A A A K K K
для людей із порушенням зору
Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Дотримання чинного законодавства України про працю під час оформлення трудових відносини з працівниками

Дата: 27.08.2021 11:59
Кількість переглядів: 92

Згідно з частиною першою статті 3 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Відповідно до статті 21 КЗпП трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Принагідно інформуємо, що відповідно до норм статті 29 КЗпП до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний, зокрема роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору.

Згідно з пунктом 1 Методичних рекомендацій щодо визначення робочих місць, схвалених протоколом Міністерства праці України від 21.06.1995 № 4, робоче місце працівника характеризується наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, необхідної для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або установчих функцій.

Укладаючи трудовий договір, роботодавець не лише використовує працю працівника, а й бере на себе зобов’язання щодо надання певних гарантій, пільг, а також щодо участі працівника в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

При укладенні трудового договору на працівника поширюються гарантії від незаконного звільнення, (в тому числі вагітних жінок , жінок, що мають малолітніх дітей та одиноких матерів) та соціально-трудові гарантії, передбачені колективним договором, працівники мають право на охорону праці, щорічні відпустки, соціальні відпустки, відпустки у зв’язку з навчанням, установлення скороченої тривалості робочого часу, знижених норм праці для неповнолітніх, надання оплачуваного вільного часу для здійснення громадської діяльності головам і членам виборних органів профспілок, гарантійних і компенсаційних виплат.

З метою реалізації в місті заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення, представниками робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення в 2021 році проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота. Так, за липень місяць поточного року легалізовано 9 робочих місць.

Закликаємо роботодавців усвідомити відповідальність за найманих працівників і наголошуємо на неприпустимості порушень прав застрахованих осіб та вимог законодавства про працю.

Звертаємося до осіб, які мають намір працевлаштуватися або працюють без оформлення трудових відносин, вимагайте укладання з Вами трудового договору. Перевіряйте, зареєструвавшись на Web-порталі Пенсійного Фонду України (http://portal.pfu.gov.ua), чи перераховують за Вас єдиний соціальний внесок. Якщо – ні, якщо роботодавець порушує Ваші трудові права і не забезпечує гарантій передбачених державою, телефонуйте до управління праці та соціального захисту населення за номером 066-329-89-46.

Ваш захист – наша турбота.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень