Приймальня: 0(5633) 5-24-61
Е-пошта: info@pershrada.dp.gov.ua

52800, вул.Шкільна 20, м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна

Місцева влада

 

Намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення в місті Першотравенську, що надаються Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад» від 30.07.2012 року № 390 Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство пропонує на розгляд обґрунтування причин зміни тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів міста Першотравенська.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення тарифів має позитивно вплинути на фінансово-економічний стан підприємства, а також покращити якість та умови обслуговування споживачів.

Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 днів з дня публікації даного повідомлення за адресою: вул. Молодіжна, буд. 12, м. Першотравенськ, Дніпропетровська обл., 52800.

Обґрунтування необхідності встановлення нових тарифів

на послуги з централізованого водопостачання в місті Першотравенську,

що надаються Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством

Діючі тарифи на послуги централізованого водопостачання встановлені 01.12.2014 року за 1 куб. м в розмірі з ПДВ для потреб населення та бюджетних установ – 10,37 грн, для інших споживачів – 12,14 грн (рішення виконавчого комітету Першотравенської міської ради від 08.10.2014 р. № 190).

В цей час діючі тарифи не забезпечують покриття економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Основні причини перегляду тарифів – суттєве зростання вартості їх окремих складових. Рівень покриття фактичних витрат підприємства діючим тарифом за 2015 рік склав – 70%, за 1 півріччя 2016 р. – 82%.

За період, що минув від затвердження тарифів, значною  мірою зросла вартість послуг з водопостачання води ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас» з 3,79 до 5,80 грн за 1 куб. м  (+53%); розмір мінімальної заробітної плати з   1218 грн до 1450 грн на місяць (+19%).

У сторону зменшення змінилися витрати на послуги з транспортування води ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» з 2,38 до 2,29 грн за 1 куб. м без ПДВ (- 4%); розмір відрахувань на соціальні заходи з 37,06 % до 22% (- 41%).

Таким чином, діючі тарифи вже не можуть виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти, витрачені на виробництво цих послуг. В зв’язку з цим виникла об’єктивна необхідність приведення тарифів на послуги водопостачання у відповідність до реальних витрат на їх виробництво.

Розрахунок тарифів виконано відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 р. № 869 шляхом коригування лише витрат на придбання води, оплату праці, відрахування на соціальні заходи.

Розрахункові тарифи на послуги з централізованого водопостачання за 1 куб.м в розмірі з ПДВ склали для потреб населення та бюджетних установ – 12,84 грн (тариф збільшився на 23,8%), для інших споживачів – 14,62 грн (тариф збільшився на 20,4%).

Фотографія

Обґрунтування необхідності встановлення нових тарифів

на послуги з централізованого водовідведення для потреб населення в місті Першотравенську,

що надаються Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством

Діючий тариф на послуги з централізованого водовідведення для потреб населення встановлений 01.09.2011 року в розмірі - 4,14 грн за 1 куб. м з ПДВ (рішення виконавчого комітету Першотравенської міської ради від 20.07.2011 р. № 169).

                В цей час діючий тариф не забезпечує покриття економічно обґрунтованих витрат на його виробництво. За період, що минув від затвердження тарифу, значною мірою зросла вартість витрат на електроенергію від 0,82 до 1,48 грн/кВт (+80%), на бензин та дизпаливо з 7,15 до 16,00 грн/л (+124%). Також зросли ціни на матеріали, необхідні для проведення ремонтних робіт, збільшилась вартість послуг інших підприємств, якими користується МЖКП для реалізації своєї діяльності. Згідно із законодавчими актами України МЖКП повинно збільшувати оплату праці  працівникам відповідно до встановлених розмірів мінімальної заробітної плати.

Основні причини перегляду тарифу – суттєве зростання вартості його складових. Рівень покриття фактичних витрат підприємства діючим тарифом за 2015 рік склав – 72%, за 6 місяців 2016 року – 75%.

Таким чином, діючий тариф не може виконувати свого економічного призначення і повертати підприємству кошти, витрачені на виробництво цієї послуги. У зв’язку з цим виникла об’єктивна необхідність приведення тарифу на послуги з водовідведення у відповідність до реальних витрат на його виробництво.

Розрахунок тарифу виконано відповідно до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 р. № 869.

Розрахунковий тариф на послуги з централізованого водовідведення для потреб населення складає - 5,80 грн за 1 куб. м з ПДВ (тариф збільшився на 40,1%).

Діючі тарифи на послуги з централізованого водовідведення для потреб бюджетних установ та інших споживачів встановлені рішенням виконавчого комітету Першотравенської міської ради від 08.04.2015 р. № 67 в розмірі за 1 куб. м з ПДВ 5,80 грн та 10,06 грн відповідно та залишаються без змін.

Фотографія

                                                 Адміністрація Першотравенського МЖКП

Нові назви вулиць


Згідно з розпорядженням №67

Комсомольська -> Молодіжна

Леніна -> Шахтарської Слави

Дзержинського -> Паркова

Фрунзе -> Затишна

Кірова -> Зоряна

Куйбишева -> Дружби

Радянська (Советская,Советська, Совєтська) -> Українська

Карла Маркса -> Кобзаря

Жовтнева (Октябрьская, Октябрська, Октябрьська) -> Ювілейна

Піонерська -> Гірників

Новини Дніпропетровська

© 2021 рік, 52800, вул.Шкільна 20
м.Першотравенськ, Дніпропетровська обл., Україна
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Першотравенській міській раді