Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Засідання Колегії ДПС: розглянуто результати та окреслено пріоритети

Дата: 26.05.2021 15:06
Кількість переглядів: 436

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

Підсумки роботи органів ДПС у 2020 році та І кварталі поточного року, а також завдання на майбутні періоди обговорювалися під час засідання Колегії ДПС, яке відбулось 21 травня 2021 року.

«Минулого року податкова служба завдяки ефективній роботі всього колективу стала фундаментом фінансової безпеки держави, отримала позитивну оцінку міжнародних експертів щодо впровадження реформ та їх підтримку. Вважаю, що у ДПС є достатній потенціал для виконання всіх завдань і досягнення високих результатів», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, у 2020 році надходження податків, що контролюються ДПС, до бюджетів та державних цільових фондів зросли на 13,5 % при зростанні ВВП за номіналом на 5,4 %.

Основною складовою такого зростання стало надходження ПДВ з вироблених товарів. Темп приросту цього податку становив   36,8 %.

Платникам було відшкодовано 143,1 млрд грн ПДВ при заявлених до відшкодування 136,3 млрд гривень.

«У 2020 році не тільки були своєчасно відшкодовані всі заявки на повернення ПДВ, але й вдалося розрахуватися по заборгованостях за минулі періоди. Крім того, за оцінками експертів, у минулому році кожна 5 гривня поверталася суб’єктам господарювання протягом 15 днів з моменту подання податкової декларації. І це, мабуть, один з найкращих прикладів підтримки, яку ми могли надати бізнесу. Адже бізнес в умовах кризи, спричиненої коронавірусом, своєчасно отримував ресурс, який дозволяв йому виживати і розвиватися», – наголосив заступник Голови ДПС Євген Олейніков.

За його словами, у І кварталі 2021 року ДПС суттєво перевиконано індикативні показники з надходжень до бюджету. При цьому фіксується і зростання надходжень порівняно з минулим роком. Індикативний показник надходжень до загального фонду державного бюджету перевиконано на 6,2 %, або на 7,6 млрд грн, зростання надходжень порівняно з минулим роком – на 16,1 %, або на 17,9 млрд гривень.

Вагомим є зростання надходжень ПДВ з вироблених в Україні товарів. Ріст до минулого року – майже у 1,5 раза, індикатив перевиконано на 12,3 %, понад індикатив надійшло 4,2 млрд грн ПДВ.

«Результати роботи у першому кварталі 2021 року демонструють, що позитивна тенденція із забезпечення надходжень до бюджету, яка була розпочата минулого року, зберігається. І це не випадковий результат, не збіг обставин, це – наслідки нашої системної роботи», – підкреслив Євген Олейніков.

Представники Міністерства фінансів України, присутні на зустрічі, також відзначили високий результат, який продемонструвала ДПС минулого року щодо забезпечень надходжень до бюджету. Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, зокрема, наголосив, що від ефективної роботи податкової служби безпосередньо залежить виконання Урядом всіх завдань з фінансування соціальних програм.

Під час засідання колегії також були розглянуті питання розбудови ІТ-складової служби та впровадження нових сервісів для платників, удосконалення контрольно-перевірочної роботи та протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, судової практики і методологічної роботи, роботи з податковим боргом тощо.

Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням

 https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/470244.html

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь