2018р. припинило виконання робіт з планового технічного обслуговування і планового випробування на щільність внутрішньобудинкових газових мереж, які не обліковуються на балансі АТ «Дніпропетровськгаз».

Згідно вимог законодавчих та нормативних документів (Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил безпеки систем газопостачання), відповідальність за утримання та експлуатацію внутрішньобудинкових систем газопостачання покладається на власника / співвласників / управителя будинку, який повинен забезпечити утримання систем газопостачання житлового будинку самостійно або із залученням на договірних засадах сторонньої організації, яка має відповідний дозвіл Держпраці, за рахунок власників (співвласників).

Оскільки, згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоповерховому будинку», власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку (до якого належить і система внутрішньобудинкового газопостачання), мешканцям кожного такого будинку необхідно визначити по одному представнику, який буде представляти інтереси всіх співвласників будинку та буде можливо укласти договір на технічне обслуговування системи газопостачання даного будинку.

         Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем/ співвласником/ (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

          Згідно з пунктом 5.7 глави 5 розділу V Правил безпеки підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановлення заглушки за умови, зокрема, наявності витоків газу та не забезпечення власником (балансоутримувачем та/або орендарем/ співвласником/ (наймачем)) технічного обслуговування згідно з вимогами пункту 5.4 цієї глави.

          Таким чином, на виконання вимог діючого законодавства, зокрема правил безпеки, власники внутрішньобудинкових систем газопостачання (балансоутримувачі, управителі/ співвласники) зобов’язані забезпечити належну їх експлуатацію.

          При цьому слід відмітити, що ігнорування вимог Правил безпеки є неприпустимим, оскільки газопроводи та споруди на них є об’єктом підвищеного ризику, а виконання Правил безпеки є певною гарантією надійності функціонування системи газопостачання, безпеки життя та здоров’я населення. 

Провідний інженер з експлуатаційної діяльності

Першотравенської дільниці служби

експлуатації систем газопостачання

Павлоградського відділення

АТ «Дніпропетровськгаз»                                                                            Анатолій Терещук

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді