A A A K K K
для людей із порушенням зору
Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Пенсійний фонд інформує: Виплати до Дня Незалежності України

Дата: 21.08.2023 16:38
Кількість переглядів: 43

Фото без опису1) Чи будуть виплати до Дня Незалежності України?

Так, будуть. Законом України  від 20 березня 2023 року № 2983-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань” внесено зміни щодо здійснення  щорічної разової  грошової виплати.

Згідно з внесеними змінами виплата проводиться до Дня Незалежності України.

Порядок виплати грошової допомоги та її розмір визначає Кабінет Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Порядок здійснення у 2023 році разової грошової виплати затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від  21 липня 2023 року № 754 “Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань”.

 

2) Хто і в яких розмірах отримає таку виплату?

Грошова допомога виплачується  в таких розмірах:

Особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

         I групи — 3 100 гривень;

         II групи — 2 900 гривень;

         III групи — 2 700 гривень;

Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 000 гривень;

Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 3 100 гривень;

Членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге,— 650 гривень;

Учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.

Особам, які отримують пенсію (щомісячне довічне грошове утримання),  виплата грошової допомоги  здійснюється загальною сумою разом з пенсією/щомісячним довічним грошовим утриманням.

 

ПРО ДОПОМОГУ НА ПОХОВАННЯ

 

1) Кому виплачується допомога на поховання у разі смерті пенсіонера?

У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується особам, які здійснили поховання.

 

2)   Який розмір допомоги на поховання?

Розмір допомоги на поховання залежить від закону, відповідно до якого було призначено пенсію.

Так, якщо пенсіонер одержував пенсію згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, то допомога виплачується у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб  (13420 грн), (крім осіб, поховання яких проведено за рахунок державного бюджету).

Для тих, кому пенсію було призначено відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або інших законів, розмір допомоги — дві пенсії, що отримував пенсіонер на момент смерті.

 

3) Куди звертатися за допомогою на поховання? Допомогу на поховання виплачують через поштові відділення чи через банківські установи?

Для отримання допомоги необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України. Допомога на поховання виплачується органами Пенсійного фонду шляхом зарахування на банківський рахунок особи, яка здійснювала поховання.

Якщо у одержувача відсутній банківський рахунок, то виплата здійснюється через міжнародну платіжну систему “Швидка копійка”: заявник у будь-якому відділенні Ощадбанку може отримати кошти, звернувшись із паспортом та ідентифікаційним кодом.

 

4) Які документи потрібно подати на отримання допомоги на поховання?

Людині, яка звертається за допомогою, потрібно в оригіналі подати такі документи:

паспорт та ідентифікаційний код;

заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється під час прийому); свідоцтво про смерть;

витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера;

реквізити свого банківського рахунку.

Зверніть увагу на один важливий момент: Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі витягів та довідок, визначених в українському правовому полі, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

 

5) Який строк звернення за отриманням допомоги на поховання?

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується в часі.

 

6) А чи передбачено надання допомоги на поховання у разі смерті людини непенсійного віку - застрахованої особи?А якщо хтось із членів сім’ї був на утримання застрахованої особи та помер - у такому випадку має право застрахована особа на відповідну допомогу?

Так, передбачено. Відповідно до статі 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23 вересня 1999 року за № 1105-XIV (зі змінами) допомога на поховання надається у разі смерті застрахованої особи або членів сім’ї, які перебували на її утриманні:

-  дружини (чоловіка);

- дітей, братів, сестер та онуків, які не досягли 18 років або старших цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до 18 років (братів, сестер та онуків - за умови, що вони не мають працездатних батьків), а здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти із числа осіб, зазначених у цьому пункті, які навчалися за денною формою здобуття освіти, - до 23 років;

- батька, матері;

- діда, баби за прямою лінією спорідненості.

Допомога надається застрахованій особі, члену її сім’ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які здійснили поховання.

 

7) У яких випадках член сім’ї вважається як такий, що перебував на утриманні, а кого не можна вважати таким, що перебував на утриманні?

До членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого, відносяться особи, якщо вони були на повному його утриманні; одержували від померлого допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Не вважаються такими, що перебували на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували заробітну плату, пенсію тощо).

 

8) У якому розмірі надається допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні?

Допомога на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні, надається в розмірі, що встановлюється правлінням Пенсійного фонду України, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом.

З 1 січня 2023 року розмір допомоги на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні встановлено на рівні 4100 грн. Цю суму затверджено Постановою Пенсійного фонду України “Про встановлення розміру допомоги на поховання” від 26 грудня 2022 року № 29−1.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь