Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Незадекларована праця та її наслідки

Дата: 09.07.2021 10:14
Кількість переглядів: 378

Як повідомлялося раніше, 01 липня 2021 року, Держпраці у взаємодії з Державною податковою службою розпочала інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників.

Подоланням незадекларованої праці є складним завданням, вирішення якого як показує досвід діяльності Держпраці упродовж всього часу її існування, не є виключною проблемою держави або одного державного органу. Незадекларована праця зачіпає інтереси всіх учасників ринку і цілого ряду державних органів.

Тому Держпраці і Державна податкова служба поєднали зусилля з метою виокремлення роботодавців, які із достатньо високою вірогідністю використовують незадекларованих працівників. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, що мають високий ризик.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області вкотре нагадує, що належно  задекларованою працею, вважається праця, коли виконані  такі умови:

- роботодавець уклав з працівником трудовий договір;

- офіційно повідомив про його працевлаштування державну податкову службу;

- офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату;

- сплачує за працівника єдиний соціальний внесок та ін.

Працівники у разі, якщо вони працюють неоформленими належним чином втрачають:

- трудовий та страховий стаж;

- належну оплату праці;

- допомогу при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві;

- оплачуваний лікарняний у разі хвороби;

- оплачувану основну та додаткову відпустку.

До переваг офіційного працевлаштування відносяться в першу чергу економічні й соціальні гарантії: заробітна плата офіційно працевлаштованого працівника не може бути меншою мінімальної, строки виплата заробітної плати  не рідше двох разів на місяць, розмір заробітної плати за першу половину місяця повинна бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника; заробітна плата працівникам  за весь час щорічної відпустки; право на оплату лікарняного; право на достроковий вихід на пенсію через шкідливі умови праці; право на скорочений робочий день, тиждень через шкідливі умови праці; право не працювати у вихідний і святковий день; право не залучатися до понаднормових робіт без бажання працівника; право на допомогу в зв’язку з безробіттям; право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань та ін.

Закликаємо роботодавців усвідомити відповідальність за найманих працівників і їх пенсійні перспективи, наголошуємо на неприпустимості порушень прав застрахованих осіб та вимог законодавства про працю.

«Виходь на світло» - шануй законодавство України!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь