Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Пенсійний фонд інформує

Ви бажаєте оформити житлову субсидію: що треба знати

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг — мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку. Субсидія надається особам зі складу домогосподарства, якщо вони сплачують за комунальні послуги більше, ніж визначений для них обов’язковий платіж. Платіж розраховується індивідуально для кожного домогосподарства і залежить від середньомісячного сукупного доходу на одну особу. Для призначення житлової субсидії може звернутися: - одна з осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні; - людина, яка орендує житло на підставі договору оренди або ВПО. Способи звернення для оформлення житлової субсидії: 1. Особисто: - до сервісних центрів Пенсійного фонду України незалежно від місця реєстрації; - до ЦНАПу; - до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади. 2. Поштою до територіальних органів ПФУ. 3. З використанням електронних сервісів: - через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України; - мобільний застосунок «Пенсійний фонд»; - через єдиний портал державних послуг Дія. Перелік документів визначено пунктом 43 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року No 848: - заява про призначення та надання житлової субсидії; - декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Заява та декларація подаються громадянином, особа якого посвідчується при особистому зверненні паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України. Але є перелік документів, які надаються в окремих випадках: 1. У разі звернення за призначенням житлової субсидії без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають за адресою домогосподарства, повинен надаватися акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи та / або документів, що підтверджують непроживання особи за адресою домогосподарства. 2. Для осіб, які звернулися за фактичним місцем проживання:

09:26:01 18.06.2024

Актуальні питання щодо житлової субсидії

На актуальні питання, які стосуються призначення та розміру субсидії на житлово-комунальні послуги продовжує відповідати начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

10:23:06 14.05.2024

Житлово-комунальні послуги: право користуватися пільгами для ветеранів війни

Зараз багато питань надходить від учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України щодо права користуватися пільгами на житлово-комунальні послуги. У цьому допомагала розібратися перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Леся Неклеса.

10:54:26 25.04.2024

Охорона праці: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює

“Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату” — саме таке гасло визначено цьогоріч для Всесвітнього дня охорони праці, дата проведення якого незмінна - 28 квітня щороку.          Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Забруднення повітря, УФ-випромінювання, тепловий стрес та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій на підприємствах.

10:51:33 25.04.2024

Про індексацію та перерахунки пенсійних виплат з 01 березня 2024 року

Проведення індексації та перерахунків пенсій - це складний процес, який викликає багато запитань. Допомагав у цьому розібратися начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

13:37:13 20.03.2024

Отримання житлові субсидії: ключові умови та нюанси

Житлова субсидія є державною соціальною допомогою вразливим категоріям осіб і у процесі її отримання є свої правила та вимоги. Дізнаємося відповіді на питання, які допоможуть зібрати потрібні документи для отримання субсидії та визначити оптимальний спосіб їх подання. Цією інформацією з нами поділився начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак

09:28:58 23.02.2024

Новий календарний рік: на які зміни очікувати?

З нового року відбулися певні зміни у пенсійному забезпеченні, які безпосередньо вплинули на розмір пенсійної виплати для деяких категорій громадян, на вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію у 2024 році. Про це та інше розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

09:25:07 19.01.2024

Що треба знати про призначення пенсії по інвалідності

  Види пенсійних виплат визначено статтею 9 Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон). Так, відповідно до цього Закону в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та пенсія по інвалідності.

10:39:28 11.12.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь