Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Ганна Чуб: У платників до 10 червня 2021 року є час для списання штрафних санкцій і пені у разі сплати основної суми боргу

Дата: 02.06.2021 16:56
Кількість переглядів: 546

Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон № 1072) передбачена можливість для платників податків скористатися процедурою списання штрафних санкцій та пені. (підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 23).

Згідно з процедурою, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами протягом шести місяців від дня набрання чинності Законом № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі до 10 червня 2021 року, списуються штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу.

Тобто, штрафні санкції і пеня, пов’язані зі сплатою такого податкового боргу, не будуть застосовуватися, а нараховані будуть відкориговані до нульових показників.

Норма п. 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ розповсюджується на платників податків, які станом на 01 листопада 2020 року мають податковий борг, за виключенням:

? великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 ПКУ;

? осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;

? осіб, відносно яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;

? банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;

? осіб, які мають податковий борг з митних платежів;

? осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

Платнику податків, який бажає скористатись пунктом 23 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку його податкового боргу із заявою про такий намір та забезпечити протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 погашення грошовими коштами основної суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник станом на 01 листопада 2020 року, та своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань.

Штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо:

? основна частина податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами;

? це погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом № 1072 (тобто з грудня 2020 року до 10 червня 2021 року);

? та за умови, що платник податків забезпечує своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих податків.

При цьому, черговість зарахування коштів, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу, визначена п. 87.9 ст. 87 ПКУ, застосовується.

Тобто, у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст. 95 ПКУ або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Отже, у разі, якщо всі умови п. 23 підрозділу 10 розділу ПКУ виконано, розрахунки проведено у термін до 10 червня 2021 року – штрафні санкції і пеня, що підлягають застосуванню та нарахуванню у зв’язку зі сплатою такого податкового боргу, не застосовуються і не нараховуються.

За результатами проведеної роботи до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшло 67 заяв від платників податків, які виявили бажання скористатися можливістю списання штрафних санкцій та пені за умови сплати податкового боргу за основним платежем та сплати у повному обсязі поточних зобов’язань.

У результаті розгляду матеріалів по 34 заявам платників податків списано штрафних санкцій і пені, які залишилися несплаченими на дату повної сплати основної суми податкового боргу, що обліковувався станом на 01 листопада 2020 року, на загальну суму 11,2 млн гривень.

Про це повідомила начальник Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Чуб Ганна.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь