Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Щодо оформлення біометричних документів для громадян, які раніше документувалися на тимчасово окупованій території України

Дата: 21.09.2023 17:03
Кількість переглядів: 130

  • Фото без описуЯкі правила оформлення біометричних документів для  громадян з тимчасово окупованих територій? Правила оформлення біометричних документів (паспорт для виїзду за кордон та ID-паспорт) є єдиними для всіх громадян України і затверджені постановами Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (ID-паспорт) та від 7 травня 2014 р. № 152 (паспорт для виїзду за кордон).  Важливим етапом оформлення будь-якого документа є ідентифікація особи, без якої жодна особа не може бути документована. Рішення щодо оформлення документа або про відмову в його оформленні приймається за результатами ідентифікації та перевірки належності особи до громадянства України.
  • Де подаються документи? Документи на оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон подаються до будь-якого підрозділу міграційної служби, незалежно від реєстрації місця проживання.
  • Як проводиться ідентифікація осіб? Основним способом ідентифікації є отримання даних про особу з Єдиного державного демографічного реєстра, куди внесено інформацію про всіх осіб, яким оформлювалися нові ID-паспорти.

Якщо до оформлення документів подається внутрішній паспорт-книжечка зразка 1994 року, ідентифікація проводиться за даними про особу, які зберігаються на паперових носіях у картотеках територіального підрозділу ДМС, яким видавався паспорт.

Якщо доступу до картотек немає (актуально для територій, тимчасово окупованих російсько-терористичними військами – ОРДЛО та Крим), ідентифікацію може бути проведено за інформацією про особу відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій.

При цьому, підрозділом ДМС направляються запити для отримання інформації з наявних державних та єдиних реєстрів, інформаційних баз, картотек, у тому числі фотозображення особи, яка дасть змогу ідентифікувати особу. В процесі перевірки береться до уваги вся інформація, яку повідомив заявник.

 

  • Які документи подавати особам, які отримували паспорт на окупованих територіях? Вичерпного переліку документів не існує, так само як обов’язку особи надавати такі документи. Однак слід пам’ятати, що у випадку, якщо за наданими документами ідентифікувати особу неможливо, міграційна служба змушена буде відмовити в оформленні документа. За законодавством України, за міжнародними правилами документування, вимогами щодо національної безпеки, безпеки суспільства та кожного громадянина, документування не ідентифікованої особи є неможливим! Перед візитом до підрозділу ДМС радимо уважно заповнити запитальник та взяти із собою наявні документи або їх копії, у тому числі з фотозображенням.
  • Чому не може бути проведено ідентифікацію особи за паспортом зразка 1994 року (у вигляді книжечки)? Паспорт громадянина України зразка 1994 року на сьогоднішній день є морально застарілим документом, підроблення якого можливе навіть у домашніх умовах. Саме тому при кожному зверненні особи з питань документування, починаючи з 2013 року, проводиться звірка даних паспорта з даними картотеки підрозділу ДМС, яким цей паспорт видавався. Через дії держави-агрессора Україна втратила доступ до окремих картотек, а відтак і можливість забезпечити документування окремих громадян, які окрім паспорта громадянина України зразка 1994 року не мали жодного іншого документа.
  • Чи буде дотриманий законодавством строк виготовлення документів? Регламентоване оформлення для ID-паспорта-20 робочих днів, термінове-10.
  • Регламентоване оформлення паспорта для виїзду за кордон-20 робочих днів, термінове-7.
  • У зв’язку з воєнним станом в країні 🇺🇦 , терміни доставки виготовленого докумена до підрозділів ДМС можуть незначно подовжуватись.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь