Першотравенська міська рада
Дніпропетровська область

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування – зміни в законодавстві

Дата: 18.10.2023 10:47
Кількість переглядів: 73

Фото без опису“Звернувся до Пенсійного фонду за призначенням пенсії, але отримав відмову. З’ясувалось, що не вистачає стажу” - з такою проблемою стикаються деякі  мешканці нашої області.

Пенсійний фонд України завжди радить подбати заздалегідь про набуття страхового стажу за рахунок легального працевлаштування. А ще є можливість укласти договір про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні — відповідно до статі 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”

Розглянемо детально.

Перше - право мають на укладання договору про добровільну участь всі особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначено пенсію у солідарній системі. Тобто особи, які працюють, також, мають право брати добровільну участь.

Друге - договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування укладається з Пенсійним фондом України.

Третє - договір про добровільну сплату може бути укладено на користь третьої особи, крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку.

Четверте - для укладання договору не потрібно приходити до органів Пенсійного фонду України. Договір про добровільну сплату укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua) шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Акцентую увагу, що сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів. Повідомлення про сплату надійде до особистого кабінету застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Цілком зрозуміло, постає питання, а який період буде зараховано до стажу? Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, в якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Для незастрахованих осіб цей місяць буде зараховано до страхового стажу та з нього буде враховано заробітну плату, а для застрахованих – буде збільшено зарплату для обчислення пенсії. Якщо з урахуванням добровільно сплачених страхових внесків та фактично сплаченого роботодавцем за застраховану особу єдиного внеску заробітна плата перевищить за відповідний місяць максимальну величину, з якої сплачуються страхові внески, частина страхових внесків зарахується у рахунок наступного місяця.

І ще, на що треба звернути увагу, - даним договором не передбачена одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди.

Пам'ятайте, що на право призначити пенсію впливає кількість страхового стажу, а на розмір пенсії, значним чином, впливає розмір заробітної плати, з якої сплачується єдиний внесок. Дана форма договору може бути цікавою особам, які бажають заздалегідь збільшити розмір заробітку, який буде враховано для розрахунку пенсії в майбутньому.

 

 

Юрій Козак,

начальник Головного управління

Пенсійного фонду України

в Дніпропетровській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь